Zabieg bursztynowy

DLA PROFESJONALISTÓW
Zabieg bursztynowy


Z wiekiem czynniki endogenne i egzogenne powodują, że nasza skóra staje się cieńsza, bledsza i pokryta zmarszczkami. Mechanizmy leżące u podstaw tego zjawiska nie są do końca poznane, ale stan zapalny pojawia się ostatnio jako czynnik, który koreluje z procesem starzeniem się.


Badania sugerują, że uszkodzenie DNA i stres oksydacyjny są najważniejszymi mechanizmami starzenia się skóry, a oba są powiązane ze stanem zapalnym.

Ostatnio wprowadzony, kolejny nanotechnologiczny system w portfolio Mediderma, Sucses Peel jest właśnie odpowiedzią na starzenie się chronologiczne. Oparty jest na synergii kilku kwasów zawartych w 4 produktach: 2 roztworach, mgiełce i kremie, koniecznych do przeprowadzenia kompletnego zabiegu. Składnikiem, który występuje we wszystkich kolejnych krokach jest kwas bursztynowy.

Chemicznie, kwas bursztynowy jest alifatycznym kwasem dwukarboksylowym. Od dawna był wykorzystywany w medycynie ludowej na szereg dolegliwości, a otrzymywano go przygotowując nalewki z bursztynu. Bursztyn zawiera około 8% kwasu bursztynowego i jest jego najlepszym, naturalnym źródłem.

Kwas bursztynowy przede wszystkim normalizuje metabolizm komórek i wspomaga tworzenie się nowych. Posiada niezwykle silne działanie antyoksydacyjne – obniża stres oksydacyjny w skórze. Co ciekawe, ma działanie keratolityczne porównywalne do kwasu glikolowego, ale bez efektu drażniącego. Działa silne przeciwzapalne i może być stosowany jako alternatywa dla kwasu salicylowego, wzmacniając działanie innych składników przeciwtrądzikowych. Badania potwierdzają znacząca rolę kwasu bursztynowego w stymulowaniu fibroblastów, a tym samym rolę w procesie odmładzania skóry.  Kwas bursztynowy jest pośrednim, wewnątrzkomórkowym metabolitem w cyklu oddychania komórkowego, który w warunkach stresu i stanu zapalnego, gromadzi się w środowisku zewnątrzkomórkowym. 

W podstawowym roztworze systemu Sucses Peel połączono 7% kwas bursztynowy z 10% kwasem azelainowym, 5% kwasem traneksamowym i 2% kwasem cytrynowym. Taki dobór składników aktywnych sugeruje silne działanie przeciwzapalne i możliwość zastosowania nie tylko w przypadku starzenia chronologicznego, ale również w przypadku skór problematycznych, dotkniętych trądzikiem pospolitym czy trądzikiem różowatym. W kolejnym kroku, tym razem 9% kwas bursztynowy został połączony z 5% kwasem traneksamowym, 5% kwasem pirogronowym, 5% kwasem migdałowym oraz 3,5% kwasem mlekowym. Ten krok zabiegu daje większe złuszczanie i stymuluje skórę do przebudowy.

W produktach Sucses Peel kwas bursztynowy występuje w formie enkapsulowanej, co wspomaga jego działanie wewnątrz komórki. Testy przeprowadzone przez laboratorium Bionos potwierdziły, że enkapsulowany w glicerosomach kwas bursztynowy zwiększał żywotność i aktywność proliferacyjną fibroblastów prawie 2 razy silniej w porównaniu do wolnego kwasu.

Sucses Peel może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i dojrzałej. Jest w stanie zapewnić szybki i zauważalny efekt odbudowy, bez negatywnego wpływu na zdrowy naskórek. Zabieg warto uzupełnić dedykowanym kremem do pielęgnacji domowej, oczywiście z kwasem bursztynowym.

M. Borumand „Combination treatment with hyaluronic acid, succinate, and collagen: A novel approach to skin rejuvenation” Abstracts: J Clin Exp Dermatol Res (4th International Conference and Expo on Cosmetology & Trichology June 22-24, 2015 Philadelphia, USA)
Connors, J.; Dawe, N.; Van Limbergen, J. The Role of Succinate in the Regulation of Intestinal Inflammation. Nutrients 2019, 11, 25.
Sesderma data on file: In vitro assessment of the proliferatint effects in young and senescent human dermal fibroblasts. Bionos 2019

Artykuł ukazał się w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu LNE.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.

Kwas bursztynowy a inflammaging

Kwas bursztynowy a inflammaging

Kwas bursztynowy to składnik pochodzenia roślinnego wykorzystywany przez rynek kosmetyczny. Przeczytaj o jego wpływie na procesy związane z inflammagingiem, czyli starzeniem spowodowanym przewlekłymi procesami zapalnymi.