Terapia PAN – wykorzystanie metody fotodynamicznej w kosmetologii

DLA PROFESJONALISTÓW
Terapia PAN – wykorzystanie metody fotodynamicznej w kosmetologii


Pielęgnacja skór problematycznych stanowi niejednokrotnie wyzwanie dla specjalistów. Mimo że posiadamy skuteczne i bezpieczne rozwiązania, wciąż poszukujemy nowych, mniej inwazyjnych zabiegów, będących alternatywą dla już wykorzystywanych metod. Terapia PAN to propozycja samodzielnych zabiegów całorocznych, dająca jednocześnie możliwość wzmocnienia efektów z wykorzystaniem peelingów chemicznych i mezoterapii mikroigłowej.


Terapia PAN (Photo Activation Natural Products) to skuteczna i nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Opiera się na wykorzystaniu trzech komponentów: fotouczulacza, źródła światła oraz tlenu, występującego w tkankach poddawanych naświetlaniu.

Metoda fotodynamiczna (PDT – Photodynamic Therapy) wykorzystana w zabiegach polega na zastosowaniu substancji fotouczulującej (sensibilizatora), która pod wpływem światła i w obecności tlenu, prowadzi do selektywnego fotoutleniania tkanek biologicznych. Reakcje chemiczne, które zachodzą pod wpływem naświetlania światłem widzialnym, prowadzą do powstania  wolnych rodników tlenowych oraz tlenu singletowego – utleniaczy, które uszkadzają lub niszczą komórki i tkanki zmienione chorobowo.

Fotouczulacze stosowane w zabiegach charakteryzują się wysoką reaktywnością i selektywnym działaniem w tkankach. Są to substancje pochodne porfiryn, pochodne chlorofilu lub barwniki, które cechuje łatwość w eliminowaniu z organizmu. Kumulują się w większym stężeniu w komórkach zmienionych, w stosunku do komórek zdrowych, dlatego znalazły zastosowanie w zabiegach dla skór problematycznych.

Terapia PAN Mediderma wykorzystuje naturalne substancje fotouczulające zamknięte w liposomach: kurkuminę, chlorofilinę i chlorowodorek kwasu aminolewulinowego. Liposomowanie pozwala na zastosowanie mniejszego stężenia substancji czynnych przy jednoczesnym zachowaniu efektywności zabiegu i ograniczeniu ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

W metodzie fotodynamicznej, będącej postawą terapii PAN, wykorzystuje się światło widzialne o określonej długości fali. W myśl zasady, że im większa jest długość fali światła, tym głębsza penetracja w głąb skóry, poleca się dobór paramentrów w zależności od umiejscowienia zmian wymagających pielęgnacji oraz substancji fotouczulającej wybranej do zabiegu.

Terapia PAN Mediderma to  trzy linie produktów profesjonalnych przeznaczone do zabiegów z wykorzystaniem systemów diodowych – LED (ang. Lighting Emitting Diode).

Curcuses Blue to linia przeznaczona do pielęgnacji skór wrażliwych i nadreaktywnych. Zawarta w niej kurkumina wspomaga redukcję stanu zapalnego i hamuje rozwój bakterii P.acnes odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych.

Linia Levuses obok liposomowego chlorowodorku kwasu aminolewulinowego zawiera bioretinol (bakuchiol), dzięki czemu skutecznie redukuje objawy fotostarzenia. Dodatkowo znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry objętej trądzikiem, trądzikiem różowatym, łuszczycą i atopią.

Ses-chlorophyll natomiast to system trzech kroków oparty o liposomowaną chlorofilinę, tryptofan i ryboflawinę, wskazany w terapii trądzików różnego pochodzenia.

Zabiegi z wykorzystaniem metody fotodynamicznej są bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Terapia PAN w gabinecie to rozwiązanie docenione przez klientów dla których efekty, są równie ważne jak komfort w czasie trwania serii zabiegów.

 

Artykuł ukazał się w magazynie LNE 2/20.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.