Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

PORADY
Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniuRetinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Jego silne działanie odmładzające i zdolność do redukcji widoczności zmarszczek, zwiększenia jędrności i świetlistości skóry sprawiają, że jest jednym z częściej spotykanych składników kremów anti-aging. Dodatkowo retinol i jego pochodne regulują również wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, dlatego są szeroko stosowane w przypadku skóry z tendencją do trądziku.


Mówiąc o retinolu, trzeba jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju skóry lub jej przejściowego stanu, może on działać drażniąco. Czasami wyklucza to możliwość jego stosowania, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej.

Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty, które dzięki niskim stężeniom specjalnie dobranych form retinoidów pozwalają na stopniową i bezpieczną retinizację skóry (na przykład linia RetiAge).

W przypadku skóry wrażliwej polecamy wypróbowanie bioretinoidów. Mają one działanie „retinol-like”, a jednocześnie stosując je, możemy cieszyć się super efektem przeciwstarzeniowym bez ryzyka podrażnienia.

 

Co to są bioretinoidy i jak działają?

Bioretinole to cząsteczki pochodzenia naturalnego, które wywierają na naszą skórę efekt podobny do retinolu. Oznacza to, że nie będąc formą retinolu, potrafią zachowywać się w produktach kosmetycznych podobnie, chociaż z dużo lepszą tolerancją i nie doprowadzając do ewentualnego łuszczenia się i podrażnienia wrażliwej skóry.

Najpowszechniej stosowanym bioretinoidem w kosmetyce jest bakuchiol, który pochodzi z nasion i liści Psoralea corylifolia, czyli rośliny Babchi, zioła tradycyjnie używanego w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej w leczeniu różnych chorób. Dlatego też nazywany jest on bioretinolem, ponieważ jest to w 100% naturalna, niedrażniąca alternatywa dla retinolu.

Chociaż strukturalnie i chemicznie różni się od cząsteczek retinolu, bakuchiol ma właściwości regulacji produkcji kolagenu bardzo podobne do retinoidów. Jego działanie przeciwstarzeniowe jest więc podobne, ale nie niesie za sobą ryzyka podrażnienia.

Bakuchiol zmniejsza widoczność zmarszczek, zwiększa jędrność i nawilżenie oraz wyrównuje koloryt skóry. Działa również przeciwutleniająco, przeciwbakteryjnie i pomaga redukować stany zapalne. Właśnie dlatego jest równie skuteczny jak retinol, nie tylko w pielęgnacji przeciwstarzeniowej, ale także przy trądziku. Charakteryzuje się  bardzo dobrą tolerancją przez każdy rodzaj skóry, nawet skórę wrażliwą.

Kolejną zaletą bakuchiolu jest to, że, w przeciwieństwie do retinoidów, można go stosować w czasie ciąży. Dlatego kobiety przyzwyczajone do stosowania retinolu mogą go zastąpić bioretinoidami w trakcie ciąży czy karmienia piersią.

 

Produkty Sesderma z bioretinoidami

Dzięki nanotechnologii i bioretinoidom możemy teraz cieszyć się super efektem przeciwstarzeniowym bez podrażnień. Dowiedz się więcej o pielęgnacji przeciwstarzeniowej dla skóry wrażliwej i poznaj kosmetyki Sesderma z bakuchiolem - Samay.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.