Nowe bankietowe zastosowanie peelingu z TCA

DLA PROFESJONALISTÓW
Nowe bankietowe zastosowanie peelingu z TCA


Czy peeling z TCA może być zabiegiem bankietowym? Tak, jeśli ma odpowiednio bezpieczny skład i połączony jest z nanotechnologicznym serum z witaminą C.  Ferulac Valencia Peel w nowej odsłonie zabiegu bankietowego to propozycja Medidermy na zimową rewitalizację skóry.


Opis zabiegu

Nasza nowa propozycja do portfolio procedur gabinetowych to zabieg przeciwzmarszczkowy, antyoksydacyjny i  redukujący skutki fotostarzenia. Efektem zabiegu jest lifting, silne działanie rozjaśniające i odmładzające. W odróżnieniu od już kultowego zabiegu Ferulac Classic z witaminą C, ten ma dużo silniejsze działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe.

Zabieg Ferulac Valencia Peel z witaminą C oparty  jest na składnikach aktywnych takich jak kwas ferulowy, TCA w niskim stężeniu, witamina C oraz alfa-arbutyna, które działając synergicznie, gwarantują stabilność i efektywność zabiegu. Przenikanie składników w głąb skóry zapewnia nanotechnologia.

Jak działają poszczególne substancje czynne

- Kwas ferulowy jest silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie, wyrównuje koloryt skóry i zapobiega powstawaniu przebarwień. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe.

- Kwas TCA pobudza odnowę komórkową, wyrównując strukturę skóry. Oprócz tego stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także rozjaśnia przebarwienia.

- Witamina C, jako silny antyoksydant, chroni skórę przed promieniowaniem i uszkodzeniami wywołanymi przez czynniki zewnątrzpochodne. Jest niezbędnym składnikiem do produkcji kolagenu i elastyny, działa również rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo.

- Alfa-arbutyna, szczególnie w połączeniu z kwasem ferulowym i witaminą C, hamuje aktywność tyrozynazy, zapobiegając powstawaniu przebarwień.

Efekty zabiegu

Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa koloru i jędrności skóry. Płytkie zmarszczki, które zwykle są wynikiem odwodnienia, staja się mniej widoczne. Dodatkowo wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy zwiększa poziom nawilżenia oraz elastyczność skóry.                               

Przebieg zabiegu

Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Najpierw należy oczyścić i odtłuścić obszar, który będzie poddawany zabiegowi. Jak zawsze przy wykonywaniu peelingu chemicznego, należy zabezpieczyć wrażliwe miejsce. Należą do nich brwi, kąciki oczu, płatki nosa, usta czy znamiona.

Teraz można przystąpić do właściwej procedury. Obejmuje ona nakładanie warstw roztworów do peelingu chemicznego w odpowiedniej kolejności. Następnie aplikowana jest witamina C, zarówno w formie intensywnego serum, jak i maski, która zapewnia efekt okluzji. Opcjonalnie można także wykonać masaż za pomocą zimnej głowicy do ujędrniania skóry, aby zwiększyć penetrację substancji czynnych, poprawić ukrwienie i dotlenienie skóry oraz zwiększyć efekt liftingu. Oczywiście, jak każdy inny zabieg, procedura nie może zakończyć się bez aplikacji kremu i fotoprotektora o wysokim stopniu ochrony.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. W przypadku skóry cienkiej, po mniej więcej 3-4 dniach może pojawić się niewielkie złuszczanie naskórka. Zabieg nie wyłącza z codziennych czynności.

Aby zwiększyć i podtrzymać efekty zabiegu, należy stosować indywidualnie dobraną pielęgnację domową.

A z jaką częstotliwością można powtarzać zabieg Ferulac Valencia Peel z witaminą C? Zalecane są serie 4 zabiegów co 14-21 dni.

 

Aby poznać dokładną procedurę Ferulac Valencia Peel z witaminą C, skontaktuj się z nami!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.