Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

PORADY
Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa


Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.


Genokosmetyki zwalczają problem źródłowo: nie tylko tam, gdzie się objawia, ale przede wszystkim tam, gdzie się zaczyna. To główna różnica w stosunku do konwencjonalnych kosmetyków.

Aby zagwarantować ich skuteczność, składniki aktywne muszą jednak dotrzeć do komórek. Aby to zrobić, powinny być zamknięte pęcherzykach lipidowych (liposomach) w nanorozmiarze. Osiąga się to dzięki nanotechnologii. W ten sposób zapewniamy penetrację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

 

Jak działają produkty na bazie genokosmetyki?

Genokosmetyki działają na różne sposoby:

•    Niektóre składniki są zdolne do regulowania dziennych i nocnych cykli komórkowych w celu wspierania aktywacji i naprawy komórek (chronopeptydy w SESGEN 32).

•    Jeszcze inne wywierają silne działanie przeciwzmarszczkowe dzięki retinolowi najnowszej generacji (RETI AGE)

•    Genokosmetyki z linii FACTOR G RENEW aktywują proliferację i aktywność komórkową naszej skóry dzięki czynnikom wzrostu.

•    Inne z kolei dostarczają energię do komórki (mitochondriów), aby usprawnić procesy komórkowe (składniki aktywne w ATPSES).

To tylko kilka przykładów, ale potencjał zastosowania genokosmetyki jest ogromny i otwiera zupełnie nowy świat możliwości w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

 

Czy skuteczność genokosmetyków ma podstawy naukowe?

W celu wykazania skuteczności SESGEN 32, instytut Bionos Biotech (związany z Instytutem Badań nad Zdrowiem Szpitala La Fe w Walencji) przeprowadził różne badania.

Badania przeprowadzone na SESGEN 32 wykazały, że zawiera on składniki, które zwiększają ekspresję telomerazy nawet o 35%, zachowując w ten sposób prawidłową długość telomerów.

Oprócz tego, stosowanie SESGEN 32 zwiększa ekspresję genów Clock i Per 1 nawet o 15%. To właśnie te geny syntetyzują białka, które dbają o prawidłową synchronizację komórkowego rytmu dobowego.

 

Czy te produkty są odpowiednie dla każdego?

Ta nowa generacja kosmetyków jest bezpieczna. Składniki aktywne zawarte w produktach Sesderma, dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry i wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika. Innymi słowy, genoksmetyki wspierają naturalne mechanizmy zachodzące w skórze, które zwalniają wraz z upływem czasu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Retinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku skóry wrażliwej może on działać drażniąco. Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty z bioretinolem, takim jak bakuchiol.

Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Zmiany pór roku to zwykle momenty sprzyjające wypadaniu włosów. Choć może zdarzyć się to przez cały rok, zazwyczaj wypadanie nasila się jesienią. Dziennie tracimy średnio od 60 do 100 włosów. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja, która poprawi ich wygląd i zredukuje tę liczbę.

Przebarwienia po lecie - jak je usunąć i zapobiec pojawieniu się nowych?

Przebarwienia po lecie - jak je usunąć i zapobiec pojawieniu się nowych?

Po powrocie z wakacji wiele z nas odkrywa, że na skórze twarzy pojawiły się przebarwienia. Chociaż ich pochodzenie może wynikać z różnych przyczyn - niektóre z nich mogą obejmować zmiany genetyczne lub hormonalne - zazwyczaj przyczyną jest słońce, zwłaszcza jeśli w miesiącach letnich nie stosowało się odpowiedniej ochrony lub nadmiernie eksponowało skórę na jego działanie.