Po bezpiecznej stronie słońca

PORADY
Po bezpiecznej stronie słońca


"Najskuteczniejszy plażowy bodyguard to dobrej jakości filtr UV." Sprawdź, co o linii kosmetyków przeciwsłonecznych REPASKIN można przeczytać w letnim wydaniu magazynu Gala.


Nasza skóra oczywiście posiada szereg mechanizmów obrony przed promieniowaniem UV. Ten system nazywany jest „kapitałem słonecznym”. Niestety w przypadku intensywnej lub wielokrotnie powtarzającej się ekspozycji na słońce, może on zostać wyczerpany. Jak się przed tym uchronić?

Stosowanie filtrów zabezpiecza nas tylko w około 55% przed wolnymi rodnikami, dlatego kupując kosmetyk z filtrem, warto zwrócić uwagę, aby oprócz substancji ochronnych zawierał również antyoksydanty.

Nowa linia filtrów Repaskin broni skórę przed promieniowaniem UVA, UVB i IRA, ale też naprawia istniejące już fotouszkodzenia dzięki nowoczesnej technologii SHIELD-SYSTEM.

Dodatkowo wspomaga ona mechanizmy naprawy DNA – kluczowe w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia nowotworów skory.

– Oznaki fotostarzenia bardzo ciężko jest usunąć, ponieważ promieniowanie UV uszkadza struktury DNA. Obserwujemy je w postaci utraty jędrności skory, jej suchości, przebarwień, miejscowego rogowacenia i innych, często niewidocznych gołym okiem problemów. Co więcej, nie zobaczymy ich po kilku krótkich ekspozycjach na słońce, czy kilku kąpielach słonecznych, ale dopiero później, w postaci trudnych w pielęgnacji zmian. – mówi dermatolog Monika Rogala.

– Dzieje się tak, ponieważ skóra przez całe życie zachowuje pamięć o dawkach promieniowania, na które była narażona. Przy ekspozycji na słońce trzeba mieć także na uwadze fakt, że za nowotwory skory, które zazwyczaj pojawiają się w wieku średnim i podeszłym, odpowiedzialna jest dawka promieniowania słonecznego przyjęta w okresie dzieciństwa, dojrzewania i w dorosłości. – tłumaczy lek. Monika Rogala.

REPASKIN to przeciwsłoneczna linia, która chroni przed promieniowaniem i naprawia fotouszkodzenia na poziomie DNA. Z jego ochroną promienie słoneczne staną się sojusznikiem piękna, a pobyt na plaży czystą przyjemnością.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.