Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?

PORADY
Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?


Zauważasz coraz więcej zmarszczek i utratę jędrności skóry, martwią Cię nieestetyczne przebarwienia, ale też boisz się odwodnienia skóry? Myślisz, że nie da się rozwiązać tych wszystkich problemów jednym zestawem kosmetyków? Mamy dla Ciebie idealnie uzupełniające się krem i serum!


Zapobieganie starzeniu się skóry i redukowanie jego już istniejących objawów to wymagające zadanie. Jedną z najbardziej uznanych substancji anti-aging jest retinol. W kosmetyce cieszy się on ogromną popularnością zwłaszcza zimą, ponieważ to właśnie o tej porze roku najlepiej rozpoczynać pielęgnację na nim opartą. Dzięki temu, skóra ma czas, aby przyzwyczaić się do jego działania przed latem. Warto zwracać jednak uwagę na postać retinolu występującą w kosmetyku, bo ma to decydujący wpływ na ograniczenie ryzyka efektów ubocznych.

Serum liposomowe Reti Age zawiera aż trzy formy retinolu, które stopniowo uwalniając się w skórze, redukują zmarszczki, linie mimiczne i przywracają skórze jędrność. Jednocześnie zastosowanie systemu 3-Retinol ogranicza występowanie podrażnień. Retinol działa także przeciwko oznakom fotostarzenia, wśród których można wymienić zaburzenia pigmentacji.

Jeżeli chodzi o przebarwienia, ich skuteczne i trwałe usuniecie to duże wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że często nie znamy ich genezy. Doskonałym rozwiązaniem jest włączenie do pielęgnacji kremu-żelu Hidraderm TRX, który zawiera unikatowe połączenie składników depigmentujących i nawilżających.

-To wszystko za sprawą kwasu traneksamowego, który ma działanie rozjaśniające przebarwienia o rożnym podłożu oraz kwasu hialuronowego, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody w skórze – mówi Joanna Kwit, kosmetolog z Instytutu Esthe. - Kompleksowe działanie tego preparatu dopełniają: antyoksydant tj. rozjaśniająca skórę kurkumina, a także niacynamid chroniący barierę wodno-lipidową.

Dzięki działaniu nawilżającemu, krem-żel Hidraderm TRX to idealnie uzupełnienie dla serum RETI AGE. Wypróbuj to połączenie w specjalnie skomponowanym zestawie!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


To też może powodować przebarwienia

To też może powodować przebarwienia

Nie tylko słońce, ale też antykoncepcja czy trądzik to czynniki wywołujące przebarwienia – nawet w młodym wieku. Jak sobie z tym radzić? Podpowiedzi znajdziesz w naszym tekście.

Nanotechnologia – jak przedostać się w głąb skóry?

Nanotechnologia – jak przedostać się w głąb skóry?

Skóra to pierwsza bariera ochronna ciała. Jest praktycznie nienaruszalna, dzięki czemu chroni nas przed zewnętrznymi czynnikami, które mogłyby zaszkodzić naszemu organizmowi. Ta niewielka przepuszczalność skóry to jedno z największych wyznań dermokosmetyki.

 

Masz suchą skórę? Przyczyny, objawy i pielęgnacja

Masz suchą skórę? Przyczyny, objawy i pielęgnacja

Masz skórę suchą czy odwodnioną? Przy określaniu typu skóry, warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy tymi rodzajami cery. Jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest skóra sucha, jakie są jej przyczyny, objawy i pielęgnacja, przeczytaj ten post – wszystko Ci wyjaśnimy.