Jak wybrać dobry gabinet?

ZABIEGI
Jak wybrać dobry gabinet?


Wybór gabinetu, do którego wybieramy się na zabieg kosmetyczny, nie może być kwestią przypadku. Należy pamiętać, że udając się do salonu, powierzamy osobom tam pracującym nasz wygląd, samopoczucie, a także zdrowie. Oto najważniejsze wskazówki, którymi warto się kierować przy wyborze gabinetu:


1. Jaki powinien być idealny gabinet kosmetyczny?

Sterylność i higiena to podstawa, decydująca nie tylko o efekcie zabiegu, ale przede wszystkim o naszym zdrowiu. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wszystkie narzędzie, które nie są jednorazowe – muszą one być poddawane sterylizacji. Absolutnie niedopuszczalne są widoczne ślady po poprzednich zabiegach: zużyte ręczniki czy resztki preparatów. Wybierajmy tylko te gabinety, co do których czystości nie mamy zastrzeżeń.

2. Jakie kosmetyki są stosowane w gabinecie?

Dużo o jakości gabinetu powiedzą nam używane w nim kosmetyki. Sprawdźmy, na jakich markach pracuje dany salon, czy są to produkty uznanych i doświadczonych firm. Wszystkie stosowane w salonie kosmetyki powinny mieć ważną datę przydatności, a także być odpowiednio przechowywane. Warto dowiedzieć się, czy gabinet oferuje także pomoc w doborze produktów do pielęgnacji domowej, która często decyduje o skuteczności terapii w gabinecie.

3. Jak sprawdzić, czy gabinet jest profesjonalny?

Ważna jest rozmowa ze specjalistą, która pozwoli dobrać odpowiedni zabieg do naszych potrzeb, przy uwzględnieniu przeciwskazań, przebytych chorób czy alergii. Profesjonalista powinien w jej trakcie poinformować nas o ryzyku, możliwych skutkach ubocznych czy konieczności stosowania specjalnej pielęgnacji w domu. To także doskonała okazja do zadania wszystkich nurtujących nas pytań o przebieg terapii czy postępowanie po zabiegach. Pracownik salonu może prosić nas o wypełnienie karty pacjenta i podpisanie zgody na zabieg – to znak, że salon odpowiedzialnie podchodzi do kwestii naszego bezpieczeństwa.

4. Jak poznać dobrą kosmetyczkę?

Dobry specjalista w zakresie kosmetyki powinien śledzić nowinki i być na bieżąco z aktualnymi tendencjami. Świadectwem podnoszenia kwalifikacji i odbytych szkoleń mogą być dyplomy czy certyfikaty umieszczane na ścianach gabinetów. Warto o nie dopytać.

5. A może gabinet z polecania?

Przed wizytą w salonie można zapoznać się z opiniami o nim wśród naszych znajomych, w sieci czy na portalach społecznościowych. Pamiętajmy jednak, żeby nie sugerować się tylko jedną opinią, warto zapoznać się ze zdaniem kilku osób o tym, na jakim poziomie jest polecany gabinet.  
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

Sprawdź, jak redakcja „Avanti” oceniła przebieg i działanie peelingu Ferulac Valencia Peel, a także dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonywać.

Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania

Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania

Często sądzimy, że zabiegi medycyny estetycznej polegają na kosztownych zabiegach chirurgicznych i są obarczone ryzykiem związanym z koniecznością położenia się na salę operacyjną. Zapominamy jednak, że w gabinetach mamy do dyspozycji wiele różnorodnych zabiegów. Techniki minimalnie inwazyjne również dają widoczny efekt odmłodzenia, a oprócz tego są w zasięgu każdej kieszeni. Jednym z takich zabiegów jest mikronakłuwanie.

Czy peelingi można robić latem?

Czy peelingi można robić latem?

Z peelingami chemicznymi wiąże się wiele mitów: że skóra zawsze się po nich łuszczy płatami, że nie można ich robić w lecie, że przy słonecznej pogodzie powodują przebarwienia… Ale to nie do końca prawda. Niektóre z peelingów z powodzeniem można wykonywać przez cały rok! Sprawdź, jaki zabieg poleca ekspert z sieci gabinetów Idealnie.