Podkreślenie naturalnego piękna ust

ZABIEGI
Podkreślenie naturalnego piękna ust


Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. O aktualnych trendach opowiada dr Magdalena Potembska-Eberhardt, chirurg plastyk.


Duże usta: czy jeszcze modne?

Trendy w powiększaniu ust zmieniają się dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze około 8 lat temu co druga pacjentka przychodziła ze zdjęciem ust np. modelki, celebrytki i prosiła dokładnie o takie same. I oczywiście - im większe, tym lepsze.

Na szczęście ten trend mamy już za sobą, chociaż pojedyncze przypadki się jeszcze zdarzają. W chwili obecnej pacjentki bardziej stawiają na naturalny wygląd ust. Chcą, aby komponowały się one z całą twarzą, a nie rzucały jako pierwsze w oczy. Jeśli pacjentka ma ładne usta, to nie potrzeba ich powiększać, wystarczy zadbać o prawidłowe nawilżenie i rewitalizację. Po takim zabiegu usta nie będą przerysowane, a odzyskają młodzieńczy, pełniejszy kształt i lepszy, lekko malinowy kolor.

Więcej niż wypełnienie

Na rynku pojawiają się obecnie preparaty kwasu hialuronowego spełniające te oczekiwania. Preparat Fillderma Kiss firmy Mediderma został stworzony właśnie po to, aby zabiegi powiększania ust dawały naturalny efekt: nie wielkich, czasem wręcz przerysowanych, a subtelnie podkreślonych, pełnych ust. W preparacie Fillderma Kiss został zawarty kwas hialuronowy o dwóch różnych masach cząsteczkowych: większej i małej. Większa cząsteczka zapewnia stabilność, lekkie powiększenie i elastyczność niezbędną dla zachowania dynamiki w okolicy ust. Mała cząsteczka jest odpowiedzialna za poprawę integralności w tkankach i nawilżenia ust.

Efekt na długo

Efekty po zastosowaniu preparatu Fillderma Kiss utrzymują się od 7 do 10 miesięcy. Jest to jednak także uzależnione osobniczo. Ja w swojej praktyce obserwuję, że u pacjentek dużo trenujących, często korzystających z sauny czy solarium efekt utrzymuje się krócej.

W utrzymaniu dobrego rezultatu bardzo ważne jest też zewnętrzne dbanie o czerwień wargową, czyli całoroczne nawilżanie, z uwzględnieniem bogatszej pielęgnacji zimą. Warto też zadbać o nawilżanie wewnętrze, czyli picie wody. Jest to bardzo ważne zaraz po zabiegu, aby preparat miał możliwość zadziałać w pełni, a także później, aby dłużej się utrzymywał. Przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego możemy zaproponować pacjentce przygotowujący peeling Ferulac Dubai Lips, który odświeży czerwień wargową, a tym samym, po podaniu kwasu, usta będą jeszcze ładniejsze.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


O jaki zabieg klientki najczęściej pytają w gabinecie?

O jaki zabieg klientki najczęściej pytają w gabinecie?

3-RETISES CT Yellow Peel to kultowy zabieg Mediderma by Sesderma, niezmiennie cieszący się powodzeniem w gabinetach. Jego wielbiciele doceniają to, że działa na pełne spektrum problemów skórnych: usuwa przebarwienia, blizny potrądzikowe, wyrównuje koloryt skóry, ujędrnia i spłyca zmarszczki.

Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Jesień to pora roku, gdy gabinety przeżywają prawdziwe oblężenie. W wywiadzie dla "Claudii" dermatolog, dr Monika Rogala, poleca swoje ulubione zabiegi, które o tej porze roku najlepiej sprawdzą się w walce z przebarwieniami skórnymi.

Retinoidy, które nie podrażniają

Retinoidy, które nie podrażniają

W najnowszym wydaniu Twojego Stylu dr Ewa Chlebus opowiada o zastosowaniu peelingów z retinolem. Przeczytaj artykuł, w którym tłumaczy, na jakie zabiegi najlepiej udać się do gabinetu.