Piękno i naturalność idą w parze w medycynie estetycznej

DLA PROFESJONALISTÓW
Piękno i naturalność idą w parze w medycynie estetycznej


„Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć naturalny wygląd. Trzeba tylko spełnić kilka warunków” – twierdzi dr Magdalena Potembska-Eberhardt, specjalistka chirurgii ogólnej i plastycznej, założycielka Kliniki Estetycznej Femmed. Przeczytaj więcej w wywiadzie udzielonym dla Wysokich Obcasów Extra.


Każda z nas marzy o zachowaniu pięknego wyglądu jak najdłużej. Wiele z nas obawia się jednak zabiegów medycyny estetycznej, nie chcąc uzyskać zbyt sztucznego efektu. Czy możliwe są zbiegi, które pozwolą nam wyglądać młodziej i jednocześnie naturalnie?

Dr Magdalena Potembska-Eberhardt, Klinika Medycyny Estetycznej Femmed, Warszawa: Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć naturalny wygląd. Muszą być jednak umiejętnie dobierane. Konieczne jest także powstanie porozumienia między lekarzem a pacjentem co do oczekiwań. Jeśli pacjentka lubi przesadę np. duże, nienaturalne usta, to trudno ją przekonać, że nie jest to ładne. Nie można wtedy zrzucać jednak winy na preparat, który był zastosowany. W napompowanych nienaturalnych twarzach to głównie ilość preparatów gra główną rolę. Jeśli umiejętnie prowadzimy pacjentkę, to może ona wyglądać pięknie i naturalnie, mimo iż korzysta z zabiegów medycyny estetycznej.

Co wpływa na efekt końcowy?

Doskonały efekt zabiegu to nie tylko ilość podawanego preparatu, ale także odpowiednie miejsca iniekcji. Celem jest odbudowywanie ubytków tkanek, a nie tylko wypełnianie pojedynczych zmarszczek. Wśród najnowszych preparatów dostępnych na rynku jest gama produktów Fillderma opartych na kwasie hialuronowym. W każdym z czterech dostępnych wariantów produktu są różnej wielkości cząsteczki kwasu hialuronowego. Preparaty do wypełniania i podnoszenia tkanek to nie tylko kwas hialuronowy. Skupmy się jednak na działaniu kwasu, bo to on jest najczęściej używanym preparatem. Kwas hialuronowy podany do tkanek powoduje ich uniesienie, a także nawilżenie.

Jak dobierane są wypełniacze? Czy zależą od rodzaju cery, wieku?

Dobiera się je w zależności od problemu, jaki musimy usunąć. Preparaty zawierające dużą cząsteczkę kwasu hialuronowego służą do wolumetrii, kwasy średnio-cząsteczkowe służą do wypełniania drobnych zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, powiększania ust. Preparaty o małej cząsteczce najczęściej nieusieciowane bądź lekko usieciowane służą do nawilżania i rozświetlania skóry. Najlepsze efekty u pacjentek w starszym wieku uzyskuje się łącząc wszystkie rodzaje cząsteczek, czyli kwas o dużej, średniej i małej cząsteczce. Wtedy ilość ogólna preparatu jest mniejsza, a efekt jest bardzo naturalny.

Z gamy Fillderma najbardziej uniwersalny jest produkt Fillderma Harmonize. Zapewnia delikatny wygląd po zabiegu, bez nadmiernego unoszenia, „pompowania tkanek”. Preparat bardzo dobrze układa się w tkankach, przez co nie ma odczucia ciała obcego po podaniu. Przy wypełnieniu, które koryguje defekt sprawdza się preparat Fillderma Volumize, którym możemy odtworzyć ubytki tkanek, wykonać delikatny lifting. Preparat ten doskonale stapia się z tkankami, naturalnie je unosząc.

Jak długo po zastosowaniu wypełniacza można cieszyć się pięknym efektem?

W zależności od rodzaju produktu: od 6 miesięcy do 12 miesięcy.

Czy skóra po takim zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji?

Warto stosować produkty zawierające kwas hialuronowy. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja, kondycjonowanie skóry poprzez użycie peelingu z kwasami. W przypadku ust polecam peeling Ferulac Dubai Lips, który odpowiednio dba o delikatną skórę czerwieni wargowej.

Odpowiedniego podejścia wymaga nie tylko skóra po zabiegach, ale i każda, zwłaszcza teraz. Jesień to wymagająca pora roku dla skóry. Jak podejść do pielęgnacji cery, by pomóc jej przetrwać w dobrej kondycji?

Po sezonie letnim, swoim pacjentkom zalecam terapie łączone peelingów i mezoterapii np. Nanopore z Fillderma Revitalize. Pozwalają one pozbyć się niechcianych przebarwień, przywrócić skórze prawidłowe nawilżenie. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji powinno być stosowanie fotoprotekcji przez cały rok. Pozwala ona na uniknięcie zmian i uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, a także zmarszczek.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.