Biostymulacja mikroigłowa i czynniki wzrostu

DLA PROFESJONALISTÓW
Biostymulacja mikroigłowa i czynniki wzrostu


Wciąż rosnącą popularnością cieszą się nieinwazyjne metody zabiegów przeciwstarzeniowych. Jednym z nich jest biostymulacja mikroigłowa, w której wykorzystuje się igły o bardzo małej średnicy i długości, pozwalające tworzyć mikrokanały i umożliwiać wnikanie składników aktywnych w głębsze warstwy naskórka, a nawet skóry właściwej.

Urządzenie Nanopore Stylus firmy Sesderma wykorzystuje technikę biostymulacji mikroigłowej, nakłuwa skórę pacjenta z szybkością 150 uderzeń na sekundę, głowica składa się z 6 tytanowych igieł, z możliwością regulacji głębokości wkłuć od 0.25 mm do 1.5 mm. Dzięki bardzo dużej mocy i szybkości pracy urządzenia nie ma konieczności znieczulania pacjenta przed przystąpieniem do zabiegu.

Do terapii biostymulacji mikroigłowej zalecane są preparaty Meso CIT - innowacyjne koktajle z czynnikami wzrostu.

MESO CIT K i MESO CIT WH β2 zawierają czynniki wzrostu z rodziny TGF β (TGF β3 i TGF β3), które poburzają fibroblasty, których zadaniem jest synteza włókien kolagenowych i składników macierzy pozakomórkowej, a przez to utrzymanie struktury i elastyczności skóry. Wykorzystanie czynników wzrostu w terapii przeciwstarzeniowej skóry, spowalnia procesy fotostarzenia, zapobiega ścieńczeniu naskórka i powstawaniu zmarszczek mimicznych.

MESO CIT Even Skin Tone zawiera czynnik wzrostu HGH, który zwiększa szybkość migracji keranocytów, proliferację fibroblastów, jest promotorem systemów naprawczych, odmładzających i regenerujących skórę. Hamuje wydzielanie melaniny, przez co znacznie zmniejsza ryzyko powstania przebarwień.

MESO CIT EFG z czynnikiem wzrostu EGF bierze udział w złożonych procesach naprawczych skóry, aktywuje chemotaksję komórek, namnażanie i różnicowanie, czyli istotne procesy regeneracyjne.

Czynniki wzrostu zawarte w preparatach MESO CIT, to substancje, które występują w organizmie naturalnie, dlatego wykorzystując je w zabiegach, nie wprowadzamy do skóry obcych, czy szkodliwych produktów. Dlatego też wykorzystanie ich w medycynie  i kosmetologii estetycznej jest bardzo bezpieczne.

 


Studium przypadku - wpływ czynników wzrostu na redukcję blizn i przebarwień pozapalnych oraz zagęszczenie  i pogrubienie naskórka.

Pacjentka: Kobieta w wieku 26 lat. Stan skóry przed przytąpieniem do terapii: skóra problematyczna, ze stanem zapalnym, trądzik grudkowo-krostowy o średnim nasileniu, zaskórniki zamknięte i otwarte. Dodatkowo przebarwienia pozapalne i hiperpigmentacja w okolicy oczu. Cera mieszana, tłusta szczególnie w strefie czoła, nosa i bordy, miejscami odwodniona.

W terapii użyte zostały preparaty MESO CIT z czynnikami wzrostu (MESO CIT K, MESO CIT WH β2, MESO CIT Even Skin Tone, MESO CIT EFG). Przeprowadzono serię 4 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych, wykorzystując preparaty MESO CIT. Po przebytej serii zabiegów wizualny stan skóry pacjentki uległ widocznej poprawie. Zdecydowanie wyrównał się koloryt i znacznie poprawiła się jakość skóry: blizny zostały zredukowane, naskórek się zagęścił a drobne zmarszczki mimiczne uległy spłyceniu. Skóra odzyskała blask i jędrność.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.