Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

DLA PROFESJONALISTÓW
Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE


Jak co roku, w dniach 9-10 listopada 2019, Sesderma uczestniczyła w Kongresie i Targach LNE w Krakowie. Kongres to możliwość uczestniczenia w różnych sesjach tematycznych, zaczynając od tematów biznesowych, poprzez szeroką wiedzę kosmetologiczną, a kończąc na praktycznych zajęciach. W imieniu naszej firmy, w sesji „Kosmetologia w praktyce”, wykład pod tytułem „Synergia działania TCA z kwasami ferulowym, salicylowym i witaminą C w walce z fotostarzeniem i przebarwieniami” poprowadziła dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka.


W wykładzie podkreślono rolę unikalnego połączenia czterech kwasów w walce z fotostarzeniem powodowanym między innymi przez promieniowanie UV, ale również przez promieniowanie podczerwone i światło widzialne. Dr Elżbieta Kowalska-Olędzka zwróciła uwagę na bardzo dobry efekt działania formuły na powierzchowne przebarwienia już po pierwszym zabiegu, który został udokumentowany na zdjęciach. Podkreśliła także znaczny wpływ zabiegu Ferulac Valencia Peel na resurfacing skóry, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej tolerancji przez skórę.

Dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka jest specjalistą dermatologiem-wenerologiem. Ma wieloletnie doświadczenie w rozpoznawaniu nowotworów skóry, leczeniu trądziku zwykłego, różowatego, łojotokowego zapalenia skóry, alergii, a także atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy przebarwień. Jest autorką wielu publikacji w krajowych i zagranicznych pismach dermatologicznych oraz prasie kobiecej.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Siła bursztynu

Siła bursztynu

Bursztyn wielu kojarzy się głównie z przemysłem jubilerskim, tymczasem warto znać także jego właściwości pielęgnacyjne. Mediderma opisuje możliwości wykorzystania kwasu bursztynowego w zabiegach profesjonalnych.

Moc kwasu traneksamowego

Moc kwasu traneksamowego

Przebarwienia to problem, na który powinniśmy zwracać uwagę przez cały rok, ale to zwykle pojawiające się jesienią „ciemne plamki”  skłaniają klientów do poszukiwania rozwiązań w gabinetach kosmetologicznych.

Sesderma na LNE

Sesderma na LNE

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 i 17 września w Krakowie po 676 dniach przerwy spowodowanej pandemią. Sesderma także będzie obecna na tym wyjątkowym dla branży beauty wydarzeniu.