Sposoby na wypadanie włosów

PORADY
Sposoby na wypadanie włosów


Zmiany pór roku to zwykle momenty sprzyjające wypadaniu włosów. Choć może zdarzyć się to przez cały rok, zazwyczaj wypadanie nasila się jesienią. Dziennie tracimy średnio od 60 do 100 włosów. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja, która poprawi ich wygląd i zredukuje tę liczbę.


Dlaczego dochodzi do wypadania włosów?

Zanim poznasz metody hamowania wypadania włosów, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego do niego dochodzi. Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak styl życia czy szczególne okresy w życiu (stres, ciąża, poród, depresja), pora roku, czynniki hormonalne, dziedziczenie genetyczne, uraz lub określone infekcje.

Podobnie jak w przypadku skóry, włosy przechodzą przez proces odnowy, w czasie którego osłabione czynnikami zewnętrznymi włosy zastępowane są nowymi - mocniejszymi i zdrowszymi. Proces ten nasila się w miesiącach od września do grudnia ze względu na dużą ilość czynników agresywnych, które szkodzą włosom latem.

W zależności od pory roku biorytm zmienia się i może powodować sporadyczne i przejściowe wypadanie włosów. Nie przejmujmy się, jeśli zaczniemy zauważać zwiększone ilości włosów na szczotce – jest to normalne, o ile włosy nie tracą swojej gęstości. To znak, że proces odnowy przebiega prawidłowo i włosy odrastają. W przeciwnym razie konieczne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji na wypadanie włosów.

Inne czynniki zewnętrzne wpływające na wypadanie włosów to stres, zła dieta czy niezdrowy styl życia. Czynniki te mogą powodować u nas utratę niezbędnych witamin czy minerałów, które „dokarmiają” włosy. Zwykle, gdy przyczyna znika, włosy odrastają normalnie. Aby wspomóc ten proces, należy sięgnąć po specjalistyczne produkty do pielęgnacji, które maja za zadanie powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.

 

Pielęgnacja przeciwko wypadaniu włosów

Pierwszym krokiem w przypadku zaobserwowania nasilonego wypadania włosów powinno być włączenie odpowiednich kosmetyków do włosów i skóry głowy. Powinny one być bogate w witaminy i składniki odżywcze, która wzmocnią włosy i ograniczą ich wypadanie.

SESKAVEL to linia produktów przeciw wypadaniu włosów, która zapewnia naprawdę intensywne działanie. Dzięki zastosowaniu dwóch technologii działa bezpośrednio na cebulki włosowe, dzięki czemu włosy rosną mocne, odżywione i mają większą objętość oraz gęstość.

Po pierwsze, zawarte w składzie czynniki wzrostu przedłużają fazę wzrostu anagenu, wspomagają rozwój tkanek tworzących mieszek włosowy i dostarczają mu składników odżywczych.

Oprócz tego, nanotechnologia pozwala na kapsułkowanie składników aktywnych w liposomach. Dzięki temu wnikają one do łodygi włosa, wywierając bezpośrednie działanie na źródło problemu.

W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej sięgnąć po zestaw szamponu i ampułek przeciwko wypadaniu włosów. Ich systematyczne stosowanie wzmacnia i odbudowuje zniszczoną strukturę kruchych i słabych włosów, aktywując ich wzrost.


Porady na wypadające włosy

Oprócz dobrania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania warto wziąć pod uwagę kilka innych zaleceń:

- Unikaj agresywnych zabiegów lub środków chemicznych, takich jak farbowanie czy dekoloryzacja. 

- Ogranicz używanie suszarki lub susz włosy chłodnym powietrzem. Intensywne ciepło osłabia proteiny włosa.

- Rozczesuj włosy dobrym grzebieniem lub szczotką, aby uniknąć splątań, które sprzyjają wypadaniu włosów.

- Dbaj o zbilansowaną dietę. Nasza skóra głowy potrzebuje składników odżywczych, aby była zdrowa. Jeśli nie dostarczamy jej niezbędnych witamin i minerałów, jest osłabiona. Zbilansowana dieta dostarcza żelaza, białka i witamin B, C i D, których potrzebują włosy.

- Wypróbuj masaże skóry głowy. Regularne masowanie może sprzyjać ukrwieniu, a tym samym zapobiegać wypadaniu włosów. Masaż powinien polegać na wykonywaniu okrężnych ruchów opuszkami palców i lekkim nacisku na skórę głowy.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.