Ratunku, wypadają mi włosy!

PORADY
Ratunku, wypadają mi włosy!


Normą jest, że w ciągu dnia tracimy ok. 100 – 120 włosów, przy zachowaniu zdrowej diety, odpowiedniej pielęgnacji i higieny. Taka ilość nie powinna nas martwić. Problem pojawia się, gdy na miejscu utraconych włosów, nie pojawiają się nowe lub ilość wypadających włosów jest znacznie większa.


Dlaczego wypadają mi włosy?

Wypadanie włosów może zależeć od różnych czynników. Negatywny wpływ na kondycję włosów mają agresywna pielęgnacja i zabiegi stylizacyjne: stosowanie prostownicy, suszarki, silnych produktów do pielęgnacji czy farb do włosów. Są także przyczyny wewnętrzne, związane z naszym stylem życia, niedostateczną ilością substancji odżywczych, stresem, a nawet problemami hormonalnymi.

Czasami włosy ulegają osłabieniu do tego stopnia, że ich korzenie zaczynają zanikać. Przyczyną tego może być nadmiar męskich hormonów. Wpływ na włosy mają także czynniki genetyczne, które sprawiają, że tracimy włosy płatowo. Kolejny możliwy problem to blizny, na których nie rosną włosy.

Jeśli chodzi o podział na wiek i płeć, 9 na 10 mężczyzn po 21. roku życia zauważa wypadanie włosów w okolicy zakoli. Jest to związane z genami.

Kobiety z kolei częściej uskarżają się na zmniejszenie gęstości włosów. Z drugiej strony, ciąża to najlepszy okres, jeśli chodzi o kondycję włosów. Po porodzie obserwuje się odwrotną tendencję, ze względu na zmiany hormonalne przez 3-6 miesięcy wypadanie włosów może się przejściowo nasilać. Później, w okresie menopauzy, spada ilość żeńskich hormonów (estrogenów), co sprawia, że to hormony męskie silniej działają na włosy, prowadząc do ich przerzedzenia.

Jesień i wiosna to okresy, w których możemy zaobserwować większą ilość wypadających włosów na dzień. Te etapy trwają zazwyczaj krótko i nie są problematyczne. Nie należy się nimi martwić, są zupełnie normalnymi procesami, ale warto zastosować odpowiednią pielęgnację stymulującą wzrost włosów.

Czy istnieje rozwiązanie problemu wypadania włosów?

Oczywiście! Regularne oczyszczanie włosów i skóry głowy to bez wątpienia najlepsza forma zapobiegania i hamowania wypadania włosów. Warto przy okazji obalić popularny mit na ten temat: codzienne mycie włosów to nic złego, nie zaszkodzi nam, o ile zastosujemy delikatny produkt do mycia, przeznaczony do częstego używania, jak SESKAVEL szampon do częstego stosowania 200 ml.

Wypadanie włosów spowodowane stresem czy złą dietą można skutecznie zahamować. Oprócz zdrowego odżywiania, dużej ilości owoców i warzyw oraz ograniczania stresów, warto zastosować kompletną pielęgnację, opartą na składnikach aktywnych takich jak czynniki wzrostu, adenozyna czy kofeina. Z pomocą przyjdzie nam linia SESKAVEL GROWTH przeciw wypadaniu włosów, w skład której wchodzą: szampon, ampułki, emulsja i maska.

Stosując odpowiednią pielęgnację, można także zahamować wypadanie włosów wywołane takimi zaburzeniami jak łupież suchy czy tłusty. Nasza rada: osoby, które borykają się z problemem tendencji do przetłuszczania czy łupieżu powinny zamiennie stosować neutralne, oczyszczające szampony i szampony stworzone specjalnie z myślą o tych zaburzeniach. Idealnie sprawdzą się szampony SESKAVEL przeciw łupieżowi suchemu 200 ml lub SESKAVEL przeciw łupieżowi tłustemu 200 ml. Stan skóry bardzo tłustej poprawi kwas glikolowy zawarty w szamponie z delikatnym efektem peelingu SESKAVEL szampon glikolowy 200 ml.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, które oddziałują na naszą skórę i genom. Ekspozom – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się właśnie zbiór czynników, które wpływają na nasze ciało. To także główny sprawca procesu starzenia skóry.

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Substancje aktywne zawarte w kosmetykach wpływają na fizjologię i funkcjonowanie naszej skóry. Nie ma jednak uniwersalnego składnika, który najlepiej sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Wybierając serum czy krem do codziennej pielęgnacji, warto sięgać po te produkty, które zawierają w składzie substancje aktywne dopasowane do indywidualnych potrzeb.