Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?

PORADY
Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?


Zauważasz coraz więcej zmarszczek i utratę jędrności skóry, martwią Cię nieestetyczne przebarwienia, ale też boisz się odwodnienia skóry? Myślisz, że nie da się rozwiązać tych wszystkich problemów jednym zestawem kosmetyków? Mamy dla Ciebie idealnie uzupełniające się krem i serum!


Zapobieganie starzeniu się skóry i redukowanie jego już istniejących objawów to wymagające zadanie. Jedną z najbardziej uznanych substancji anti-aging jest retinol. W kosmetyce cieszy się on ogromną popularnością zwłaszcza zimą, ponieważ to właśnie o tej porze roku najlepiej rozpoczynać pielęgnację na nim opartą. Dzięki temu, skóra ma czas, aby przyzwyczaić się do jego działania przed latem. Warto zwracać jednak uwagę na postać retinolu występującą w kosmetyku, bo ma to decydujący wpływ na ograniczenie ryzyka efektów ubocznych.

Serum liposomowe Reti Age zawiera aż trzy formy retinolu, które stopniowo uwalniając się w skórze, redukują zmarszczki, linie mimiczne i przywracają skórze jędrność. Jednocześnie zastosowanie systemu 3-Retinol ogranicza występowanie podrażnień. Retinol działa także przeciwko oznakom fotostarzenia, wśród których można wymienić zaburzenia pigmentacji.

Jeżeli chodzi o przebarwienia, ich skuteczne i trwałe usuniecie to duże wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że często nie znamy ich genezy. Doskonałym rozwiązaniem jest włączenie do pielęgnacji kremu-żelu Hidraderm TRX, który zawiera unikatowe połączenie składników depigmentujących i nawilżających.

-To wszystko za sprawą kwasu traneksamowego, który ma działanie rozjaśniające przebarwienia o rożnym podłożu oraz kwasu hialuronowego, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody w skórze – mówi Joanna Kwit, kosmetolog z Instytutu Esthe. - Kompleksowe działanie tego preparatu dopełniają: antyoksydant tj. rozjaśniająca skórę kurkumina, a także niacynamid chroniący barierę wodno-lipidową.

Dzięki działaniu nawilżającemu, krem-żel Hidraderm TRX to idealnie uzupełnienie dla serum RETI AGE. Wypróbuj to połączenie w specjalnie skomponowanym zestawie!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Genokosmetyka - rewolucja przeciwstarzeniowa

Użycie genokosmetyki zaowocowało stworzeniem generacji kosmetyków, które działają bezpośrednio na źródło zmian skórnych spowodowanych starzeniem. Oznacza to, że wpływają one na geny naszych komórek skóry - stąd nazwa genokosmetyki.

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Bioretinol: najnowsza broń przeciwko starzeniu

Retinol to uznana i szeroko stosowana substancja w walce ze starzeniem się skóry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku skóry wrażliwej może on działać drażniąco. Rozwiązaniem może być sięgnięcie po produkty z bioretinolem, takim jak bakuchiol.

Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Zmiany pór roku to zwykle momenty sprzyjające wypadaniu włosów. Choć może zdarzyć się to przez cały rok, zazwyczaj wypadanie nasila się jesienią. Dziennie tracimy średnio od 60 do 100 włosów. Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja, która poprawi ich wygląd i zredukuje tę liczbę.