Ciało jak marzenie

DLA PROFESJONALISTÓW
Ciało jak marzenie


Klientki w gabinetach kosmetycznych częściej poświęcają czas i środki na pielęgnację twarzy. Rzeczywiście zabiegi obejmujące całe ciało zajmują o wiele więcej czasu, ale czy to powinno usprawiedliwiać brak troski o ciało?


Bardzo istotne, aby nauczyć klientki, jak dbać o ciało w domu i umieć polecić odpowiednio dobraną pielęgnację domową.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na preparaty do mycia. Zamiast pachnącego mydła zalećmy stosowanie preparatów bez mydła, tzw. syndetów, które nie naruszają bariery hydrolipidowej.

Po prysznicu czy kąpieli doradźmy zastosowanie odpowiednio dobranego preparatu do ciała. Podstawą pielęgnacji może być nawilżające Mediderma Body Milk zawierające enkapsulowany kwas hialuronowy oraz inne substancje wygładzające i łagodzące, jak oleje jojoba i ze słodkich migdałów.

Pielęgnację możemy uzupełnić o bardziej specjalistyczne produkty, np. na cellulit czy wiotkość skóry powodowaną wiekiem lub nagłymi zmianami masy ciała.

Bez cellulitu

Cellulit jest opisywany jako estetyczna zmiana powierzchni skóry charakteryzująca się wgłębieniami na skórze, tzw. „pomarańczową skórką”. Chociaż w literaturze naukowej brakuje solidnych danych epidemiologicznych, szacuje się, że cellulit występuje u 80% do 98% kobiet po okresie dojrzewania. U zdrowych mężczyzn cellulit występuje rzadko, ale może się pojawić z powodu schorzeń powodujących niedobór androgenów lub wymagających terapii estrogenowej.

Etiologia cellulitu jest niejasna, a postępowanie w jego przypadku jest ukierunkowane na tkankę tłuszczową, skórę właściwą i przegrody łącznotkankowe.

Istnieją doniesienia, że składniki stosowane miejscowo, które stymulują mikrokrążenie skórne oraz pobudzają lipolizę i neokolagenezę, jak metyloksantyny – kofeina, retinoidy i ekstrakty roślinne – poprawiają wygląd skóry dotkniętej cellulitem. Takie działanie wykazuje Mediderma Body Milk Anti-Cellulite, którego głównym składnikiem jest właśnie enkapsulowana kofeina stymulująca proces lipolizy, wsparta działaniem karnityny i ATP. Kofeina stosowana w produktach antycellulitowych zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się tłuszczu w komórkach, stymuluje rozkład tłuszczów poprzez hamowanie aktywności fosfodiesterazy, a ponadto zwiększa mikrokrążenie krwi w skórze. Wyciąg z kłączy ruszczyku, bogaty w saponiny steroidowe, takie jak rutyna i hesperydyna, dodatkowo aktywuje krążenie i zmniejsza przekrwienie, a liposomowany retinol przywraca skórze elastyczność, wpływając na proces neokolagenezy.

Skuteczne ujędrnianie

Jeśli pewne okolice ciała, takie jak biust, brzuch, wymagają pielęgnacji ujędrniającej, możemy polecić Mediderma Body Milk Ujędrniający z DMAE i kwasem mlekowym. DMAE natychmiast ujędrnia, uelastycznia i wygładza skórę dzięki dwóm rodzajom działania: zwiększa uwalnianie acetylocholiny, neuroprzekaźnika, który powoduje zwiększone napięcie mięśniowe, oraz stymuluje syntezę kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.

Dermokosmetyki do ciała Mediderma można łączyć ze sobą w zależności od problemu, dbając jednocześnie o prawidłowe nawilżenie skóry.

1. Friedmann DP, Vick GL, Mishra V. Cellulite: a review with a focus on subcision. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2017;10:17-23.
2. Bass LS, Kaminer MS. Insights Into the Pathophysiology of Cellulite: A Review. Dermatol Surg. 2020;46 Suppl 1(1):S77-S85.
3. Turati F, Pelucchi C, Marzatico F, et al. Effi cacy of cosmetic products in cellulite reduction: systematic review and meta-analysis. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2014;28(1):1–15.
4. Herman A, Herman AP. Caffeine’s mechanisms of action and its cosmetic use. Skin Pharmacol Physiol. 2013;26(1):8-14.

 

Artykuł ukazał się w wakacyjnym wydaniu magazynu LNE.

 
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.