Czego nie wiesz o retinolu?

PORADY
Czego nie wiesz o retinolu?


Retinol to jedna z najbardziej popularnych substancji aktywnych stosowanych w kosmetyce. Wokół jego stosowania narosło jednak wiele mitów.

ROZPRAWIAMY SIĘ Z NAJCZĘSTSZYMI MITAMI NA TEMAT RETINOLU!


RETINOL MOŻNA STOSOWAĆ TYLKO NA NOC.

MIT! Dawniej zalecano stosowanie retinolu wyłącznie na noc. Dzisiaj już wiemy, że retinoidy mogą być stosowane niezależnie od pory dnia. Warto jednak wybierać kosmetyki wyprodukowane z użyciem nanotechnologii, która zapewnia stabilność produktu po ekspozycji na promieniowanie UV. Nanosomy chronią zamkniętą w nich substancję aktywną, dzięki czemu promienie słoneczne nie powodują ich rozpadu.

 

RETINOL TO SUBSTANCJA OBCA DLA CZŁOWIEKA.

MIT! Retinol to naturalna forma witaminy A, obecna w ludzkim ciele. Bierze ona udział w różnych procesach zachodzących w naszym organizmie. Dzięki niemu mamy dobry wzrok, sprawnie działający układ odpornościowy czy prawidłową regenerację skóry. Witaminę A przyjmujemy także wraz z pożywieniem, zawierają ją na przykład tłuste ryby czy produkty mleczne.

 

RETINOL POPRAWIA STAN SKÓRY RAZ NA ZAWSZE.

MIT! Aby zauważyć korzystny wpływ retinoidów nastan skóry potrzeba kilku tygodni systematycznej pielęgnacji. Po zakończeniu intensywnej fazy pielęgnacji, należy kontynuować aplikację retinoidów w dawkach przypominających, aby podtrzymać efekty. Jeśli zrobimy zbyt długą przerwę, korzystne efekty działania retinolu na skórę, jak wskazują badania naukowe, przepadną w ciągu pół roku.

 

RETINOL PODRAŻNIA I PRZESUSZA SKÓRĘ.

MIT! Retinol faktycznie może powodować podrażnienia, ale nie musi. Stosowanie się do zaleceń stosowania kosmetyków z retinoidami minimalizuje ryzyko nadwrażliwości. Stopniowo zwiększając dawkę i częstotliwość stosowanie preparatów, dajemy skórze czas na przyzwyczajenie się do jego działania.

 

KAŻDY KOSMETYK Z WITAMINĄ A OPIERA SIĘ NA TEJ SAMEJ SUBSTANCJI.

MIT! Pod nazwą „witamina A” producenci kosmetyków ukrywają wiele różnych związków chemicznych. Wykazują one aktywność biologiczną charakterystyczną dla witaminy A, ale nie zawsze są retinolem. Przedłużone uwalnianie i stopniową retinizację skór, a zarazem większą efektywność, zapewnia stosowanie 3-Retinol Systemu, czyli kompleksu trzech cząsteczek retinoidów o różnych szybkościach działania. Wśród kosmetyków, które go zawierają można wymienić linię Reti Age firmy Sesderma.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Witamina C to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy i jedna z najlepiej przebadanych pod kątem działania na skórę witamin. Korzyści ze stosowania witaminy C dla skóry jest bardzo dużo. Chcesz poznać je wszystkie?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nie od dziś wiadomo, że pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia skóra gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych. Z kolei lato to pora roku, kiedy skóra jest szczególnie narażona na agresje zewnętrzne. Należą do nich wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Bazą skutecznej letniej pielęgnacji powinien być więc krem lub serum nawilżające. Tylko z jakimi kosmetykami je łączyć, aby pielęgnacja odpowiadała na wszystkie potrzeby skóry?

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.