Wybierz fotoprotektor dla siebie

PORADY
Wybierz fotoprotektor dla siebie


Ochrona przed słońcem jest niezbędna nie tylko na plaży czy basenie. Podczas spaceru, obiadu na tarasie restauracji czy nawet relaksu na balkonie nasza skóra również wymaga ochrony przed promieniami UV. Podpowiadamy, jak wybrać kosmetyk przeciwsłoneczny dla siebie.


Wybierając krem ochronny przeciwko promieniowaniu słonecznemu warto zwracać uwagę na kilka czynników. Trzeba dobrać zarówno SPF odpowiedni dla swojego fototypu, jak i teksturę, która najlepiej pasuje do rodzaju skóry.

Po co stosować kosmetyki przeciwsłoneczne?

Celem fotoprotektora nie jest przedłużenie ekspozycji na słońce, ale ochrona przed szkodami, jakie może wyrządzić promieniowanie. Dlatego też produkty z linii REPASKIN zawierają  wyjątkową technologię SHIELD-SYSTEM, zaprojektowaną w celu wzmocnienia ochrony i pomocy w walce z uszkodzeniami skóry wywołanymi przez promieniowanie słoneczne. A wszystko to dzięki potrójnej tarczy z filtrami przeciwsłonecznymi, antyoksydantami, palcami cynkowymi i enzymami naprawczymi, które pomagają skórze odzyskać dobrą kondycję po ekspozycji na słońce. Ponadto, dzięki fizycznym, chemicznym i biologicznym filtrom przeciwsłonecznym, linia REPASKIN chroni zarówno przed promieniem UVA, UVB, jak i IR (podczerwonym). Produkty z linii są stworzone w oparciu o nanotechnologię, która ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, co zwiększa ich skuteczność.

Wybierz teksturę, który najlepiej pasuje do twojej skóry

Na naszą linię do ochrony przed słońcem składa się kilka produktów, dostosowanych do wszystkich rodzajów skóry, dzięki czemu możesz stworzyć swój kompletny program obrony przed słońcem.

Do ochrony ciała polecamy wygodną postać aerosolu – nowość REPASKIN Transparent Spray Aerosol. Dostępny jest w dwóch postaciach, z filtrem SPF 30 i SPF 50+. Ich aerozolowa forma pozwala na równomierne rozprowadzenie produktu i sprzyja szybkiemu wchłanianiu.

Wśród filtrów przeciwsłonecznych na ciało dostępne są także formaty sprayu dla wszystkich rodzajów skóry: REPASKIN Transparent Spray SPF 50 i REPASKIN Transparent Spray SFP 30. Nie obciążają skóry i umożliwiają wielokrotną aplikację w ciągu dnia.

A dla osób, które wolą bardziej kremowe formuły polecamy REPASKIN Fotoprotektor SPF 50 do ciała. Lekka i nietłusta konsystencja produktu zapewnia szybkie i dokładne wchłanianie się w skórę.

Kolejna nowość to REPASKIN Invisible Fluid SPF 50. Dzięki płynnej konsystencji szybko się wchłania i nie pozostawia efektu połysku ani białości. Zawiera liposomy fitosfingozyny i planktonu oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

REPASKIN Dry Touch SPF 50 gwarantuje szybkie wchłanianie z matowym wykończeniem, bez połysku i bez efektu białej maski. Zastosowano w nim formułę Dry Touch, tzn. suche emolienty, które pełnią funkcje nawilżające - tworzą na powierzchni skóry film zapobiegający utracie wody.

Specjalna ochrona dla dzieci

Dzieci są bardzo podatne na negatywne skutki nadmiernej ekspozycji na słońce i nie są świadome tego ryzyka, dlatego należy szczególnie zwracać uwagę na ich ochronę przed światłem słonecznym. Warto wiedzieć, że większość szkód spowodowanych przez promieniowanie słoneczne, które zostaną wyrządzone naszej skórze, ma miejsce w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Musimy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy, a od tego wieku konieczne jest stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych zawierających specjalne filtry. 

Dlatego też zaleca się stosowanie specjalnych filtrów stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych, jak REPASKIN Spray dla dzieci SPF 50+.

Dla dzieci poniżej 3 roku życia szczególnie polecany jest REPASKIN Mineral Baby SPF 50+, który zawiera wyłącznie filtry fizyczne, uważane za mniej drażniące.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Jednymi z najpopularniejszych podarunków znajdujących się pod choinką są zestawy kosmetyków. Jak co roku, przychodzimy Wam z pomocą – przygotowaliśmy świąteczne sety w pięknych kosmetyczkach i bardzo korzystnych cenach.

Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Retinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku skóry wrażliwej może on działać drażniąco. Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty z bioretinolem, takim jak bakuchiol.