Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?

PORADY
Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?


Higiena rąk jest najskuteczniejszym i najprostszym sposobem zapobiegania zakażeniom, szczególnie w przypadku konieczności przebywania w miejscach publicznych lub środkach transportu, dotykania powierzchni lub przedmiotów czy bezpośredniego kontaktu z ludźmi.


Aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia infekcji, zarówno WHO, jak i inne organizacje do spraw zdrowia zalecają częste mycie rąk mydłem i wodą, a jeśli nie jest to możliwe, odkażanie ich żelami na bazie alkoholu. Te żele dezynfekujące mogą zawierać jeden lub więcej rodzajów alkoholu, w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi i środkami utrzymującymi nawilżenie.

Najbardziej popularnymi żelami odkażającymi są te, które zawierają przynajmniej 60% alkoholu jako główny składnik aktywny, tak zwane żele wodno-alkoholowe. Nowy wodno-alkoholowy żel do rąk GERMISES OH z 70% alkoholu zapewnia szybką higienę rąk bez spłukiwania. Należy jednak podkreślić, że w miarę możliwości pierwszym krokiem w oczyszczaniu powinno być mycie rąk, a następnie nałożenie żelu wodno-alkoholowego.

Jednak dr Gabriel Serrano, dermatolog i założyciel laboratorium Sesderma, ostrzega nas przed konsekwencjami stosowania żeli o wysokiej zawartości alkoholu. „Częste stosowanie dużej ilości żelu wodno-alkoholowego może powodować wysuszenie skóry i zaburzenie naturalnej bariery ochronnej”, wskazuje dr Serrano.

Dlatego też zalecamy uzupełnienie higieny rąk o LACTYFERRIN SANITIZER, żel higienizujący z laktoferyną, który jednocześnie zapewnia najbardziej zaawansowane oczyszczanie i maksymalną pielęgnację skóry.

Ten innowacyjny preparat w postaci żelu nadaje dłoniom jedwabiste wykończenie i dodatkowe nawilżenie, a dzięki niskiemu stężeniu alkoholu może być stosowany tyle razy, ile to konieczne, nie powodując wysuszenia ani podrażnienia. Ponadto żel do higienizacji LACTYFERRIN SANITIZER utrzymuje naturalną barierę skóry w idealnym stanie.

Naszą rekomendacją jest, aby najpierw umyć ręce, a następnie nałożyć LACTYFERRIN SANITIZER lub zrobić to po nałożeniu żelu wodno-alkoholowego GERMISES OH w celu zapewnienia pełnej higieny dłoni.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ampułki, serum, krem…

Ampułki, serum, krem…

Dermokosmetyki Sesderma mają różne konsystencje i formy. Krem, serum i ampułki to podstawowy zestaw pielęgnacyjny. Jak często i w jakiej kolejności je stosować?

Click & wow – poznaj nasze ampułki

Click & wow – poznaj nasze ampułki

Jeśli tak jak my pasjonujesz się światem dermokosmetyków, z pewnością słyszałaś o ampułkach z efektem flash. To maleńkie buteleczki, które jednym kliknięciem, w mgnieniu oka nadają skórze rozświetlony, wypoczęty i świeży wygląd.

Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Świąteczne prezenty od marki Sesderma

Jednymi z najpopularniejszych podarunków znajdujących się pod choinką są zestawy kosmetyków. Jak co roku, przychodzimy Wam z pomocą – przygotowaliśmy świąteczne sety w pięknych kosmetyczkach i bardzo korzystnych cenach.