Nałóż maskę na twarz!

PORADY
Nałóż maskę na twarz!


Chcesz przygotować swoją skórę do wielkiego wyjścia? Potrzebujesz natychmiastowego efektu? Maseczki w płacie to twoi najwięksi sprzymierzeńcy. W świecie masek na twarz do dyspozycji masz cały wachlarz produktów do różnych rodzajów skóry. Chcesz wiedzieć, jak wybrać maskę idealną dla siebie?


Co szkodzi twojej skórze?

Przy wyborem jakiegokolwiek kosmetyku warto najpierw zastanowić się, jakie czynniki, zarówno zewnętrzne jaki i wewnętrzne, mogą negatywnie wpływać na skórę i jak można temu zaradzić. Nie można uniknąć zmian pogody czy zanieczyszczenia środowiska, ale na inne czynniki mamy duży wpływ. Należą do nich: ekspozycja na słońce, palenie papierosów, brak snu czy złe odżywianie.

Na przykład, jeśli twoja twarz wygląda na zmęczoną i nie dosypiasz, wybierz maseczkę w płacie ze składnikami energetyzującymi i o działaniu przeciwstarzeniowym. Jeśli na twojej twarzy widać szkodliwy wpływ słońca, powinnaś wybrać maseczkę na twarz, która przeciwdziała wolnym rodnikom i wspiera funkcję barierową skóry.

 

Dlaczego warto stosować maski na twarz?

Po określeniu, na jakie czynniki zewnętrzne jest narażona nasza skóra, trzeba zadać sobie pytanie: jaki jest mój typ skóry? Tłusta, mieszana, sucha, skłonna do zaczerwienienia, poszarzała… Na tej podstawie można dobrać maseczkę, która najlepiej odpowie na potrzeby naszej skóry.

Bez wątpienia maseczki w płacie to produkt must have w każdej kosmetyczce. Dzięki nowoczesnym składnikom aktywnym są w stanie dotrzeć do głębokich warstwach naskórka, odżywiając i silnie rewitalizując skórę.

 

Rodzaje maseczek w płachcie

Na rynku istnieją miliony maseczek na twarz i wybór jednej, idealnej dla naszej skóry wydaje się niemożliwy. Różne kolory, kształty, sposoby nakładania, zabawne nadruki… Czym kierować się przy wyborze? Nie warto ślepo podążać za modą czy wybierać produkty na podstawie ich opakowania. Powinniśmy wybrać maseczkę, której skóra naprawdę potrzebuje. Jakie rodzaje maseczek można spotkać na półkach?

Maseczki nawilżające: Jeśli twoja skóra jest sucha lub odwodniona, maseczki nawilżające będą najlepszym wyborem. Łagodzą uczucie ściągnięcia, zatrzymują utratę wody i poprawiają wygląd skóry.

Maseczki rewitalizujące: Ich funkcja to pobudzenie zdolności absorbcji skóry. Zawierają humektanty, które sprawiają, że skóra wygląda na wypoczętą i odzyskuje piękny wygląd. Dodają blasku i chronią przed agresjami środowiskowymi.

Maseczki ujędrniające: Zapewniają natychmiastowy efekt liftingu, uniosą owal twarzy i na nowo zdefiniują jej kontur.

Maseczki przeciwstarzeniowe: Pomogą skórze ze zmarszczkami i liniami mimicznymi oraz dodadzą energii, sprawiając, że skóra będzie wyglądać młodziej.

 

Maski w płacie Sesmedical

Sesderma ma w swojej ofercie maski do domowej pielęgnacji Sesmedical. Są one zrobione w 100% z polipropylenu i nasączone wyjątkowymi mieszankami substancji aktywnych. Wszystkie zwiększają retencję wody w warstwie rogowej, poprawiając tym samym nawilżenie i elastyczność skóry. Dzięki specjalnemu materiałowi są elastyczne i dostosowują się do kształtu twarzy, zapewniając doskonałą okluzję.

Regularne stosowanie maseczek na twarz pozwoli cieszyć się piękną skórą przez długi czas. A nałożenia maski zajmuje tylko 20 minut. Podejmiesz wyzwanie?

 
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, które oddziałują na naszą skórę i genom. Ekspozom – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się właśnie zbiór czynników, które wpływają na nasze ciało. To także główny sprawca procesu starzenia skóry.

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.