Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

PORADY
Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa


Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.


Genokosmetyki zwalczają problem źródłowo: nie tylko tam, gdzie się objawia, ale przede wszystkim tam, gdzie się zaczyna. To główna różnica w stosunku do konwencjonalnych kosmetyków.

Aby zagwarantować ich skuteczność, składniki aktywne muszą jednak dotrzeć do komórek. Aby to zrobić, powinny być zamknięte pęcherzykach lipidowych (liposomach) w nanorozmiarze. Osiąga się to dzięki nanotechnologii. W ten sposób zapewniamy penetrację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

 

Jak działają produkty na bazie genokosmetyki?

Genokosmetyki działają na różne sposoby:

•    Niektóre składniki są zdolne do regulowania dziennych i nocnych cykli komórkowych w celu wspierania aktywacji i naprawy komórek (chronopeptydy w SESGEN 32).

•    Jeszcze inne wywierają silne działanie przeciwzmarszczkowe dzięki retinolowi najnowszej generacji (RETI AGE)

•    Genokosmetyki z linii FACTOR G RENEW aktywują proliferację i aktywność komórkową naszej skóry dzięki czynnikom wzrostu.

•    Inne z kolei dostarczają energię do komórki (mitochondriów), aby usprawnić procesy komórkowe (składniki aktywne w ATPSES).

To tylko kilka przykładów, ale potencjał zastosowania genokosmetyki jest ogromny i otwiera zupełnie nowy świat możliwości w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

 

Czy skuteczność genokosmetyków ma podstawy naukowe?

W celu wykazania skuteczności SESGEN 32, instytut Bionos Biotech (związany z Instytutem Badań nad Zdrowiem Szpitala La Fe w Walencji) przeprowadził różne badania.

Badania przeprowadzone na SESGEN 32 wykazały, że zawiera on składniki, które zwiększają ekspresję telomerazy nawet o 35%, zachowując w ten sposób prawidłową długość telomerów.

Oprócz tego, stosowanie SESGEN 32 zwiększa ekspresję genów Clock i Per 1 nawet o 15%. To właśnie te geny syntetyzują białka, które dbają o prawidłową synchronizację komórkowego rytmu dobowego.

 

Czy te produkty są odpowiednie dla każdego?

Ta nowa generacja kosmetyków jest bezpieczna. Składniki aktywne zawarte w produktach Sesderma, dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry i wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika. Innymi słowy, genoksmetyki wspierają naturalne mechanizmy zachodzące w skórze, które zwalniają wraz z upływem czasu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.