Nowoczesne antyoksydanty

DLA PROFESJONALISTÓW
Nowoczesne antyoksydanty


W protokołach zabiegowych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych często łączy się witaminę C i E z kwasem ferulowym, który wzmacnia ich działanie. Kwas ferulowy oprócz właściwości antyoksydacyjnych, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając uszkodzeniom DNA. Ponadto rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, kontrolując aktywność tyrozynazy.


Nowoczesna kosmetologia poszukuje jednak substancji, które wykazują jeszcze silniejsze działanie antyoksydacyjne. Znany z powodu tzw. „paradoksu francuskiego”, czyli obniżonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób spożywających wino, resweratrol wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne w porównaniu do witaminy C. Resweratrol coraz częściej jest składnikiem zabiegów lub kosmetyków. Przede wszystkim stymuluje on sirtuiny - nazywane enzymami długowieczności, które przedłużają życie komórek. Chroni włókna podporowe skóry, zapobiegając glikacji. Ponadto ma właściwości rozjaśniające skórę, a także przeciwzapalne.

Przemysł kosmetologiczny sięga nawet po związki, które mają status leków. Jednym z takich antyoksydantów jest idebenon, uważany przez wielu naukowców za jeden z najsilniejszych. Chemicznie to analog koenzymu Q10, odkrytego w 1959 przez Karla Folkersa, przełomowego w zapobieganiu starzenia. Idebenon działa w mitochondriach, gdzie zmniejsza intensywność powstawania wolnych rodników i pomaga w tworzeniu energii (ATP), a tym samym zapobiega uszkodzeniu komórek naszej skóry. Stosowanie tego antyoksydantu wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Więcej o antyoksydacji można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu LNE, w którym zamieszczono także fragmenty powyższego artykułu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Moc kwasu traneksamowego

Moc kwasu traneksamowego

Przebarwienia to problem, na który powinniśmy zwracać uwagę przez cały rok, ale to zwykle pojawiające się jesienią „ciemne plamki”  skłaniają klientów do poszukiwania rozwiązań w gabinetach kosmetologicznych.

Sesderma na LNE

Sesderma na LNE

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 i 17 września w Krakowie po 676 dniach przerwy spowodowanej pandemią. Sesderma także będzie obecna na tym wyjątkowym dla branży beauty wydarzeniu.

Ciało jak marzenie

Ciało jak marzenie

Klientki w gabinetach kosmetycznych częściej poświęcają czas i środki na pielęgnację twarzy. Rzeczywiście zabiegi obejmujące całe ciało zajmują o wiele więcej czasu, ale czy to powinno usprawiedliwiać brak troski o ciało? W magazynie LNE opisujemy, jak dobierać pielegnację domową na ciało.