Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

DLA PROFESJONALISTÓW
Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii


Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.


Nasi pacjenci chcą wyglądać dobrze bez konieczności odrywania się od swoich codziennych obowiązków. Pragną osiągać maksimum rezultatów przy minimalnym okresie rekonwalescencji i jak najmniejszym ryzyku wystąpienia powikłań, dlatego coraz częściej łączymy różne techniki zabiegowe, budując tzw. zabiegi hybrydowe, będące połączeniem m.in.: peelingów chemicznych, zabiegów z użyciem retinoidów i różnych form mezoterapii.

Doskonałym przykładem takiego zabiegu, stosowanego z powodzeniem w pielęgnacji anti-aging jest połączenie peelingu chemicznego Ferulac Valencia Peel z mezoterapią mikroigłową urządzeniem Nanopore Stylus, wykończonego zabiegiem 3-Retises CT Yellow Peel.

Podczas jednej sesji uzyskujemy: wygładzenie powierzchni naskórka, wyrównanie kolorytu skóry oraz jej stymulację, zarówno chemiczną (kwas TCA i retinoidy), jak i mechaniczną poprzez mikronakłuwanie, które inicjuje w skórze nowe podziały komórkowe, a co za tym idzie doprowadza do zwiększenia ilości białek budulcowych oraz elementów macierzy zewnątrzkomórkowej.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Kwas bursztynowy a inflammaging

Kwas bursztynowy a inflammaging

Kwas bursztynowy to składnik pochodzenia roślinnego wykorzystywany przez rynek kosmetyczny. Przeczytaj o jego wpływie na procesy związane z inflammagingiem, czyli starzeniem spowodowanym przewlekłymi procesami zapalnymi.