Co dają skórze czynniki wzrostu? Wywiad z ekspertem marki Sesderma

PORADY
Co dają skórze czynniki wzrostu? Wywiad z ekspertem marki Sesderma


O korzyściach wynikających ze stosowania czynników wzrostu w kosmetyce mówi się ostatnio coraz więcej. Badania dowodzą, że zwiększają one syntezę kolagenu i przyśpieszają regenerację naskórka, dzięki czemu skóra lepiej broni się przed procesem starzenia.


Czym właściwie są czynniki wzrostu?

Czynniki wzrostu to występujące naturalnie w naszym ciele białka, które stymulują wzrost komórki, jej podział oraz przekształcanie. Odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry oraz uczestniczą w procesie przekazu impulsów między naskórkiem a skórą właściwą. Badania dowodzą, że miejscowa aplikacja czynników wzrostu o strukturze naśladującej te występujące w ciele człowieka stymuluje odnowę komórkową, redukcję zmarszczek i syntezę kolagenu. Zatem sprawdzą się zarówno jako broń w walce z objawami fotostarzenia, ale także w terapii blizn, rozstępów, przebarwień. Dobre efekty ich stosowania obserwowane są również w przypadku skóry atopowej, reaktywnej i naczyniowej. Spektrum działania czynników wzrostu jest ogromne, dlatego też coraz więcej osób sięga po dermokosmetyki, które zawierają te cenne składniki.

Jakie czynniki wzrostu są dla nas najlepsze?


Najlepiej sięgać po te dermokosmetyki, w których składzie znajdziemy czynniki wzrostu pozyskiwane w procesie biotechnologicznym z roślin, ponieważ są one całkowicie pozbawione materiału zwierzęcego i zawierają bardzo niski poziom endotoksyn, a to z kolei wpływa na obniżenie ryzyka podrażnień. Można je bezpiecznie łączyć z terapią z wykorzystaniem retinolu i silnych antyoksydantów, np. kwasu ferulowego. Retinol wraz z czynnikami wzrostu działa synergicznie, zwiększając skuteczność terapii.

Po które kosmetyki warto sięgać?


Linia Factor G Renew jest świetnym przykładem wykorzystania czynników wzrostu w produkcji dermokosmetyków. Factor G Renew zwiększa syntezę kolagenu nawet o 86% i elastyny nawet o 76%, zaś dzięki składnikom pochodzenia naturalnego opóźnia procesy starzenia komórek skóry. Doskonale ujędrnia skórę. Posiada działanie przeciwutleniające, nawilża, zmniejsza widoczność zmarszczek i linii mimicznych. W linii wykorzystano nanotechnologię zwiększającą przenikanie składników w głąb skóry.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nie od dziś wiadomo, że pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia skóra gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych. Z kolei lato to pora roku, kiedy skóra jest szczególnie narażona na agresje zewnętrzne. Należą do nich wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Bazą skutecznej letniej pielęgnacji powinien być więc krem lub serum nawilżające. Tylko z jakimi kosmetykami je łączyć, aby pielęgnacja odpowiadała na wszystkie potrzeby skóry?

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, które oddziałują na naszą skórę i genom. Ekspozom – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się właśnie zbiór czynników, które wpływają na nasze ciało. To także główny sprawca procesu starzenia skóry.