Biostymulacja mikroigłowa i czynniki wzrostu

DLA PROFESJONALISTÓW
Biostymulacja mikroigłowa i czynniki wzrostu


Wciąż rosnącą popularnością cieszą się nieinwazyjne metody zabiegów przeciwstarzeniowych. Jednym z nich jest biostymulacja mikroigłowa, w której wykorzystuje się igły o bardzo małej średnicy i długości, pozwalające tworzyć mikrokanały i umożliwiać wnikanie składników aktywnych w głębsze warstwy naskórka, a nawet skóry właściwej.

Urządzenie Nanopore Stylus firmy Sesderma wykorzystuje technikę biostymulacji mikroigłowej, nakłuwa skórę pacjenta z szybkością 150 uderzeń na sekundę, głowica składa się z 6 tytanowych igieł, z możliwością regulacji głębokości wkłuć od 0.25 mm do 1.5 mm. Dzięki bardzo dużej mocy i szybkości pracy urządzenia nie ma konieczności znieczulania pacjenta przed przystąpieniem do zabiegu.

Do terapii biostymulacji mikroigłowej zalecane są preparaty Meso CIT - innowacyjne koktajle z czynnikami wzrostu.

MESO CIT K i MESO CIT WH β2 zawierają czynniki wzrostu z rodziny TGF β (TGF β3 i TGF β3), które poburzają fibroblasty, których zadaniem jest synteza włókien kolagenowych i składników macierzy pozakomórkowej, a przez to utrzymanie struktury i elastyczności skóry. Wykorzystanie czynników wzrostu w terapii przeciwstarzeniowej skóry, spowalnia procesy fotostarzenia, zapobiega ścieńczeniu naskórka i powstawaniu zmarszczek mimicznych.

MESO CIT Even Skin Tone zawiera czynnik wzrostu HGH, który zwiększa szybkość migracji keranocytów, proliferację fibroblastów, jest promotorem systemów naprawczych, odmładzających i regenerujących skórę. Hamuje wydzielanie melaniny, przez co znacznie zmniejsza ryzyko powstania przebarwień.

MESO CIT EFG z czynnikiem wzrostu EGF bierze udział w złożonych procesach naprawczych skóry, aktywuje chemotaksję komórek, namnażanie i różnicowanie, czyli istotne procesy regeneracyjne.

Czynniki wzrostu zawarte w preparatach MESO CIT, to substancje, które występują w organizmie naturalnie, dlatego wykorzystując je w zabiegach, nie wprowadzamy do skóry obcych, czy szkodliwych produktów. Dlatego też wykorzystanie ich w medycynie  i kosmetologii estetycznej jest bardzo bezpieczne.

 


Studium przypadku - wpływ czynników wzrostu na redukcję blizn i przebarwień pozapalnych oraz zagęszczenie  i pogrubienie naskórka.

Pacjentka: Kobieta w wieku 26 lat. Stan skóry przed przytąpieniem do terapii: skóra problematyczna, ze stanem zapalnym, trądzik grudkowo-krostowy o średnim nasileniu, zaskórniki zamknięte i otwarte. Dodatkowo przebarwienia pozapalne i hiperpigmentacja w okolicy oczu. Cera mieszana, tłusta szczególnie w strefie czoła, nosa i bordy, miejscami odwodniona.

W terapii użyte zostały preparaty MESO CIT z czynnikami wzrostu (MESO CIT K, MESO CIT WH β2, MESO CIT Even Skin Tone, MESO CIT EFG). Przeprowadzono serię 4 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych, wykorzystując preparaty MESO CIT. Po przebytej serii zabiegów wizualny stan skóry pacjentki uległ widocznej poprawie. Zdecydowanie wyrównał się koloryt i znacznie poprawiła się jakość skóry: blizny zostały zredukowane, naskórek się zagęścił a drobne zmarszczki mimiczne uległy spłyceniu. Skóra odzyskała blask i jędrność.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Peelingi w walce z procesem starzenia

Peelingi w walce z procesem starzenia

W 2005 roku Wild zaproponował pojęcie „eksposomu”. Pojęcie było miarą całości narażenia jednostki na szkodliwe czynniki w okresie jej życia i ich związku ze stanem zdrowia i przede wszystkim miało zwrócić uwagę na potrzebę lepszego ich poznania w odniesieniu do stanu wiedzy w zakresie genetyki. W obrębie pojęcia eksposomu wyróżniono trzy kluczowe obszary, które częściowo nakładają się na siebie.

Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Jak co roku, w dniach 9-10 listopada 2019, Sesderma uczestniczyła w Kongresie LNE w Krakowie. W imieniu naszej firmy w sesji „Kosmetologia w praktyce” wykład pod tytułem „Synergia działania TCA z kwasami ferulowym, salicylowym i witaminą C w walce z fotostarzeniem i przebarwieniami” poprowadziła dr hab. n. med.  Elżbieta Kowalska-Olędzka.

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

W miniony weekend praktycy dermatologii estetycznej spotkali się na Jesiennej Akademii Dermatologii Estetycznej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Sesderma także była obecna na tym sopockim wydarzeniu.