POZNAJ INNOWACJE
TECHNOLOGICZNE
SESDERMACo sprawia, że dermokosmetyki marki Sesderma są wyjątkowe?
Sesderma to innowacyjne, niezwykle skuteczne produkty, wykorzystujące najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki.

Dzięki zaangażowaniu dr. Gabriela Serrano i zaawansowanym badaniom naukowym, marka rozwija się bardzo dynamicznie. Sesderma kojarzona jest z poszukiwaniem nowych rozwiązań, innowacyjnych składników oraz technologii, które pozwolą docierać w głąb skóry, zapewniając najlepsze działanie. Posiada również, rzadko przyznawany w tej dziedzinie, certyfikat ISO 22716 GMP za dobre praktyki w produkcji kosmetyków.


Jednym z elementów, które najbardziej wyróżniają markę Sesderma jest z pewnością nanotechnologia.

Umożliwia ona przenoszenie składników aktywnych zamkniętych w nanosomach do najgłębszych warstw skóry, co wzmacnia ich efekt działania. Dzięki zastosowaniu nanosomów, zawarte w nich substancje aktywne mają też większą stabilność (dotyczy to głównie witaminy A i C oraz wszystkich substancji, które mają dużą zdolność utleniania się), przez co docierają do głębokich warstw skóry w niezmienionej formie. Nanotechnologia pozwala również obniżyć stężenie składnika aktywnego i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, np. podrażnienia.
Marka Sesderma jest również pionierem w nowej dziedzinie kosmetyki - genokosmetyce.
Większość dostępnych na rynku kosmetyków niweluje jedynie oznaki starzenia się skóry, które wywołane są zmniejszoną wydolnością fizjologiczną komórek: „postarzałeˮ komórki kumulują uszkodzenia w swoim DNA, przez co ich regeneracja za każdym razem jest mniej skuteczna. Produkty marki Sesderma oddziałują właśnie na geny, zwalczając problem u źródła. Składniki aktywne zawarte w produktach Sesderma, dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry, wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

Sesgen 32 Reti Age Factor G Renew

3-RETINOL
SYSTEM

3-retinol System to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez firmę Sesderma wykorzystujące trzy formy retinolu.
Stopniowo uwalniane 3 formy retinolu (witamina A) – retinol, retinyl, retinaldehyd – zawarte w jednym produkcie (między innymi Reti Age), pozwalają na osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych oraz, co najważniejsze, minimalizują ryzyko podrażnień i zaczerwienienia skóry, nawet u osób, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem. Dodatkowo, stosując dermokosmetyki z 3-Retinol System, nie ma konieczności zmiany kremu na taki o większym stężeniu retinolu.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

Reti Age zabieg 3-RETISES

KWAS
TRANEKSAMOWY

Kwas traneksamowy to wywodzący się z medycyny składnik o udowodnionym działaniu depigmentującym i nawilżającym.
Dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu został nazwany rewolucją w kosmetyce. Daje możliwość nie tylko poradzenia sobie z nierówną pigmentacją, ale też zmniejsza ryzyko pojawienia się kolejnych przebarwień. Oprócz działania wyrównującego koloryt, silnie nawilża, łagodzi stany zapalne i wspiera funkcję barierową skóry.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

HIDRADERM TRX

CZYNNIKI
WZROSTU

Czynniki wzrostu to występujące naturalnie w naszym ciele białka, które stymulują wzrost komórki, jej podział oraz przekształcenie.
Odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry oraz uczestniczą w procesie przekazu impulsów między naskórkiem a skórą właściwą. Badania dowodzą, że miejscowa aplikacja czynników wzrostu, zawartych np. w linii Factor G Renew, zwiększa syntezę kolagenu, nawet o 86%, i elastyny, aż do 76%. Czynniki wzrostu stosowane w dermokosmetykach Sesderma są pozyskiwane biotechnologicznie z wykorzystaniem roślin.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

Factor G Renew Reti Age Azelac RU krem-żel Nanocare Intimate Cicases WH Sodyses zabieg DNA RECOVERY

3-O-ETYLOWY
KWAS
ASKORBINOWY

3-O-etylowy kwas askorbinowy to najnowsza, najbardziej stabilna forma znanego wszystkim dobrze kwasu askorbinowego – witaminy C.
Ma bardzo trwałą budowę chemiczną, dzięki czemu łatwo przenika do skóry, podczas gdy czysty kwas askorbinowy praktycznie nie dociera do skóry właściwej. Zastosowanie 3-O-etylowego kwasu askorbinowego w dermokosmetykach, np. z linii C-VIT, wspomaga produkcję cennego kolagenu i przede wszystkim – dodaje skórze blasku.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

C-VIT zabieg 3-RETISES

SUN-SHIELD
SYSTEM

Technologia Sun-Shield System, zawarta w linii słonecznej Repaskin, nie tylko chroni skórę przed promieniami UVA, UVB i podczerwonymi, ale też naprawia istniejące fotouszkodzenia skóry, nawet w samej strukturze DNA.
Ma to na celu zapobiec m.in. nowotworom skóry, których przyczyną są mutacje genów. Badania pokazują, że linia Repaskin z technologią Sun-Shield System naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA.


Gdzie to wykorzystaliśmy?

RepaskinMasz pytania odnośnie naszych technologii
i bezpieczeństwa? Skontaktuj się z nami!


FORMULARZ KONTAKTOWY
Poznaj bliżej nasze technologie.
Odwiedź nasz kanał YouTube!
PRODUKTY


Na tej stronie wykorzystujemy cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
created by