Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?

PORADY
Zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie – czy można zwalczyć je wszystkie?


Zauważasz coraz więcej zmarszczek i utratę jędrności skóry, martwią Cię nieestetyczne przebarwienia, ale też boisz się odwodnienia skóry? Myślisz, że nie da się rozwiązać tych wszystkich problemów jednym zestawem kosmetyków? Mamy dla Ciebie idealnie uzupełniające się krem i serum!


Zapobieganie starzeniu się skóry i redukowanie jego już istniejących objawów to wymagające zadanie. Jedną z najbardziej uznanych substancji anti-aging jest retinol. W kosmetyce cieszy się on ogromną popularnością zwłaszcza zimą, ponieważ to właśnie o tej porze roku najlepiej rozpoczynać pielęgnację na nim opartą. Dzięki temu, skóra ma czas, aby przyzwyczaić się do jego działania przed latem. Warto zwracać jednak uwagę na postać retinolu występującą w kosmetyku, bo ma to decydujący wpływ na ograniczenie ryzyka efektów ubocznych.

Serum liposomowe Reti Age zawiera aż trzy formy retinolu, które stopniowo uwalniając się w skórze, redukują zmarszczki, linie mimiczne i przywracają skórze jędrność. Jednocześnie zastosowanie systemu 3-Retinol ogranicza występowanie podrażnień. Retinol działa także przeciwko oznakom fotostarzenia, wśród których można wymienić zaburzenia pigmentacji.

Jeżeli chodzi o przebarwienia, ich skuteczne i trwałe usuniecie to duże wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że często nie znamy ich genezy. Doskonałym rozwiązaniem jest włączenie do pielęgnacji kremu-żelu Hidraderm TRX, który zawiera unikatowe połączenie składników depigmentujących i nawilżających.

-To wszystko za sprawą kwasu traneksamowego, który ma działanie rozjaśniające przebarwienia o rożnym podłożu oraz kwasu hialuronowego, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody w skórze – mówi Joanna Kwit, kosmetolog z Instytutu Esthe. - Kompleksowe działanie tego preparatu dopełniają: antyoksydant tj. rozjaśniająca skórę kurkumina, a także niacynamid chroniący barierę wodno-lipidową.

Dzięki działaniu nawilżającemu, krem-żel Hidraderm TRX to idealnie uzupełnienie dla serum RETI AGE. Wypróbuj to połączenie w specjalnie skomponowanym zestawie!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C?

Witamina C to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy i jedna z najlepiej przebadanych pod kątem działania na skórę witamin. Korzyści ze stosowania witaminy C dla skóry jest bardzo dużo. Chcesz poznać je wszystkie?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nawilżanie – tak, ale co oprócz tego?

Nie od dziś wiadomo, że pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia skóra gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych. Z kolei lato to pora roku, kiedy skóra jest szczególnie narażona na agresje zewnętrzne. Należą do nich wysoka temperatura, wiatr czy słona woda. Bazą skutecznej letniej pielęgnacji powinien być więc krem lub serum nawilżające. Tylko z jakimi kosmetykami je łączyć, aby pielęgnacja odpowiadała na wszystkie potrzeby skóry?

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.