Kremy przeciwsłoneczne do twarzy z filtrem SPF

NEWS
Kremy przeciwsłoneczne do twarzy z filtrem SPF


Po kremy z filtrem do twarzy najczęściej sięgamy w okolicach wiosny lub lata. Gdy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a słońce zaczyna częściej muskać naszą skórę swoimi promieniami, przypomina się nam, że warto chronić twarz przed działaniem promieniowania UV. Warto jednak pamiętać o tym, że kremy SPF dobrze jest używać przez cały rok, nawet wtedy, gdy słońce nie jest tak intensywne. Dzięki temu chronimy się przed promieniami UV oraz ich możliwym negatywnym wpływem na naszą skórę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kremach przeciwsłonecznych idealnych do stosowania na twarz, koniecznie czytaj dalej. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego kosmetyku. Zapraszamy do lektury!


Kremy do opalania nie tylko na lato

Być może zastanawiasz się nad tym, dlaczego zalecamy, aby kremy z filtrem do twarzy stosować przez cały rok, a nie tylko podczas najcieplejszych miesięcy. Przecież w naszej szerokości geograficznej trudno o poparzenia słoneczne w listopadzie albo styczniu, prawda? Aby dobrze to zrozumieć, należy poświęcić chwilę na to, aby dokładniej przyjrzeć się promieniowaniu UV, jakie do nas dociera. Rozróżniamy dwa jego rodzaje – UVB i UVA.

Pierwsze z nich, promieniowanie UVB, odpowiada za opalanie, wywołuje także poparzenia na skórze. To rodzaj promieniowania, z którym najczęściej mamy do czynienia latem. Dobra wiadomość jest taka, że stanowi ono jedynie około 5% promieniowania UV.

Promieniowanie UVA oddziałuje na skórę właściwą, odpowiada za procesy fotostarzenia się skóry i sprzyja powstawaniu zmarszczek. Nie powoduje poparzeń, ale potrafi uprzykrzyć życie w inny sposób. Jest ono takie samo przez cały rok, bez względu na pogodę i temperaturę na zewnątrz. Ma zdolność przenikania przez chmury oraz szyby. Stanowi pozostałe 95% promieniowania UV.

Jak widać, nie na darmo mówi się o tym, że kremy do opalania powinny stanowić podstawę pielęgnacji skóry bez względu na porę roku. Jeśli chcesz zadbać o piękny wygląd swojej twarzy, postaw na kremy SPF (filtr dobierz stosownie do pory roku oraz swoich indywidualnych potrzeb) – dzięki temu dłużej będziesz cieszyć się piękną i gładką skórą, wolną od zmarszczek.

Filtry filtrom nierówne

Jak już wspomniano, odpowiednie dobranie kremu SPF też ma znaczenie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że filtry filtrom nierówne. A mnogość dostępnych na rynku produktów raczej nie ułatwia sprawy. W kosmetykach dostępnych na półkach stacjonarnych i internetowych drogerii znaleźć można dwa różne rodzaje filtrów. Producenci często decydują się na zastosowanie obu z nich w danym produkcie. W takim wypadku mówimy o filtrach mieszanych. Informacje o tym, które z nich zastosowano, znajdziesz na produkcie lub stronie producenta. Przyjrzyjmy się nieco bliżej rodzajom filtrów, jakie znajdziesz w kremach do opalania (nie tylko tych do twarzy).

  • Filtry fizyczne – tworzą na skórze barierę, która chroni przed promieniowaniem. Do często stosowanych należą dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Formuły, w których użyto tych składników, są zazwyczaj nieco cięższe, mogą także bielić skórę. Kosmetyki z filtrami fizycznymi są polecane zwłaszcza osobom ze skórą wrażliwą, dzieciom i kobietom w ciąży.
  • Filtry chemiczne – działają nieco inaczej, ponieważ chłoną energię słoneczną, zamieniając ją na energię cieplną. Wyróżniają się tym, że są lekkie i mało wyczuwalne na skórze, dlatego często można je spotkać w kremach SPF przeznaczonych specjalnie do twarzy.

Wybierając kremy do opalania, warto zwrócić uwagę na ich skład i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie tylko chronisz swoją skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, ale także, że robisz to w najlepszy dla niej sposób. Świetnym wyborem będą na przykład dermokosmetyki. W naszym asortymencie także znajdziesz doskonałe kremy z filtrem do twarzy oraz ciała z linii Repaskin.

Kremy SPF dobierz do swojej cery

We wcześniejszym akapicie przedstawiliśmy Ci rodzaje filtrów, jakie znajdziesz w kremach do opalania, oraz podpowiedzieliśmy, które z nich wybrać w określonych przypadkach (np. dla dziecka lub gdy masz wrażliwą skórę). Teraz skupmy się na innej równie ważnej kwestii. Czy wiesz, że kremy z filtrem do twarzy warto dobierać także pod kątem typu swojej cery? Dzięki temu zapewnisz jej najlepszą pielęgnację i ochronisz ją przed złym wpływem promieniowania UVA i UVB, bez dodatkowego jej obciążania.

Osobom o cerze tłustej lub mieszanej zaleca się stosowanie lekkich formuł, które nie będą zapychały porów. Dla cery suchej, odwodnionej lub dojrzałej dobrym rozwiązaniem będą kosmetyki, które nie tylko chronią przed promieniowaniem UV, ale także mają dodatkowe właściwości nawilżające i odżywiające. Z kolei osoby z cerą atopową, naczyniową, wrażliwą lub skłonną do alergii powinny szukać dla siebie delikatnych kremów SPF, najlepiej takich, w których producent zdecydował się na zastosowanie filtrów fizycznych, a nie chemicznych lub mieszanych.

Ochrona słoneczna na poziomie DNA 

Spośród dostępnych kosmetyków gwarantujących skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym wyróżnia się między innymi linia Repaskin. Produkty wchodzące w jej skład zawierają enzymy, które naprawiają DNA, a jednocześnie neutralizują fotouszkodzenia. W składzie kosmetyków z tej serii uwagę zwraca filtr fizyczny w postaci dwutlenku tytanu, efektywnie chroniący skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Wspomniana regeneracja łańcucha DNA, mająca na celu zapobieganie nowotworom skóry, jest natomiast możliwa dzięki proteinie P53. 

W ofercie marki są dostępne zarówno produkty do ciała, jak i te przeznaczone do skóry twarzy - fotoprotektory, spraye i żele. Gwarantują wysoką ochronę SPF50 i aktywnie zabezpieczają przed poparzeniami wywołanymi promieniowaniem słonecznym. Zapobiegają również uszkodzeniom komórkowym oraz przeciwdziałają fotostarzeniu.

Znajdź swój krem z filtrem do twarzy i ciesz się piękną skórą

Mamy nadzieję, że po lekturze przygotowanego przez nas tekstu wiesz już, że zdecydowanie warto stosować kremy SPF w codziennej pielęgnacji twarzy. Odpowiednio dobrany kosmetyk będzie chronił Cię przed złym wpływem promieniowania UV, a Ty przez długi czas będziesz cieszyć się piękną i wolną od zmarszczek czy przebarwień cerą. Nie bój się eksperymentować i próbować różnych kremów, aż znajdziesz ten idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Zdecydowanie warto!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Kosmetyki naturalne czy dermokosmetyki?

Kosmetyki naturalne czy dermokosmetyki?

Na większości drogeryjnych kosmetyków w kolorowych opakowaniach można obecnie znaleźć zapisy świadczące o wykonaniu ich w większości ze składników naturalnych. Co to jednak oznacza, że kosmetyki są naturalne? Czy warto je z tego względu wybierać, a może lepiej postawić na dermokosmetyki? Szeroki wybór i ogrom nie zawsze prawdziwych informacji wiele osób może zbić z tropu. Dlatego przedstawiamy różnice między kosmetykami naturalnymi, dermokosmetykami oraz kosmetykami profesjonalnymi i podpowiadamy, które z nich warto wybierać dla siebie.

Dobry krem nawilżający do twarzy i serum nawilżające

Dobry krem nawilżający do twarzy i serum nawilżające

Lubisz dbać o swoją skórę każdego dnia? W takim wypadku pewnie stosujesz kremy nawilżające? A może w Twojej kosmetyczce honorowe miejsce zajmuje ulubione serum nawilżające do twarzy? Kosmetyki tego typu dla wielu osób stanowią podstawę codziennej pielęgnacji skóry. W tym artykule skupimy się na tym, po czym można poznać dobre nawilżające kosmetyki do twarzy i jak znaleźć wśród nich odpowiednie dla siebie.

Kosmetyki z retinolem

Kosmetyki z retinolem

Kosmetyki z retinolem robią prawdziwą furorę! Najczęściej sięgają po nie osoby z cerą dojrzałą, ale sera i kremy z tym składnikiem kuszą także nieco młodszych ludzi, chcących zatrzymać młodzieńczy wygląd na dłużej. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat produktów z retinolem oraz o tym, jak wpływają one na naszą skórę, gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem.