Dostarczanie kompleksowych rozwiązań

DLA PROFESJONALISTÓW
Dostarczanie kompleksowych rozwiązań


O kierunkach rozwoju branży kosmetyki profesjonalnej oraz planach marek Sesderma i Mediderma opowiada ich założyciel, dermatolog dr Gabriel Serrano.


Co pana zdaniem jest obecnie najciekawszym kierunkiem rozwoju w branży? Na czym skupia się Mediderma?
Obecnie wraz z zespołem do spraw badań i rozwoju poświęcam dużo uwagi i czasu tematowi wykorzystania światła LED. Prężnie rozwijamy portfolio produktów i procedur wykorzystujących zalety fototerapii. Polega ona na aplikacji naturalnych substancji fotouczulających (tak zwanych produktów PAN) zamkniętych w liposomach, które szybko wnikają w skórę, docierając do docelowych tkanek. Substancje te poddane następnie działaniu światła o odpowiedniej długości fali ulegają fotoaktywacji i przekształceniu w energię cieplną, wywołując fotooksydację materiałów biologicznych i aktywując metabolizm komórkowy. Wprowadziliśmy już na rynek linie wykorzystujące kurkuminę (Curcuses), chlorowodorek kwasu aminolewulinowego (Levuses) czy chlorofi linę (Ses-Chlorophyll), które w połączeniu z urządzeniami LED: SPECTRUM MASK oraz PHOTOSES 150 tworzą kompletne terapie.

Zawsze opracowujecie urządzenia równolegle z produktami?
Wydaje mi się oczywiste, że zadaniem nowoczesnych firm jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań, a nie pojedynczych produktów czy urządzeń. I tak na przykład wprowadzając na rynek urządzenie do mikronakłuwania NANOPORE STYLUS, od razu w naszym laboratorium opracowaliśmy koktajle MESO CIT, które tworzą wraz z nim kompletne protokoły. W ten sposób możemy zagwarantować wysoką skuteczność naszych zabiegów.

Niedawno Sesderma otworzyła nowe laboratorium oraz centrum szkoleń i fabrykę. Czy to oznacza nowe produkty i zabiegi?
Nowa siedziba to moja osobista duma. Dzięki niej znacznie zwiększyliśmy nasze możliwości produkcyjne – w końcu jesteśmy obecni w 80 krajach świata, a produkty wytwarzamy sami w Hiszpanii. Nowe zaplecze technologiczne to nie tylko produkcja, to także, a może przede wszystkim, nowy dział badań i rozwoju oraz jeszcze bardziej nowoczesne i obszerne laboratorium, w których badamy nowe substancje i opracowujemy nowe składy. Właśnie wprowadziliśmy nowy peeling do pielęgnacji ust, mamy już w planach kolejne zabiegi oraz nowoczesne produkty do pielęgnacji domowej.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.