Nowoczesne antyoksydanty

DLA PROFESJONALISTÓW
Nowoczesne antyoksydanty


W protokołach zabiegowych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych często łączy się witaminę C i E z kwasem ferulowym, który wzmacnia ich działanie. Kwas ferulowy oprócz właściwości antyoksydacyjnych, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając uszkodzeniom DNA. Ponadto rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, kontrolując aktywność tyrozynazy.


Nowoczesna kosmetologia poszukuje jednak substancji, które wykazują jeszcze silniejsze działanie antyoksydacyjne. Znany z powodu tzw. „paradoksu francuskiego”, czyli obniżonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób spożywających wino, resweratrol wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne w porównaniu do witaminy C. Resweratrol coraz częściej jest składnikiem zabiegów lub kosmetyków. Przede wszystkim stymuluje on sirtuiny - nazywane enzymami długowieczności, które przedłużają życie komórek. Chroni włókna podporowe skóry, zapobiegając glikacji. Ponadto ma właściwości rozjaśniające skórę, a także przeciwzapalne.

Przemysł kosmetologiczny sięga nawet po związki, które mają status leków. Jednym z takich antyoksydantów jest idebenon, uważany przez wielu naukowców za jeden z najsilniejszych. Chemicznie to analog koenzymu Q10, odkrytego w 1959 przez Karla Folkersa, przełomowego w zapobieganiu starzenia. Idebenon działa w mitochondriach, gdzie zmniejsza intensywność powstawania wolnych rodników i pomaga w tworzeniu energii (ATP), a tym samym zapobiega uszkodzeniu komórek naszej skóry. Stosowanie tego antyoksydantu wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Więcej o antyoksydacji można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu LNE, w którym zamieszczono także fragmenty powyższego artykułu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.