Rola boosterów w procedurach zabiegowych

DLA PROFESJONALISTÓW
Rola boosterów w procedurach zabiegowych


Booster to nowy rodzaj kosmetyku, który pojawił się na rynku. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy jest to jednorodna grupa produktów? Obecnie nazwa ta nie jest zastrzeżona dla jakiejś określonej grupy.  Jeśli wyjdziemy od etymologii słowa „booster”, to będzie oznaczać produkty, które spełniają funkcję doładowania, wzmacniania.


Paradoksalnie właśnie to może powodować bardzo szerokie rozumienie roli „boosterów”. Większość portali kosmetologicznych próbuje klasyfikować ten rodzaj produktu jako wzmacniający barierę naskórkową, bez wykazywania innego specyficznego działania, jak np. działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, czy nawilżające.  W wielu publikacjach jednak „booster” przedstawiany jest jako kosmetyk wzmacniający, dopełniający działanie innego zastosowanego preparatu, wzmacniający jego efekt.
Wraz z wprowadzeniem pełnej gamy produktów z nową substancją czynną jaką jest kwas traneksamowy, do oferty Mediderma trafił Melases TRX Peel Booster. Ten preparat przede wszystkim wzmacnia działanie innych produktów w procedurach zabiegowych przeciwko przebarwieniom.  Zapewnia on dodatkową dawkę wiodącego składnika w przypadku hiperpigmentacji – kwasu traneksamowego. Ponieważ zauważono wcześniej, że w skórze w miejscu przebarwienia, melanocyty pozostają aktywne nawet gdy nie są poddawane promieniowaniu ultrafioletowemu, a jest to związane z toczącym się tam łagodnym stanem zapalnym, tak więc działanie jakie wykazuje kwas traneksamowy jest tu jak najbardziej pożądane. Zmniejsza on stan zapalny i tym samym wpływa na redukcję przebarwienia, przy czym posiada jeszcze jedną ważną właściwość: wykazuje intensywne działanie nawilżające. Zabieg oparty na peelingu z kwasem traneksamowym (Melaspeel TRX), dodatkowo wzmocniony boosterem możemy stosować nawet u osób z wrażliwą skórą.
Drugim nowym produktem – „boosterem” wzmacniającym zabieg, jest Peroxyses o składzie opartym na nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru w kontakcie ze skórą wchodzi w reakcję z występującą tam katalazą, która szybko rozkłada nadtlenek wodoru na wodę i tlen. Taka dawka tlenu działa mocno energetyzująco na naszą skórę, przynosząc efekt dobrze nawilżonej i dotlenionej skóry. Użycie przed zabiegiem takiego „boostera” daje większe szanse na działanie innych aktywnych składników.
Zatem Peroxyses i Melases TRX Peel Booster w wygodny sposób pozwalają nam wzmocnić działanie innych zabiegów np. opartych na kwasie ferulowym z serii Ferulac Booster Peel, czy DNA Recovery Peel, skierowanych do osób dotkniętych fotostarzeniem, a nawet wzmocnić działania zastosowanej maseczki w delikatnych zabiegach twarzy.
W kontekście takiej roli „boostera”, powinniśmy się przyjrzeć również innym wcześniej stosowanym dodatkom. Czyż nie spełniają one właśnie funkcji boosterów? Dodatek blask, oparty na sile działania czystego kwasu askorbinowego, dodatek resveraderm z nadzwyczajną siłą antyoksydacyjną dzięki resweratrolowi, czy dodatek liftingujący w żelu z DMAE o udowodnionym działaniu liftigującym. Działanie zabiegów z kwasem ferulowym, stosowanym głównie w przypadku fotostarzenia, ale także w celu uzyskania większej ochrony przeciwko promieniowaniu UV, można 4-8 krotnie wzmocnić poprzez synergię połączenia kwasu ferulowego właśnie z witaminą C.
Podsumowując, dodawajmy „boostery” do procedur zabiegowych. Mogą one nie tylko wzmocnić siłę zabiegu, ale również poszerzyć go o dodatkowe działanie.

 

Sofen B et al. Melasma and Post Inflammatory Hyperpigmentation: Management Update and Expert Opinion, Skin Therapy Lett. 2016 Jan;21(1):1-7.
Uhoda I, Faska N, Robert C, Cauwenbergh G, Piérard GE. Split face study on the cutaneous tensile effect of 2-dimethylaminoethanol (deanol) gel. Skin Res Technol. 2002, 8(3):164-7
F.H. Lin, J.Y. Lin, R.D. Gupta, et al. Ferulic acid stabilizes a solution of vitamins C and E and doubles its photoprotection of skin, J. Invest. Dermatol., 2005, 125: 826-832
C Oresajo et al. „Protective effects of a topical antioxidant mixture containing vitamin C, ferulic acid, and phloretin against ultraviolet-induced photodamage in human skin”, Journal of Cosmetic Dermatology, 2008, 7: 290–297
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Synergia TCA z innymi kwasami - wykład podczas LNE

Jak co roku, w dniach 9-10 listopada 2019, Sesderma uczestniczyła w Kongresie LNE w Krakowie. W imieniu naszej firmy w sesji „Kosmetologia w praktyce” wykład pod tytułem „Synergia działania TCA z kwasami ferulowym, salicylowym i witaminą C w walce z fotostarzeniem i przebarwieniami” poprowadziła dr hab. n. med.  Elżbieta Kowalska-Olędzka.

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Sesderma na konferencji JADE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

W miniony weekend praktycy dermatologii estetycznej spotkali się na Jesiennej Akademii Dermatologii Estetycznej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Sesderma także była obecna na tym sopockim wydarzeniu.

Ferulac Valencia Peel z nagrodą INNOWACJA LNE

Ferulac Valencia Peel z nagrodą INNOWACJA LNE

Po raz kolejny Sesderma otrzymała to prestiżowe wyróżnienie podczas największego kongresu branży beauty w Polsce.