Sekrety witaminy C – czy na pewno wiesz o niej wszystko?

PORADY
Sekrety witaminy C  –  czy na pewno wiesz o niej wszystko?


Witamina C pochłaniana z jedzenia i suplementów nie wystarcza, żeby zaspokoić potrzeby skóry. Rozwinięcie jej działania przeciwutleniającego i antyoksydacyjnego jest możliwe dopiero, gdy  przebije się przez barierę naskórka i dotrze głębiej. Po drodze czekają na nią takie zagrożenia, jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze czy dym papierosowy. Dlatego naukowcy postanowili zamknąć witaminę C w malutkich cząsteczkach zwanych nanosomami. Dopiero otoczona taką bezpieczną nano kapsułą, dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.


Równie istotną sprawą jest postać witaminy C, po którą sięgamy – mówi dermatolog i lekarz medycyny estetycznej dr Magdalena Łopuszyńska. Istnieje bowiem wiele form tego cennego składnika! Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej, która przetrwa zderzenie z codziennymi zagrożeniami, na jakie jest wystawiona nasza skóra, doszli do odkrycia 3-O-etylowego kwasu askorbinowego. To pochodna znanego nam doskonale kwasu askorbinowego, jednak znacznie bardziej doskonała. Czysty kwas askorbinowy zawarty w kosmetykach nie docierał bowiem praktycznie do skóry właściwej. Tymczasem 3-O-etylowy kwas askorbinowy bez problemu penetruje naskórek i w połączeniu z mocą nanotechnologii, dociera tam, gdzie jego działanie jest naprawdę niezbędne.

Kosmetyki zawierające witaminę C w postaci 3-O-etylowego kwasu askorbinowego, takie jak linia C-VIT marki Sesderma, mają silne działanie antyoksydacyjne, regulują pH skóry i wybielają przebarwienia, ujednolicając jej koloryt. Dodatkowo stymulują syntezę i odbudowę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem i pod wpływem promieniowania UV. Najnowsza postać witaminy C przyczynia się ponadto do regeneracji macierzy pozakomórkowej, nadaje skórze gładkości, elastyczności, jednocześnie ją ujędrniając. Chroni przed uszkodzeniami jakie powoduje promieniowanie UV i wolne rodniki. Zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i zaczerwienień. Dzięki tym właściwościom polecana jest każdemu rodzajowi skóry, stanowiąc prawdziwy zastrzyk energii zwłaszcza dla skóry przesuszonej, na której można już dostrzec oznaki fotostarzenia.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.