Indywidualna pielęgnacja domowa na bazie 30 lat doświadczenia

DLA PROFESJONALISTÓW
Indywidualna pielęgnacja domowa na bazie 30 lat doświadczenia


Wśród substancji aktywnych znajdziemy między innymi: retinol, retinyl, retinal, czynniki wzrostu, witaminę c, kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, kwas traneksamowy, kwas azelainowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy,kwas ferulowy, enzymy naprawcze, idebenon.

Mediderma Pielęgnacja Domowa to rozwiązanie dla problemów skórnych, z którymi najczęściej borykają się klienci gabinetowi:


Nawilżenie
Nadmierna ekspozycja na słońce, niskie temperatury, wiatr lub predyspozycje genetyczne są zazwyczaj przyczynami suchości i szorstkości skóry. W takich przypadkach skóra nie jest w stanie za-trzymywać wody, która wyjątkowo szyb-ko odparowuje, sprawiając, że cera staje się szorstka w dotyku i ma tendencję do łuszczenia się i pękania. Kwas hialuronowy, główny składnik środkowej warstwy skóry, jest cząsteczką zdolną do pochłaniania i zatrzymywania dużej ilości wody. Z upływem czasu jego ilość maleje, co jest jedną z głównych przyczyn odwodnienia, utraty elastyczności i jędrności oraz pojawiania się zmarszczek na skórze.

Rewitalizacja
Bardzo często skórze pozbawionej blasku brakuje witaminy C. Cera staje się poszarzała, traci elastyczność oraz ma osłabioną barierę ochronną. Codzienne stosowanie stabilnej formy witaminy C przywraca naturalny, zdrowy blask, równomierny koloryt oraz zwalcza pierwsze oznaki starzenia. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i przeciwdziała ich ponownemu pojawieniu się.

Przeciwko starzeniu
Z upływem czasu proces naturalnej odnowy komórkowej skóry ulega spowolnieniu, co prowadzi do nagromadzenia martwych komórek, które wywołuje suchość i szorstkość, pojawienie się zmarszczek i zmian w pigmentacji. Ilość kwasu hialuronowego spada, a włókna kolagenu i elastyny ulegają degradacji, co powoduje powstawanie zmarszczek i utratę jędrności.

Antyoksydacja
Ciągła i przedłużona ekspozycja na promieniowanie słoneczne, nikotynę, stres i zanieczyszczenia powodują powstawanie w skórze niestabilnych cząsteczek, znanych jako wolne rodniki, które uszkadzają komórki. W konsekwencji skóra staje się matowa, zgaszona i poszarzała, brakuje jej energii, częściej pojawiają się przebarwienia, a fotostarzenie następuje szybciej.

Ujędrnienie
Utrata jędrności to nic innego jak utrata wewnętrznego napięcia wywołana zmianami, jakim poddawana jest nasza skóra wraz z upływem czasu. Zmniejszenie przepływu krwi i w konsekwencji ograniczenie dostarczania składników odżywczych, uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny, utrata napięcia mięśni i zanik tkanki tłuszczowej prowadzi do zapadnięcia się rysów twarzy, co widoczne jest jako zwiotczenie skóry

Przebarwienia
Przebarwienia to zaburzenia pigmentacji, których źródłem jest nadmierne gromadzenie się na określonym obszarze melaniny, pigmentu, który daje kolor skórze, włosom i tęczówkom. Istnieje wiele przyczyn powstawania przebarwień: ekspozycja na słońce, starzenie, ciąża i niektóre leki powodują anomalie w melanocytach, komórkach, które produkują melaninę. Skóra staje się matowa, zgaszona i ma nierównomierny koloryt.

Przeciwko zaczerwienieniom
Rozszerzone naczynka i trądzik różowaty to problem zapalny skóry, który charakteryzuje się zaczerwienieniem skóry twarzy wywołanym przez różne czynniki powodujące kruchość naczyń. Należą do nich między innymi zmiany temperatury, drażniące mydła, intensywny wiatr, stres. W skórze z trądzikiem różowatym zwykle dochodzi do zaburzenia ilości i składu sebum, co może prowadzić do powstawania czerwonych krostek.

Seboregulacja
Skóra tłusta nadmiernie się błyszczy i ma otwarte pory. Często ma także tendencję do trądziku i łuszczenia. Nadmierne wydzielanie sebum i gromadzenie się w mieszkach włosowych oraz nadmierne namnażanie się bakterii prowadzi do powstawania zmian trądzikowych i stanów zapalnych.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.