Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

PORADY
Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku


25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.


Dlaczego witamina C jest tak ważna?
Obecność witaminy C warunkuje syntezę kolagenu, dlatego też jej stosowanie na skórę zwiększa skuteczność pielęgnacji zarówno w gabinecie, jak i w domu. W związku z tym, że organizm nie ma możliwości magazynowania witaminy C, wskazane jest jej ciągłe uzupełnianie.
Poza upływającym czasem na obniżenie poziomu kolagenu wpływają również czynniki zewnętrzne. Do tych najbardziej szkodliwych zaliczają się: promieniowanie UV, stosowanie używek, brak odpowiednio zbilansowanej diety czy przewlekły stres.  Witamina C, chroniąc skórę przed ich szkodliwym wpływem, idealnie nadaje się do profilaktyki fotostarzenia. Ujędrnia, wygładza i wzmacnia naskórek. Hamuje aktywność melanocytów, zapobiegając tym samym powstawaniu przebarwień. To zastrzyk energii zarówno dla skóry twarzy, jak i ciała. Spektrum jej działania jest na tyle szerokie, że idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy i ciała w każdym wieku.

Jakiej formy witaminy C szukać w kosmetykach?
Aby witamina C była skuteczna, musi być w stabilnej formie oraz łatwo przyswajana przez naszą skórę. Jej najbardziej popularna postać – kwas l-askorbinowy, najczęściej stosowana w kosmetykach, nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, ponieważ łatwo się utlenia i nie jest wystarczająco trwała. Nowe możliwości technologiczne pozwoliły naukowcom opracować 3-O-etylowy kwas askorbinowy – obecnie najstabilniejszą i najbardziej biodostępną postać witaminy C. W kosmetykach najnowszej generacji jest ona zamknięta w liposomach, które dodatkowo zabezpieczają ją przed utlenianiem, a także poprawiają przenikalność do głębszych warstw skóry. Na tej innowacyjnej formie witaminy C opiera się linia C-VIT.

Witamina C w kosmetykach do ciała
Witamina C idealnie sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale też całego ciała. Dlatego też kultowa rodzina kosmetyków C-VIT wzbogaciła się ostatnio o produkt przeznaczony właśnie do ciała – rozświetlające mleczko. Wyrównuje ono koloryt skóry i działa antyoksydacyjnie. Dodatek kwasu traneksamowego, sprzyja dogłębnemu nawilżeniu i zapobiega powstawaniu przebarwień. Aksamitne mleczko zawiera drobinki, które pięknie rozświetlają skórę. Zawartość witaminy C pozwala zwiększyć skuteczność zabiegów ujędrniających ciało.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, które oddziałują na naszą skórę i genom. Ekspozom – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się właśnie zbiór czynników, które wpływają na nasze ciało. To także główny sprawca procesu starzenia skóry.

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Substancje aktywne zawarte w kosmetykach wpływają na fizjologię i funkcjonowanie naszej skóry. Nie ma jednak uniwersalnego składnika, który najlepiej sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Wybierając serum czy krem do codziennej pielęgnacji, warto sięgać po te produkty, które zawierają w składzie substancje aktywne dopasowane do indywidualnych potrzeb.

To też może powodować przebarwienia

To też może powodować przebarwienia

Nie tylko słońce, ale też antykoncepcja czy trądzik to czynniki wywołujące przebarwienia – nawet w młodym wieku. Jak sobie z tym radzić? Podpowiedzi znajdziesz w naszym tekście.