Ampułki, serum, krem…

PORADY
Ampułki, serum, krem…


Dermokosmetyki Sesderma mają różne konsystencje i formy. Krem, serum i ampułki to podstawowy zestaw pielęgnacyjny. Jak często i w jakiej kolejności je stosować?


Krok 1 - Ampułka

Ze względu na to, że ma najbardziej płynną konsystencją, powinna być stosowana jako pierwsza. Skoncentrowane składniki aktywne zawarte w ampułce wnikają do najgłębszych warstw skóry, wzmacniając jej działanie. Pamiętajmy, że wszystkie kosmetyki zawsze nakłada się na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę.

Dokładna częstotliwość stosowania zależy od rodzaju ampułek. Generalnie można stosować ampułki regularnie, co dwa-trzy dni aż do zużycia całego opakowania i powtarzać taką intensywną pielęgnację 3-4 razy w roku.

Można także zastosować pielęgnację szokową: przez 3-5 dni nakładać ampułki codziennie, a następnie dla podtrzymania efektów stosować ampułkę 1-2 razy w tygodniu.

Istnieją jednak także wyjątki od tej zasady np. ampułki biostymulujące Factor G Renew są zaprojektowane jako tygodniowy plan pielęgnacyjny. Każdego dnia na noc nakładamy kolejną, oznaczoną odpowiednim numerem ampułkę z opakowania. Taki domowy plan zabiegowy można powtarzać nawet co miesiąc.

Warto także spróbować łączenia różnych ampułek rano i wieczorem. Doskonały efekt odświeżenia i rozświetlania można uzyskać, łącząc ampułki Acglicolic i C-VIT. Nakładamy wtedy ampułkę Acglicolic na noc, aby odnowić skórę, a kolejnego dnia aplikujemy ampułkę z witaminą C dla błyskawicznego efektu skóry pełnej blasku.

Ampułki można stosować także, gdy natychmiast potrzebujemy widocznego efektu. Doskonałym przykładem są ampułki liftingujące Daeses. Nawet ich jednorazowe zastosowanie przed ważnym wydarzeniem da błyskawiczny efekt napięcia i liftingu skóry.
 
Krok 2 - Serum

Używaj po oczyszczeniu skóry lub po nałożeniu ampułki. Zawiera skoncentrowane składniki, które mogą głębiej wniknąć w skórę i zadziałać mocniej. To preparat o wysokim stężeniu składników aktywnych, który zwykle ma lekką konsystencję i jest wysoce wydajny. Warto także pamiętać, że serum może działać na inne problemy skórne niż krem czy ampułki i w ten sposób uzupełniać pielęgnację.

Serum może być stosowane na dzień i na noc, chyba że wskazano inaczej. Należy je stosować bezpośrednio na oczyszczoną skórę, używając porcji wielkości orzecha włoskiego.

Krok 3 - Krem lub krem-żel

Kremy i kremy-żele mają o wiele bardziej zwartą konsystencję od serum. Ich podstawową funkcją jest nawilżanie i regeneracja naskórka, a także zapobieganie parowaniu wody z naskórka. Kremy głęboko nawilżają skórę i zapewniają jej dodatkowy komfort. Kremy-żele mają lżejszą konsystencję od tradycyjnej formy kremu. Są szczególnie polecane dla skóry mieszanej oraz z tendencją do przetłuszczania.

Te kosmetyki należy stosować po aplikacji ampułki i serum ze względu na pożądany efekt okluzji. Polega on na lepszym wnikanie składników dzięki przykryciu warstwą kremu. Wystarczająca ilość to porcja wielkości orzecha laskowego.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.

Po bezpiecznej stronie słońca

Po bezpiecznej stronie słońca

"Najskuteczniejszy plażowy bodyguard to dobrej jakości filtr UV." Sprawdź, co o linii kosmetyków przeciwsłonecznych REPASKIN można przeczytać w letnim wydaniu magazynu Gala.

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.