Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

PORADY
Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku


25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.


Dlaczego witamina C jest tak ważna?
Obecność witaminy C warunkuje syntezę kolagenu, dlatego też jej stosowanie na skórę zwiększa skuteczność pielęgnacji zarówno w gabinecie, jak i w domu. W związku z tym, że organizm nie ma możliwości magazynowania witaminy C, wskazane jest jej ciągłe uzupełnianie.
Poza upływającym czasem na obniżenie poziomu kolagenu wpływają również czynniki zewnętrzne. Do tych najbardziej szkodliwych zaliczają się: promieniowanie UV, stosowanie używek, brak odpowiednio zbilansowanej diety czy przewlekły stres.  Witamina C, chroniąc skórę przed ich szkodliwym wpływem, idealnie nadaje się do profilaktyki fotostarzenia. Ujędrnia, wygładza i wzmacnia naskórek. Hamuje aktywność melanocytów, zapobiegając tym samym powstawaniu przebarwień. To zastrzyk energii zarówno dla skóry twarzy, jak i ciała. Spektrum jej działania jest na tyle szerokie, że idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy i ciała w każdym wieku.

Jakiej formy witaminy C szukać w kosmetykach?
Aby witamina C była skuteczna, musi być w stabilnej formie oraz łatwo przyswajana przez naszą skórę. Jej najbardziej popularna postać – kwas l-askorbinowy, najczęściej stosowana w kosmetykach, nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, ponieważ łatwo się utlenia i nie jest wystarczająco trwała. Nowe możliwości technologiczne pozwoliły naukowcom opracować 3-O-etylowy kwas askorbinowy – obecnie najstabilniejszą i najbardziej biodostępną postać witaminy C. W kosmetykach najnowszej generacji jest ona zamknięta w liposomach, które dodatkowo zabezpieczają ją przed utlenianiem, a także poprawiają przenikalność do głębszych warstw skóry. Na tej innowacyjnej formie witaminy C opiera się linia C-VIT.

Witamina C w kosmetykach do ciała
Witamina C idealnie sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale też całego ciała. Dlatego też kultowa rodzina kosmetyków C-VIT wzbogaciła się ostatnio o produkt przeznaczony właśnie do ciała – rozświetlające mleczko. Wyrównuje ono koloryt skóry i działa antyoksydacyjnie. Dodatek kwasu traneksamowego, sprzyja dogłębnemu nawilżeniu i zapobiega powstawaniu przebarwień. Aksamitne mleczko zawiera drobinki, które pięknie rozświetlają skórę. Zawartość witaminy C pozwala zwiększyć skuteczność zabiegów ujędrniających ciało.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Która substancja aktywna jest najlepsza?

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Substancje aktywne zawarte w kosmetykach wpływają na fizjologię i funkcjonowanie naszej skóry. Nie ma jednak uniwersalnego składnika, który najlepiej sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Wybierając serum czy krem do codziennej pielęgnacji, warto sięgać po te produkty, które zawierają w składzie substancje aktywne dopasowane do indywidualnych potrzeb.

To też może powodować przebarwienia

To też może powodować przebarwienia

Nie tylko słońce, ale też antykoncepcja czy trądzik to czynniki wywołujące przebarwienia – nawet w młodym wieku. Jak sobie z tym radzić? Podpowiedzi znajdziesz w naszym tekście.

Nanotechnologia – jak przedostać się w głąb skóry?

Nanotechnologia – jak przedostać się w głąb skóry?

Skóra to pierwsza bariera ochronna ciała. Jest praktycznie nienaruszalna, dzięki czemu chroni nas przed zewnętrznymi czynnikami, które mogłyby zaszkodzić naszemu organizmowi. Ta niewielka przepuszczalność skóry to jedno z największych wyznań dermokosmetyki.