Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

PORADY
Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa


Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.


Genokosmetyki zwalczają problem źródłowo: nie tylko tam, gdzie się objawia, ale przede wszystkim tam, gdzie się zaczyna. To główna różnica w stosunku do konwencjonalnych kosmetyków.

Aby zagwarantować ich skuteczność, składniki aktywne muszą jednak dotrzeć do komórek. Aby to zrobić, powinny być zamknięte pęcherzykach lipidowych (liposomach) w nanorozmiarze. Osiąga się to dzięki nanotechnologii. W ten sposób zapewniamy penetrację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

 

Jak działają produkty na bazie genokosmetyki?

Genokosmetyki działają na różne sposoby:

•    Niektóre składniki są zdolne do regulowania dziennych i nocnych cykli komórkowych w celu wspierania aktywacji i naprawy komórek (chronopeptydy w SESGEN 32).

•    Jeszcze inne wywierają silne działanie przeciwzmarszczkowe dzięki retinolowi najnowszej generacji (RETI AGE)

•    Genokosmetyki z linii FACTOR G RENEW aktywują proliferację i aktywność komórkową naszej skóry dzięki czynnikom wzrostu.

•    Inne z kolei dostarczają energię do komórki (mitochondriów), aby usprawnić procesy komórkowe (składniki aktywne w ATPSES).

To tylko kilka przykładów, ale potencjał zastosowania genokosmetyki jest ogromny i otwiera zupełnie nowy świat możliwości w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

 

Czy skuteczność genokosmetyków ma podstawy naukowe?

W celu wykazania skuteczności SESGEN 32, instytut Bionos Biotech (związany z Instytutem Badań nad Zdrowiem Szpitala La Fe w Walencji) przeprowadził różne badania.

Badania przeprowadzone na SESGEN 32 wykazały, że zawiera on składniki, które zwiększają ekspresję telomerazy nawet o 35%, zachowując w ten sposób prawidłową długość telomerów.

Oprócz tego, stosowanie SESGEN 32 zwiększa ekspresję genów Clock i Per 1 nawet o 15%. To właśnie te geny syntetyzują białka, które dbają o prawidłową synchronizację komórkowego rytmu dobowego.

 

Czy te produkty są odpowiednie dla każdego?

Ta nowa generacja kosmetyków jest bezpieczna. Składniki aktywne zawarte w produktach Sesderma, dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry i wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika. Innymi słowy, genoksmetyki wspierają naturalne mechanizmy zachodzące w skórze, które zwalniają wraz z upływem czasu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ampułki, serum, krem…

Ampułki, serum, krem…

Dermokosmetyki Sesderma mają różne konsystencje i formy. Krem, serum i ampułki to podstawowy zestaw pielęgnacyjny. Jak często i w jakiej kolejności je stosować?

Click & wow – poznaj nasze ampułki

Click & wow – poznaj nasze ampułki

Jeśli tak jak my pasjonujesz się światem dermokosmetyków, z pewnością słyszałaś o ampułkach z efektem flash. To maleńkie buteleczki, które jednym kliknięciem, w mgnieniu oka nadają skórze rozświetlony, wypoczęty i świeży wygląd.

Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Jednymi z najpopularniejszych podarunków znajdujących się pod choinką są zestawy kosmetyków. Jak co roku, przychodzimy Wam z pomocą – przygotowaliśmy świąteczne sety w pięknych kosmetyczkach i bardzo korzystnych cenach.