Nowoczesne antyoksydanty

DLA PROFESJONALISTÓW
Nowoczesne antyoksydanty


W protokołach zabiegowych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych często łączy się witaminę C i E z kwasem ferulowym, który wzmacnia ich działanie. Kwas ferulowy oprócz właściwości antyoksydacyjnych, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając uszkodzeniom DNA. Ponadto rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, kontrolując aktywność tyrozynazy.


Nowoczesna kosmetologia poszukuje jednak substancji, które wykazują jeszcze silniejsze działanie antyoksydacyjne. Znany z powodu tzw. „paradoksu francuskiego”, czyli obniżonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób spożywających wino, resweratrol wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne w porównaniu do witaminy C. Resweratrol coraz częściej jest składnikiem zabiegów lub kosmetyków. Przede wszystkim stymuluje on sirtuiny - nazywane enzymami długowieczności, które przedłużają życie komórek. Chroni włókna podporowe skóry, zapobiegając glikacji. Ponadto ma właściwości rozjaśniające skórę, a także przeciwzapalne.

Przemysł kosmetologiczny sięga nawet po związki, które mają status leków. Jednym z takich antyoksydantów jest idebenon, uważany przez wielu naukowców za jeden z najsilniejszych. Chemicznie to analog koenzymu Q10, odkrytego w 1959 przez Karla Folkersa, przełomowego w zapobieganiu starzenia. Idebenon działa w mitochondriach, gdzie zmniejsza intensywność powstawania wolnych rodników i pomaga w tworzeniu energii (ATP), a tym samym zapobiega uszkodzeniu komórek naszej skóry. Stosowanie tego antyoksydantu wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Więcej o antyoksydacji można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu LNE, w którym zamieszczono także fragmenty powyższego artykułu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Peelingi w walce z procesem starzenia

Peelingi w walce z procesem starzenia

W 2005 roku Wild zaproponował pojęcie „eksposomu”. Pojęcie było miarą całości narażenia jednostki na szkodliwe czynniki w okresie jej życia i ich związku ze stanem zdrowia i przede wszystkim miało zwrócić uwagę na potrzebę lepszego ich poznania w odniesieniu do stanu wiedzy w zakresie genetyki. W obrębie pojęcia eksposomu wyróżniono trzy kluczowe obszary, które częściowo nakładają się na siebie.

Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Jak co roku, w dniach 9-10 listopada 2019, Sesderma uczestniczyła w Kongresie LNE w Krakowie. W imieniu naszej firmy w sesji „Kosmetologia w praktyce” wykład pod tytułem „Synergia działania TCA z kwasami ferulowym, salicylowym i witaminą C w walce z fotostarzeniem i przebarwieniami” poprowadziła dr hab. n. med.  Elżbieta Kowalska-Olędzka.

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

W miniony weekend praktycy dermatologii estetycznej spotkali się na Jesiennej Akademii Dermatologii Estetycznej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Sesderma także była obecna na tym sopockim wydarzeniu.