Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?

PORADY
Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?


Higiena rąk jest najskuteczniejszym i najprostszym sposobem zapobiegania zakażeniom, szczególnie w przypadku konieczności przebywania w miejscach publicznych lub środkach transportu, dotykania powierzchni lub przedmiotów czy bezpośredniego kontaktu z ludźmi.


Aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia infekcji, zarówno WHO, jak i inne organizacje do spraw zdrowia zalecają częste mycie rąk mydłem i wodą, a jeśli nie jest to możliwe, odkażanie ich żelami na bazie alkoholu. Te żele dezynfekujące mogą zawierać jeden lub więcej rodzajów alkoholu, w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi i środkami utrzymującymi nawilżenie.

Najbardziej popularnymi żelami odkażającymi są te, które zawierają przynajmniej 60% alkoholu jako główny składnik aktywny, tak zwane żele wodno-alkoholowe. Nowy wodno-alkoholowy żel do rąk GERMISES OH z 70% alkoholu zapewnia szybką higienę rąk bez spłukiwania. Należy jednak podkreślić, że w miarę możliwości pierwszym krokiem w oczyszczaniu powinno być mycie rąk, a następnie nałożenie żelu wodno-alkoholowego.

Jednak dr Gabriel Serrano, dermatolog i założyciel laboratorium Sesderma, ostrzega nas przed konsekwencjami stosowania żeli o wysokiej zawartości alkoholu. „Częste stosowanie dużej ilości żelu wodno-alkoholowego może powodować wysuszenie skóry i zaburzenie naturalnej bariery ochronnej”, wskazuje dr Serrano.

Dlatego też zalecamy uzupełnienie higieny rąk o LACTYFERRIN SANITIZER, żel higienizujący z laktoferyną, który jednocześnie zapewnia najbardziej zaawansowane oczyszczanie i maksymalną pielęgnację skóry.

Ten innowacyjny preparat w postaci żelu nadaje dłoniom jedwabiste wykończenie i dodatkowe nawilżenie, a dzięki niskiemu stężeniu alkoholu może być stosowany tyle razy, ile to konieczne, nie powodując wysuszenia ani podrażnienia. Ponadto żel do higienizacji LACTYFERRIN SANITIZER utrzymuje naturalną barierę skóry w idealnym stanie.

Naszą rekomendacją jest, aby najpierw umyć ręce, a następnie nałożyć LACTYFERRIN SANITIZER lub zrobić to po nałożeniu żelu wodno-alkoholowego GERMISES OH w celu zapewnienia pełnej higieny dłoni.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.