Nowoczesne antyoksydanty

DLA PROFESJONALISTÓW
Nowoczesne antyoksydanty


W protokołach zabiegowych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych często łączy się witaminę C i E z kwasem ferulowym, który wzmacnia ich działanie. Kwas ferulowy oprócz właściwości antyoksydacyjnych, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, zapobiegając uszkodzeniom DNA. Ponadto rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, kontrolując aktywność tyrozynazy.


Nowoczesna kosmetologia poszukuje jednak substancji, które wykazują jeszcze silniejsze działanie antyoksydacyjne. Znany z powodu tzw. „paradoksu francuskiego”, czyli obniżonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób spożywających wino, resweratrol wykazuje silniejsze działanie antyoksydacyjne w porównaniu do witaminy C. Resweratrol coraz częściej jest składnikiem zabiegów lub kosmetyków. Przede wszystkim stymuluje on sirtuiny - nazywane enzymami długowieczności, które przedłużają życie komórek. Chroni włókna podporowe skóry, zapobiegając glikacji. Ponadto ma właściwości rozjaśniające skórę, a także przeciwzapalne.

Przemysł kosmetologiczny sięga nawet po związki, które mają status leków. Jednym z takich antyoksydantów jest idebenon, uważany przez wielu naukowców za jeden z najsilniejszych. Chemicznie to analog koenzymu Q10, odkrytego w 1959 przez Karla Folkersa, przełomowego w zapobieganiu starzenia. Idebenon działa w mitochondriach, gdzie zmniejsza intensywność powstawania wolnych rodników i pomaga w tworzeniu energii (ATP), a tym samym zapobiega uszkodzeniu komórek naszej skóry. Stosowanie tego antyoksydantu wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Więcej o antyoksydacji można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu LNE, w którym zamieszczono także fragmenty powyższego artykułu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Plejotropowe działanie laktoferyny

Plejotropowe działanie laktoferyny

Nauka zna bardzo wiele substancji, którym można przypisać plejotropowe działanie. Do tej grupy niewątpliwie należy laktoferyna. Zobacz, jak w artykule opublikowanym w LNE tłumaczymy, na czym polega jej działanie.

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo

Słońce odegrało ważną rolę w rozwoju życia na Ziemi, ale w naszej zachodniej kulturze, ludzie ciągle są ostrzegani przed ekspozycją na jego promieniowanie. Wymienia się jego niekorzystne skutki, rozpoczynając od rumienia, a kończąc na raku skóry. Jednak ekspozycja na Słońce jest również korzystna.

Jak w bezpieczny sposób przygotować siebie, personel i nasz gabinet do pracy?

Jak w bezpieczny sposób przygotować siebie, personel i nasz gabinet do pracy?

W magazynie LNE radzimy, jak przygotować salon do ponownego otwarcia po zniesieniu restrykcji oraz jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo własne, personalu i klientów.