Duet idealny: ampułki i maska

PORADY
Duet idealny: ampułki i maska


Kiedy pielęgnacja staje się codzienną rutyną, warto wprowadzić urozmaicenie, które z jednej strony wzmocni działanie aktualnie stosowanych produktów, a z drugiej zapewni natychmiastowy efekt widoczny na skórze.  W roli produktów wzmacniających najlepiej sprawdzą się kosmetyki o wysokiej koncentracji substancji aktywnych. Do takich zaliczamy ampułki i maski, które dają możliwość doboru substancji aktywnych dostosowanych do potrzeb skóry. Kompleksowe rozwiązanie stanowi połączenie biostymulujących ampułek Factor G Renew i wybranej maski Sesmedical.


7 ampułek na 7 dni tygodnia

Ampułki Factor G Renew to 7-dniowy plan pielęgnacyjny, który dzięki zawartości roślinnych czynników wzrostu stymuluje skórę na różnych poziomach. W składzie poza dziewięcioma czynnikami wzrostu znajdują się peptydy biomimetyczne o działaniu przeciwstarzeniowym, wyciąg z wąkroty azjatyckiej o właściwościach wzmacniających oraz komórki macierzyste z jabłoni, które regenerują skórę. Każda z ampułek ma inny skład i działanie, dlatego należy stosować je zgodnie z numerami przez siedem dni tygodnia.

Po pierwszej ampułce nałóż maskę

Dla uzyskania najlepszych efektów w pierwszym dniu stosowania warto połączyć ampułkę z działaniem maski Sesmedical. Pierwsza ampułka zawiera czynnik wzrostu EGF (ang. epidermal growth factor), który stymuluje proces naskórkowania i różnicowania się komórek. Jest kluczowym etapem pielęgnacji, dlatego, aby zapewnić jego właściwe wchłanianie, warto nałożyć maskę w płacie, bezpośrednio po wmasowaniu ampułki. Większa koncentracja substancji aktywnych wpływa na pobudzenie metabolizmu komórkowego, a efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Maski dopasowują się do kształtu twarzy, zapewniając doskonałą okluzję, co z kolei przekłada się na lepsze przenikanie substancji.

Jaką maskę wybrać?

Maski w płacie Sesmedical to linia inspirowana zabiegami medycznymi, do stosowania w domowym zaciszu. Dzięki nasączeniu składnikami aktywnymi są doskonałym sposób na intensywną pielęgnację. Substancje zamknięte w liposomach są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, dając natychmiastowe efekty. To recepta na wiele problemów, takich jak fotostarzenie, przebarwienia czy zmarszczki. Przez to, że w każdej z czterech masek zastosowano inne substancje czynne, można stworzyć indywidualną pielęgnacją opowiadającą na konkretne potrzeby skóry.

Sesmedical Maska nawilżająca regeneruje i ułatwia gojenie. Kwas hialuronowy działa na różnych poziomach skóry, zapewniając wielowarstwowe i długotrwałe nawilżenie.

Sesmedical Maska przeciwstarzeniowa dodaje skórze energii, spłyca zmarszczki oraz linie mimiczne i przeciwdziała starzeniu.

Sesmedical Maska ujędrniająca wygładza skórę, dając natychmiastowy efekt liftingu. DMAE to innowacyjny składnik, który pobudza syntezę kolagenu i elastyny, przez co silnie i widocznie wygładza zmarszczki oraz zapewnia efekt długotrwałego ujędrnienia.

Sesmedical Maska rewitalizująca dodaje blasku, ujednolica koloryt i chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi. Witamina C zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV i zapobiega uszkodzeniom antyoksydacyjnym. Dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, działając przeciwstarzeniowo.

Kontynuuj biostymulujący plan pielęgnacyjny

Dla utrzymania i wzmocnienia efektów długofalowych, należy stosować ampułki Factor G Renew przez 6 kolejnych dni. W efekcie skóra poddana powyższej procedurze będzie gładka, odżywiona, a koloryt zostanie wyrównany. Dodatkowo będzie wzmocniona i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych i wolnych rodników, będących główną przyczyną fotostarzenia.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy kosmetologa marki Sesderma Justyny Dziury.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Retinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku skóry wrażliwej może on działać drażniąco. Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty z bioretinolem, takim jak bakuchiol.

Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Zmiany pór roku to zwykle momenty sprzyjające wypadaniu włosów. Choć może zdarzyć się to przez cały rok, zazwyczaj wypadanie nasila się jesienią. Dziennie tracimy średnio od 60 do 100 włosów. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja, która poprawi ich wygląd i zredukuje tę liczbę.