Siła bursztynu

DLA PROFESJONALISTÓW
Siła bursztynu


Bursztyn wielu kojarzy się głównie z przemysłem jubilerskim, tymczasem warto znać także jego właściwości pielęgnacyjne. Mediderma odkrywa możliwości wykorzystania kwasu bursztynowego w zabiegach profesjonalnych.


Kwas bursztynowy (czyli 1,4-butanodiowy, succinic acid) należy do grupy kwasów dikarboksylowych. Bierze udział w reakcjach biochemicznych prowadzących do powstawania ATP – energii komórkowej niezbędnej do prawidłowego działania komórek, aktywując ich metabolizm. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle jubilerskim, spożywczym, a ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne, jest uznaną substancją wykorzystywaną w kosmetyce.

Wykorzystanie w kosmetyce

W zależności od rodzaju surowca bursztyn jest używany do produkcji kremów, toników, maści, balsamów i peelingów. W tym celu najczęściej wykorzystywany jest zarówno ekstrakt bursztynowy, jak i olej, kwas, produkty suchej destylacji czy zmielony substrat.

Kosmetyki zawierające kwas bursztynowy przeznaczone są zwłaszcza dla cery dojrzałej, zmęczonej, przesuszonej, wymagającej intensywnej rewitalizacji. W widoczny sposób poprawiają nawilżenie i natłuszczenie skóry, zwiększają jej jędrność i elastyczność. Kwas bursztynowy działa antyoksydacyjne, dotleniająco oraz energetyzująco. Ponadto stymulująco, poprawiając metabolizm komórkowy, dzięki czemu spłyca zmarszczki i dodaje blasku zmęczonej skórze. Regularne stosowanie produktów z tym składnikiem wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia, zapobiega powstawaniu nowych. Ma właściwości antybakteryjne i delikatnie złuszczające, jego działanie na skórę porównywalne jest do kwasów AHA, przy jednoczesnym braku efektu drażniącego.

W połączeniu z innymi substancjami aktywnymi, takimi jak kwasy azelainowy, pirogronowy, mlekowy czy traneksamowy, stanowi doskonałe rozwiązanie dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

Sucses Peel - system nanotechnologicznych peelingów

Właśnie enkapsulowany kwas bursztynowy jest głównym składnikiem nanotechnologicznego peelingu Sucses Peel System opracowanego pod kątem potrzeb skóry starzejącej się, w przypadku której istotne będzie odmłodzenie fibroblastów, a tym samym stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych oraz substancji amorficznych: glikozaminoglikanów, proteoglikanów i kwasu hialuronowego. Peeling poprawia integralność połączenia skórno-naskórkowego oraz nawilżenie skóry oraz redukuje stany zapalne związane z inflammagingiem.

Sucses Peel System to takie połączenie składników – kwasów bursztynowego, azelainowego, traneksamowego oraz kwasów AHA – które pobudza metabolizm, stymuluje oddychanie komórkowe, działa jak silny składnik energetyczny, ułatwiając produkcję ATP, ma właściwości regenerujące i przeciwutleniające. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i dojrzałej. Sucses Peel System to również połączenie produktów do zastosowania w gabinecie z produktem do pielęgnacji domowej. Zapewnia szybki i zauważalny efekt odbudowy, bez negatywnego wpływu na zdrowy naskórek.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.