Zabieg na skórę dłoni

DLA PROFESJONALISTÓW
Zabieg na skórę dłoni


Higiena rąk jest podstawą zdrowego trybu życia. W związku z tym, że skóra dłoni stale narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, zaleca się regularne mycie rąk. Czynność ta w dużej mierze ogranicza rozprzestrzenianie się i wnikanie drobnoustrojów do organizmu, ale przyczynia się jednocześnie do osłabienia bariery ochronnej skóry w wyniku działania detergentów zawartych w środkach myjących. Jeśli dodatkowo stosowane są preparaty dezynfekujące, bardzo szybko dochodzi do podrażnienia i przesuszenia skóry dłoni, a w konsekwencji staje się ona bardziej podatna na urazy i aktywność drobnoustrojów przed którymi chcemy ją przecież chronić.


Dezynfekcja, ochrona i pielęgnacja w jednym

Istnieje wiele preparatów regenerujących skórę dłoni, które w codziennym zastosowaniu mają redukować negatywne skutki działania mydeł i środków dezynfekujących. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór kosmetyku, który łączy w sobie działanie oczyszczające, ochronne i pielęgnacyjne. Takim produktem jest Lactyferrin Sanitizer.

Głównym składnikiem preparatu jest laktoferyna, czyli wielofunkcyjna glikoproteina naturalnie występująca w mleku matki, ślinie i łzach. Zapewnia globalną ochronę przed różnymi urazami tkankowymi oraz infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusowymi. Ponadto wzmacnia naturalne mechanizmy obronne i przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. Podobnie jak laktoperoksydaza – zawarta w preparacie, działa antyoksydacyjnie. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym, obie substancje przyczyniają się do redukcji wolnych rodników.

Jednym z podstawowych składników żelu jest chlorhesydyna, która jest uznanym i powszechnie stosowanym środkiem odkażającym, ma zastosowanie nawet na błony śluzowe. Nie narusza płaszcza lipidowego i nie doprowadza do wysuszenia skóry. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku skóry uszkodzonej i wrażliwej.

Lekka formuła żelowa jest dobrze wchłaniana, co pozwala na użycie Lactyferrin Sanitizer w dowolnym momencie w ciągu dnia. Po zastosowaniu skóra dłoni jest oczyszczona, nawilżona i zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zabieg gabinetowy na dłonie

Jeśli na zmianę nawyków w codziennej pielęgnacji dłoni jest już za późno, a dotychczas stosowane środki przyczyniły się do pogorszenia stanu skóry, warto poszukać pomocy u profesjonalistów. Zniszczone i przesuszone dłonie wymagają kilkuetapowej pielęgnacji, która da efekt wygładzenia, nawilżenia i ukojenia. Zabieg wykonany w gabinecie kosmetycznym przyniesie szybką ulgę nadwyrężonym dłoniom i pozostawi efekt na dłużej.

Baza: peeling z argininą

Peeling chemiczny Argipeel to połączenie argininy, kwasu mlekowego, mocznika, aloesu i allantoiny. Łączy w sobie właściwości odnawiające, nawilżające i przeciwzapalne. W nieinwazyjny sposób złuszcza warstwę rogową naskórka, pozostawiając skórę gładką i silnie nawilżoną. Dodatkowo redukuje nadwrażliwość i stan zapalny już w pierwszym etapie zabiegu. Peeling nakłada się na kilka minut, zależnie od potrzeb skóry, a po jego zmyciu przychodzi czas na wzmocnienie efektu.

Dodatek witaminy C dla rozświetlenia

W przypadku skóry bardzo suchej i odwodnionej idealnym rozwiązaniem będzie C-PEEL Delivery serum, w składzie którego znajdziemy m.in. stabilną witaminę C, kwas hialuronowy i pantenol. Składniki aktywne zamknięte w nanotechnologii zostaną dostarczone do głębszych warstw skóry, dzięki czemu efekt nawilżenia i rozświetlenia zostanie zachowany na dłużej. Produkt wmasowany w trakcie zabiegu pozostaje na skórze.

Na zakończenie w celu odżywienia i zabezpieczenia skóry stosuje się oleistą ampułkę z czystą witaminą C. Dzięki jej formule w całym zabiegu dbamy nie tylko o nawilżenie, ale również natłuszczenie skóry, co jest niezwykle ważne w odbudowie bariery ochronnej.

Olejek z róży muszkatołowej dla regeneracji

Dla osób skarżących się przede wszystkim na nieprawidłowości w procesie regeneracji, a w konsekwencji liczne uszkodzenia skóry dłoni, najlepszym rozwiązaniem będą produkty z linii Rosoil. Bezpośrednio po zmyciu peelingu Argipeel, na dłonie nałożona zostaje maska Rosoil. To maska z glinki różowej o właściwościach nawilżających, kojących i regenerujących, która pozostawiona na skórze przez 15 minut zredukuje nadwrażliwość i przyspieszy gojenie. W kolejnym etapie, po zmyciu maski mineralnej, przychodzi czas na odbudowę i wzmocnienie skóry przy użyciu ampułki Rosoil. Zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy, kwas linolenowy) gwarantuje skuteczną regenerację, a obecność witaminy A w preparacie opóźnia negatywne skutki procesów starzenia. W efekcie skóra staje się bardziej wygładzona, miękka i elastyczna.

Dłonie to wizytówka

Częste mycie i dezynfekcja rąk wpływa na obniżenie odporności skóry, jak również nieestetyczny jej wygląd.  Zadbajmy o prawidłową pielęgnację szczególnie w okresie wzmożonej ochrony przeciwwirusowej, pamiętając że to dłonie są naszą wizytówką.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy kosmetologa marki Sesderma Justyny Dziury.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Spersonalizowane zestawy świąteczne

Spersonalizowane zestawy świąteczne

Mediderma Pielęgnacja domowa to doskonały pomysł na świateczny prezent dla kogoś bliskiego lub samej siebie. Twoje klientki pokochają dobrane specjalnie dla nich zestawy w złotych pudełkach. Jak działa promocja? Gabinety biorące w niej udział otrzymują atrakcyjny pakiet produktów oraz ekskluzywne pudełka na zestawy.

Zabieg bursztynowy

Zabieg bursztynowy

W najnowszym wydaniu magazynu LNE możesz przeczytać o wykorzystaniu kwasu bursztynowego w profesjonalnym zabiegu gabinetowym Sucses Peel.

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Efekt synergii, czyli techniki łączone w kosmetologii

Przeczytaj komentarz eksperta, mgr Anny Parzychowskej-Parol, propagatorki kosmetologii holistycznej, na temat łączenia różnych technik w jednym zabiegu.