Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

PORADY
Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku


25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.


Dlaczego witamina C jest tak ważna?
Obecność witaminy C warunkuje syntezę kolagenu, dlatego też jej stosowanie na skórę zwiększa skuteczność pielęgnacji zarówno w gabinecie, jak i w domu. W związku z tym, że organizm nie ma możliwości magazynowania witaminy C, wskazane jest jej ciągłe uzupełnianie.
Poza upływającym czasem na obniżenie poziomu kolagenu wpływają również czynniki zewnętrzne. Do tych najbardziej szkodliwych zaliczają się: promieniowanie UV, stosowanie używek, brak odpowiednio zbilansowanej diety czy przewlekły stres.  Witamina C, chroniąc skórę przed ich szkodliwym wpływem, idealnie nadaje się do profilaktyki fotostarzenia. Ujędrnia, wygładza i wzmacnia naskórek. Hamuje aktywność melanocytów, zapobiegając tym samym powstawaniu przebarwień. To zastrzyk energii zarówno dla skóry twarzy, jak i ciała. Spektrum jej działania jest na tyle szerokie, że idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy i ciała w każdym wieku.

Jakiej formy witaminy C szukać w kosmetykach?
Aby witamina C była skuteczna, musi być w stabilnej formie oraz łatwo przyswajana przez naszą skórę. Jej najbardziej popularna postać – kwas l-askorbinowy, najczęściej stosowana w kosmetykach, nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, ponieważ łatwo się utlenia i nie jest wystarczająco trwała. Nowe możliwości technologiczne pozwoliły naukowcom opracować 3-O-etylowy kwas askorbinowy – obecnie najstabilniejszą i najbardziej biodostępną postać witaminy C. W kosmetykach najnowszej generacji jest ona zamknięta w liposomach, które dodatkowo zabezpieczają ją przed utlenianiem, a także poprawiają przenikalność do głębszych warstw skóry. Na tej innowacyjnej formie witaminy C opiera się linia C-VIT.

Witamina C w kosmetykach do ciała
Witamina C idealnie sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale też całego ciała. Dlatego też kultowa rodzina kosmetyków C-VIT wzbogaciła się ostatnio o produkt przeznaczony właśnie do ciała – rozświetlające mleczko. Wyrównuje ono koloryt skóry i działa antyoksydacyjnie. Dodatek kwasu traneksamowego, sprzyja dogłębnemu nawilżeniu i zapobiega powstawaniu przebarwień. Aksamitne mleczko zawiera drobinki, które pięknie rozświetlają skórę. Zawartość witaminy C pozwala zwiększyć skuteczność zabiegów ujędrniających ciało.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Witamina C to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy i jedna z najlepiej przebadanych pod kątem działania na skórę witamin. Korzyści ze stosowania witaminy C dla skóry jest bardzo dużo. Chcesz poznać je wszystkie?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nie od dziś wiadomo, że pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia skóra gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych. Z kolei lato to pora roku, kiedy skóra jest szczególnie narażona na agresje zewnętrzne. Należą do nich wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Bazą skutecznej letniej pielęgnacji powinien być więc krem lub serum nawilżające. Tylko z jakimi kosmetykami je łączyć, aby pielęgnacja odpowiadała na wszystkie potrzeby skóry?

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.