Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?

ZABIEGI
Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?


Za każdym razem, gdy podziwiasz tęczę, obserwujesz zjawisko rozszczepienia światła. Kolory, które wtedy widzisz, tworzą widmo światła widzialnego. Jednym z najnowszych i najbardziej istotnych odkryć w pielęgnacji skóry jest ich dobroczynna moc.


Każdy kolor ma inną długość fali, która w połączeniu ze światłoczułymi substancjami aktywnie penetruje skórę, zapewniając ogromne korzyści przy różnych problemach skórnych. Ta procedura znana jest jako terapia PAN lub fototerapia LED.

Wykorzystanie światła LED stymuluje procesy regeneracji i poprawia ukrwienie skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i niesie za sobą minimalneryzyko efektów ubocznych. Odpowiednia długość fali przenika do wnętrza skóry bez jej naruszania. Głębokość penetracji zależy od użytego koloru światła.

Wskazania do fototerapii

Niektóre z problemów skórnych, w przypadku których zaobserwowano poprawę po zastosowaniu fototerapii LED to: zmarszczki, zaczerwienienie, rozszerzone pory, trądzik, łuszczyca, bielactwo, atopia, łysienie czy zmiany naczyniowe.

Jakie zalety ma każdy kolor światła?

Nie każdy kolor światła ma takie samo działanie. W zależności od potrzeb skóry należy dobrać odpowiedni kolor.

•    Światło niebieskie działa łagodząco na skórę. Przynosi korzyści głównie osobom z trądzikiem oraz trądzikiem różowatym. Działanie fali niebieskiego światła uszkadza gruczoł łojowy i powoduje zmniejszenie wydzielania sebum, redukując w ten sposób niedrożność mieszków włosowych i poprawiając teksturę skóry.
•    Światło czerwone zwiększa produkcję kolagenu poprzez kontrolowanie rogowacenia i poprawę krążenia, co pomaga w przypadku skóry dotkniętej fotostarzeniem. Fala o takiej długości przywraca elastyczność i przebudowuje wierzchnią warstwę skóry. Przynosi bardzo dobre efekty w zakresie opóźnienia procesów starzenia, redukcji zmarszczek oraz przebarwień.
•    Światło podczerwone jest niewidoczne gołym okiem, ale przenika głębiej niż inne kolory widma, co prowadzi do zwiększonego przepływu krwi. Wpływa m.in. na wymianę substancji odżywczych i wspomaganie usuwania toksyn. Jego główne działanie polega na pobudzaniu i zwiększaniu komórkowej przemiany materii. Światło to jest skuteczne w leczeniu stanów zapalnych, ran, urazów.

Jak przebiega terapia PAN?

Z pewnością to, co najbardziej kojarzy Ci się z fototerapią, to laser. Niemniej jednak obecnie coraz popularniejsza staje się terapia PAN lub fototerapia LED. To alternatywna dla lasera, która ma wiele zalet, chociażby:
•    Nie ma skutków ubocznych.
•    Pozwala na zastosowanie szerokiego spektrum światła o mniejszej mocy, ale o dłuższym czasie działania, co pozwala na lepszą kontrolę.
•    Pozwala wykonywać zabiegi na duże obszary ciała.
•    Można stosować niezależnie od pory roku.
•    Jest to bezpieczna i wysoce skuteczna opcja jako wsparcie zabiegów medycznych.

Urządzenie do fototerapii Spectrum Mask

Mając to na uwadze, marka Mediderma wprowadziła na rynek urządzenie do terapii PAN - Spectrum Mask. Maska zapewnia spektakularny i długotrwały efekt bez inwazyjnych procedur i bez bólu. Wiązka światła penetruje skórę i dociera do wnętrza komórek, stymulując zachodzące w nich procesy. Nie narusza przy tym struktury komórek, jedynie pobudza i w naturalny sposób intensyfikuje mechanizmy regeneracji. Spectrum Mask została doceniona przez najbardziej znany magazyn branży beauty - LNE - nagrodą “Innowacje LNE”.

Oprócz urządzenia do fototerapii, kluczem do sukcesu zabiegów jest umiejętne połączenie światła z substancjami światłoczułymi, które dobiera specjalista i które aktywują się po kontakcie ze światłem. Do fotouczulaczy należą takie substancje jak kurkumina czy chlorofilina.

Bez wątpienia fototerapia jest jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych zabiegów, więc jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, na co czekasz?
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Premiera nowej linii peelingów SUCSES PEEL

Premiera nowej linii peelingów SUCSES PEEL

Mediderma Polska zaprezentowała w ostatni poniedziałek 21 września, w hotelu Sheraton, nową linię SUCSES PEEL - nanotechnologiczny system peelingów chemicznych z kwasem bursztynowym.
Niezwykle interesujący wykład o kwasie bursztynowym jako nowej cząsteczce w walce z procesem starzenia się skóry, poprowadziła dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka.
Pożegnaj zmarszczki

Pożegnaj zmarszczki

Przeczytaj o tym, dlaczego nie musisz godzić się ze starzeniem skóry i dowiedz się, jaki jest przepis na pożegnanie zmarszczek zdaniem lekarzy najlepszych klinik medycyny estetycznej.

„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

Sprawdź, jak redakcja „Avanti” oceniła przebieg i działanie peelingu Ferulac Valencia Peel, a także dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonywać.