Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

PORADY
Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry


Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego przyczyn i objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Na przykład, jeśli przestrzegamy zdrowej i zbilansowanej diety, kontrolujemy stres i godziny snu, możemy opóźnić proces starzenia. Co jeszcze możemy zrobić, aby opóźnić pojawianie się oznak starzenia na skórze? Możemy używać kremów z retinolem. Są one niezwykle skuteczne w zwalczaniu oznak starzenia się. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o usuwanie głębokich zmarszczek powstających wraz z upływem czasu. Dermatolodzy od lat zalecają ten składnik aktywny jako sposób na ograniczenie pojawiania się zmarszczek.


Co to jest retinol?
Retinol to naturalna forma witaminy A obecna w organizmie człowieka, strukturalnie bardzo podobna do kwasu retinowego, ale o innych właściwościach. Witamina A jest niezbędna do życia wszystkich stworzeń kręgowych. Jej obecność warunkuje prawidłowy przebieg procesów w co najmniej czterech głównych obszarach: wzroku, wzroście, rozmnażaniu i odnowie skóry. Znaczący niedobór tej witaminy prowadzi do zaburzeń widzenia, oraz, co istotne dla nas, problemów skórnych.

Jakie korzyści przynosi stosowanie retinolu?
Retinol w szczególności normalizuje odnowę komórkową naskórka, działając na głębsze warstwy skóry, to znaczy pomaga jej odnawiać się w sposób ciągły. Stymuluje także naturalną produkcję kolagenu, co wpływa na spłycenie linii mimicznych i zmarszczek, poprawę tekstury, jędrności i elastyczności skóry.

Zalety kremów z retinolem:

•    Zwiększa proliferację keratynocytów i fibroblastów - nadaje skórze młody i zdrowy wygląd.
•    Stymuluje syntezę kolagenu - jest to składnik aktywny zdolny do usuwania bardzo głębokich zmarszczek.
•    Blokuje powstawanie metaloproteinaz, enzymów niszczących kolagen - zapewnia jędrność skóry.
•    Przyspiesza proces podziałów komórkowych - dzięki regulowaniu złuszczania, wyrównuje koloryt skóry i zmniejsza przebarwienia.

Aby zapewnić skuteczność działania retinolu, najlepiej unikać kontaktu kremu z powietrzem i ekspozycji skóry na słońce. Słońce jest w dużej mierze odpowiedzialne za starzenie się skóry, a jego wpływ na skórę jest przeciwny do tego, jaki chcemy uzyskać, stosując kremy z retinolem. Słońce może także spowodować zablokowanie receptorów retinolu, czyli miejsc, do których retinol musi się przyłączyć, aby skutecznie działać.

Kremy z retinolem
Sektor kosmetyczny od wielu lat korzysta z retinolu przy produkcji kremów przeciwstarzeniowych,  mimo że jest to niestabilna cząsteczka, która łatwo rozkłada się w kontakcie ze światłem i powietrzem. Laboratorium Sesderma udało się zamknąć cząsteczki retinolu w liposomach, co gwarantuje jego stabilność, a przy tym zapewnia dobrą tolerancję przez skórę. Proces ten był możliwy dzięki zastosowaniu nanotechnologii.
Kapsułkowanie w liposomach chroni i izoluje retinol, zmniejszając ryzyko jego kontaktu z powietrzem lub innymi substancjami obecnymi w kremie, które mogłyby wpłynąć na jego działanie. Niewielki rozmiar liposomów pozwala na przenikanie w głąb skóry, dzięki czemu można uniknąć powierzchownych skutków ubocznych.

Retinol nowej generacji
Oprócz tego Sesderma wprowadziła do swoich dermokosmetyków System 3-Retinol. Opiera się na nim linia RETI AGE, jedna z najbardziej zaawansowanych gam zawierających retinol na rynku. Ta linia kosmetyków zawiera trzy różne rodzaje retinoidów: retinol, retinaldehyd i retinyl. Dzięki przedłużonemu uwalnianiu cząsteczek, z których każda ma inną szybkość działania, osiągamy stopniową retinizację skóry. Oznacza to, że w skórze stale znajduje się odpowiedna dawka substancji. W ten sposób zapewniamy optymalny poziom retinoidów, przy jednoczesnym zniwelowaniu efektów ubocznych. Ponadto krem RETI AGE został wzbogacony o kwas hialuronowy, który dodatkowo nawilża skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek.

Podsumowując, krem z retinolem RETI AGE, to niezwykle skuteczna opcja do walki z efektami starzenia się, zwłaszcza wyraźnymi zmarszczkami pojawiającymi się po 30-40. roku życia.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Witamina C to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy i jedna z najlepiej przebadanych pod kątem działania na skórę witamin. Korzyści ze stosowania witaminy C dla skóry jest bardzo dużo. Chcesz poznać je wszystkie?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nie od dziś wiadomo, że pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia skóra gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych. Z kolei lato to pora roku, kiedy skóra jest szczególnie narażona na agresje zewnętrzne. Należą do nich wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Bazą skutecznej letniej pielęgnacji powinien być więc krem lub serum nawilżające. Tylko z jakimi kosmetykami je łączyć, aby pielęgnacja odpowiadała na wszystkie potrzeby skóry?

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.