Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

PORADY
Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniuRetinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Jego silne działanie odmładzające i zdolność do redukcji widoczności zmarszczek, zwiększenia jędrności i świetlistości skóry sprawiają, że jest jednym z częściej spotykanych składników kremów anti-aging. Dodatkowo retinol i jego pochodne regulują również wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, dlatego są szeroko stosowane w przypadku skóry z tendencją do trądziku.


Mówiąc o retinolu, trzeba jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju skóry lub jej przejściowego stanu, może on działać drażniąco. Czasami wyklucza to możliwość jego stosowania, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej.

Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty, które dzięki niskim stężeniom specjalnie dobranych form retinoidów pozwalają na stopniową i bezpieczną retinizację skóry (na przykład linia RetiAge).

W przypadku skóry wrażliwej polecamy wypróbowanie bioretinoidów. Mają one działanie „retinol-like”, a jednocześnie stosując je, możemy cieszyć się super efektem przeciwstarzeniowym bez ryzyka podrażnienia.

 

Co to są bioretinoidy i jak działają?

Bioretinole to cząsteczki pochodzenia naturalnego, które wywierają na naszą skórę efekt podobny do retinolu. Oznacza to, że nie będąc formą retinolu, potrafią zachowywać się w produktach kosmetycznych podobnie, chociaż z dużo lepszą tolerancją i nie doprowadzając do ewentualnego łuszczenia się i podrażnienia wrażliwej skóry.

Najpowszechniej stosowanym bioretinoidem w kosmetyce jest bakuchiol, który pochodzi z nasion i liści Psoralea corylifolia, czyli rośliny Babchi, zioła tradycyjnie używanego w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej w leczeniu różnych chorób. Dlatego też nazywany jest on bioretinolem, ponieważ jest to w 100% naturalna, niedrażniąca alternatywa dla retinolu.

Chociaż strukturalnie i chemicznie różni się od cząsteczek retinolu, bakuchiol ma właściwości regulacji produkcji kolagenu bardzo podobne do retinoidów. Jego działanie przeciwstarzeniowe jest więc podobne, ale nie niesie za sobą ryzyka podrażnienia.

Bakuchiol zmniejsza widoczność zmarszczek, zwiększa jędrność i nawilżenie oraz wyrównuje koloryt skóry. Działa również przeciwutleniająco, przeciwbakteryjnie i pomaga redukować stany zapalne. Właśnie dlatego jest równie skuteczny jak retinol, nie tylko w pielęgnacji przeciwstarzeniowej, ale także przy trądziku. Charakteryzuje się  bardzo dobrą tolerancją przez każdy rodzaj skóry, nawet skórę wrażliwą.

Kolejną zaletą bakuchiolu jest to, że, w przeciwieństwie do retinoidów, można go stosować w czasie ciąży. Dlatego kobiety przyzwyczajone do stosowania retinolu mogą go zastąpić bioretinoidami w trakcie ciąży czy karmienia piersią.

 

Produkty Sesderma z bioretinoidami

Dzięki nanotechnologii i bioretinoidom możemy teraz cieszyć się super efektem przeciwstarzeniowym bez podrażnień. Dowiedz się więcej o pielęgnacji przeciwstarzeniowej dla skóry wrażliwej i poznaj kosmetyki Sesderma z bakuchiolem - Samay.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.

Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Zmiany pór roku to zwykle momenty sprzyjające wypadaniu włosów. Choć może zdarzyć się to przez cały rok, zazwyczaj wypadanie nasila się jesienią. Dziennie tracimy średnio od 60 do 100 włosów. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja, która poprawi ich wygląd i zredukuje tę liczbę.

Przebarwienia po lecie - jak je usunąć i zapobiec pojawieniu się nowych?

Przebarwienia po lecie - jak je usunąć i zapobiec pojawieniu się nowych?

Po powrocie z wakacji wiele z nas odkrywa, że na skórze twarzy pojawiły się przebarwienia. Chociaż ich pochodzenie może wynikać z różnych przyczyn - niektóre z nich mogą obejmować zmiany genetyczne lub hormonalne - zazwyczaj przyczyną jest słońce, zwłaszcza jeśli w miesiącach letnich nie stosowało się odpowiedniej ochrony lub nadmiernie eksponowało skórę na jego działanie.