Kwas bursztynowy a inflammaging

DLA PROFESJONALISTÓW
Kwas bursztynowy a inflammaging


Kwas bursztynowy to składnik pochodzenia roślinnego wykorzystywany przez rynek kosmetyczny. Przeczytaj o jego wpływie na procesy związane z inflammagingiem, czyli starzeniem spowodowanym przewlekłymi procesami zapalnymi.


Inflammaging to jedna z teorii starzenia się, u podłoża której leżą przewlekłe procesy zapalne.

Zapalenie jest podstawową odpowiedzią biologiczną mającą na celu zapobieganie, ograniczanie i naprawianie uszkodzeń powodowanych np. przez patogeny. Przejściowa odpowiedź zapalna jest bardzo korzystna, ale przewlekłe zapalenie jest cechą biologicznego starzenia.

Wyniki badań wskazują na znaczący wpływ kwasu bursztynowego na stymulowanie fibroblastów, a tym samym na jego rolę w procesie odmładzania skóry. Kwas bursztynowy jest pośrednim wewnątrzkomórkowym metabolitem w cyklu oddychania komórkowego, który w warunkach stresu i stanu zapalnego gromadzi się w środowisku zewnątrzkomórkowym, modulując wzorce ekspresji genów i emitując sygnały podobne do hormonów, co pobudza procesy regeneracji.

Testy przeprowadzone przez laboratorium Bionos potwierdziły, że wolny kwas bursztynowy zwiększał żywotność i aktywność proliferacyjną starzejących się fibroblastów, ale prawie dwukrotnie większą skuteczność wykazywał kwas enkapsulowany w glicerosomach.

Właśnie enkapsulowany kwas bursztynowy jest głównym składnikiem nowego nanotechnologicznego peelingu Sucses Peel System opracowanego pod kątem potrzeb skóry starzejącej się, w przypadku której istotne będzie odmłodzenie fibroblastów, a tym samym stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych oraz substancji amorficznych: glikozaminoglikanów, proteoglikanów i kwasu hialuronowego. Peeling poprawia integralność połączenia skórno-naskórkowego oraz nawilżenie skóry oraz redukuje stany zapalne związane z inflammagingiem.

Sucses Peel System to takie połączenie składników – kwasów bursztynowego, azelainowego, traneksamowego oraz kwasów AHA – które pobudza metabolizm, stymuluje oddychanie komórkowe, działa jak silny składnik energetyczny, ułatwiając produkcję ATP, ma właściwości regenerujące i przeciwutleniające. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i dojrzałej. Sucses Peel System to również połączenie produktów do zastosowania w gabinecie z produktem do pielęgnacji domowej. Zapewnia szybki i zauważalny efekt odbudowy, bez negatywnego wpływu na zdrowy naskórek.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.