Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?

PORADY
Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?


Zauważasz coraz więcej zmarszczek i utratę jędrności skóry, martwią Cię nieestetyczne przebarwienia, ale też boisz się odwodnienia skóry? Myślisz, że nie da się rozwiązać tych wszystkich problemów jednym zestawem kosmetyków? Mamy dla Ciebie idealnie uzupełniające się krem i serum!


Zapobieganie starzeniu się skóry i redukowanie jego już istniejących objawów to wymagające zadanie. Jedną z najbardziej uznanych substancji anti-aging jest retinol. W kosmetyce cieszy się on ogromną popularnością zwłaszcza zimą, ponieważ to właśnie o tej porze roku najlepiej rozpoczynać pielęgnację na nim opartą. Dzięki temu, skóra ma czas, aby przyzwyczaić się do jego działania przed latem. Warto zwracać jednak uwagę na postać retinolu występującą w kosmetyku, bo ma to decydujący wpływ na ograniczenie ryzyka efektów ubocznych.

Serum liposomowe Reti Age zawiera aż trzy formy retinolu, które stopniowo uwalniając się w skórze, redukują zmarszczki, linie mimiczne i przywracają skórze jędrność. Jednocześnie zastosowanie systemu 3-Retinol ogranicza występowanie podrażnień. Retinol działa także przeciwko oznakom fotostarzenia, wśród których można wymienić zaburzenia pigmentacji.

Jeżeli chodzi o przebarwienia, ich skuteczne i trwałe usuniecie to duże wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że często nie znamy ich genezy. Doskonałym rozwiązaniem jest włączenie do pielęgnacji kremu-żelu Hidraderm TRX, który zawiera unikatowe połączenie składników depigmentujących i nawilżających.

-To wszystko za sprawą kwasu traneksamowego, który ma działanie rozjaśniające przebarwienia o rożnym podłożu oraz kwasu hialuronowego, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody w skórze – mówi Joanna Kwit, kosmetolog z Instytutu Esthe. - Kompleksowe działanie tego preparatu dopełniają: antyoksydant tj. rozjaśniająca skórę kurkumina, a także niacynamid chroniący barierę wodno-lipidową.

Dzięki działaniu nawilżającemu, krem-żel Hidraderm TRX to idealnie uzupełnienie dla serum RETI AGE. Wypróbuj to połączenie w specjalnie skomponowanym zestawie!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Ekspozom – powiedz mi, jak żyjesz, a powiem Ci, jak będziesz się starzeć

Przez całe nasze życie, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, które oddziałują na naszą skórę i genom. Ekspozom – pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się właśnie zbiór czynników, które wpływają na nasze ciało. To także główny sprawca procesu starzenia skóry.

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

Witamina C – niezbędna skórze w każdym wieku

25. rok życia to granica, po której nasza skóra zaczyna się nieodwracalnie starzeć. Wszystkie procesy metaboliczne zachodzą wolniej i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiednio dobrane kosmetyki z zawartością stabilnej i biodostępnej witaminy C, są w stanie stymulować skórę do ponownej syntezy białka młodości.

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Która substancja aktywna jest najlepsza?

Substancje aktywne zawarte w kosmetykach wpływają na fizjologię i funkcjonowanie naszej skóry. Nie ma jednak uniwersalnego składnika, który najlepiej sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Wybierając serum czy krem do codziennej pielęgnacji, warto sięgać po te produkty, które zawierają w składzie substancje aktywne dopasowane do indywidualnych potrzeb.