7 błędów w pielęgnacji skóry, jakie popełniamy latem

PORADY
7 błędów w pielęgnacji skóry, jakie popełniamy latem


Moglibyśmy dać ci wiele rad o tym, jak wzbogacić letnią pielęgnację, ale, aby skóra odwdzięczyła się zdrowszym i piękniejszym wyglądem, na początek wystarczy, że przestaniesz popełniać poniższe błędy:


1.       Stosowanie ochrony słonecznej tylko na plaży.

Będziemy to powtarzać do znudzenia – nie należy wychodzić z domu bez nałożonego fotoprotektora. Nawet najlepsza pielęgnacja na nic się nie zda, jeśli będziesz wystawiać skórę na działanie promieni słonecznych bez ochrony. Spraw swojej skórze prezent i pamiętaj o regularnej aplikacji produktu przeciwsłonecznego – na pewno będzie ci wdzięczna. To jeden mały krok więcej w codziennym rytuale, który zajmie tylko kilka sekund.

2.       Używanie kremu przeciwsłonecznego niedopasowanego do rodzaju skóry.

Ile razy zdarzyło ci się w pośpiechu wejść do apteki czy drogerii i kupić pierwszy z brzegu krem przeciwsłoneczny? A może wybrałaś fotoprotektor, kierując się wyłącznie tym, że u twojej koleżanki dobrze się sprawdził? Błąd! Krem przeciwsłoneczny należy dobierać indywidualnie do potrzeb skóry, jak każdy inny produkt kosmetyczny. Jeśli masz cerę tłustą, powinnaś zdecydować się na lekką konsystencję, niekomodogenną, o ile to możliwe, oil free. W przypadku skóry suchej możesz wybrać gęstszą i bardziej odżywczą teksturę.

3.       Niepicie wystarczającej ilości wody.

Lato to taki okres w roku, kiedy nasz rytm dnia się zmienia, na wakacjach nie ma wyznaczonych godzin pracy i codziennych obowiązków. Wierzymy, że przez pozostałą część roku masz na swoim biurku butelkę wody i starasz się wypijać zalecane 2 litry wody dziennie. Ale w lecie? Wycieczki, przebywanie poza domem sprawiają, że po wodę sięgamy dopiero, gdy czujemy pragnienie. Częściej też skłaniamy się ku napojom alkoholowym. To kolejny błąd, w lecie, bardziej niż o jakikolwiek innej porze roku, nasza skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia od wewnątrz.

4.       Uwaga na wodę w basenie i w morzu.

Nie zrozum nas źle, nie ma nic złego w orzeźwiającej kąpieli w oceanie czy basenie. Niemniej jednak połączenie chloru z kremami słonecznymi, perfumami czy dezodorantami może prowadzić do przesuszenia, podrażnienia lub nawet wystąpienia reakcji alergicznych na skórze. Przed wejściem do basenu, aby uniknąć takiej reakcji, należy wziąć prysznic, dokładnie spłukując całe ciało. Tak samo trzeba postąpić po wyjściu z wody, aby usunąć pozostałości chloru lub soli morskiej.

5.       Stosowanie takiej samej pielęgnacji latem jak zimą.

Środowisko, w jakim żyjemy ma ogromny wpływ na skórę – to nie to samo żyć gdzieś, gdzie temperatura wynosi 15 stopni, a 30. Nasz rytuał pielęgnacyjny powinien zmieniać się wraz z porami roku. W lecie warto położyć większy nacisk na produkty antyoksydacyjne i nawilżające, które neutralizują działanie wolnych rodników, zwalczają fotouszkodzenia i utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia pomimo zwiększonego pocenia. Lepiej powstrzymać się od stosowania produktów z kwasami i retinolem w tradycyjnej formie.

6.       Niezłuszczanie skóry.

Chociaż nie trzeba tego robić tak często jak w zimie, skóra w lecie także potrzebuje pozbyć się martwych komórek. Stosuj produkty delikatnie złuszczające, które nie podrażniają skóry twarzy i ciała, raz na dwa tygodnie. Zobaczysz różnicę.

7.       Brak pielęgnacji skóry tłustej.

Niestety w dalszym ciągu pokutuje mit, że promienie słoneczne leczą trądzik i poprawiają wygląd zaskórników oraz wyprysków. Jest inaczej – wysoka temperatura i ekspozycja na słońce zwiększają produkcję sebum w naszej skórze. Każdy 1 stopnień więcej na termometrze to wzrost produkcji sebum o 10%. Tak więc, jeśli masz skórę tłustą i wystawiasz się na słońce, aby ją wysuszyć, popełniasz duży błąd. Lepiej stosować krem przeciwsłoneczny odpowiedni dla cery tłustej, który nie ma działania komodogennego, jak Repaskin Silk Touch. Nie można także zapominać o stosowaniu produktów nawilżających i seboregulujących.

To tylko kilka małych rzeczy, które warto wcielać w życie każdego dnia, a pomogą zachować zdrowy i piękny wygląd cery. Stosuj się do tych prostych zasad i maksymalnie korzystaj z lata bez szkody dla skóry!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ratunku, wypadają mi włosy!

Ratunku, wypadają mi włosy!

Alopecja, czyli nadmierne wypadanie włosów, może pojawić się w różnych momentach życia i z różnych powodów.

Odpowiednie połączenie kosmetyków – zwielokrotnione efekty

Odpowiednie połączenie kosmetyków – zwielokrotnione efekty

Chcesz poprawić stan swojej skóry, ale nie masz pewności, jakie połączenie kosmetyków będzie dla ciebie najlepsze? Sesderma przygotowała specjalne zestawy z myślą o różnych potrzebach skóry.

7 sztuczek, aby maksymalnie wykorzystać moc olejku SUBLIME

7 sztuczek, aby maksymalnie wykorzystać moc olejku SUBLIME

Odkryj nowy wielofunkcyjny olejek SUBLIME o suchym wykończeniu, idealny dla osób poszukujących nie tylko nawilżenia, ale także odżywienia i regeneracji skóry.