„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

ZABIEGI
„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel


Sprawdź, jak redakcja „Avanti” oceniła przebieg i działanie peelingu Ferulac Valencia Peel, a także dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonywać.


OD REDAKCJI
Odmładzający peeling usuwający skutki fotostarzenia oparty na kwasie ferulowym i TCA.
Kwas ferulowy to silny antyoksydant, który naprawia posłoneczne uszkodzenia skóry, nawilża ją, pobudza syntezę włókien podporowych. Z kolei kwas trójchlorooctowy jest stosowany do złuszczania naskórka. Jego dobroczynne działanie widać w znacznej redukcji zmarszczek oraz przebarwień i wiotkości skóry. Ferulac Valencia Peel łączy te dwie substancje z kwasem salicylowym i askorbinowym (witaminą C). Taki skład preparatu stosowanego w zabiegu przynosi silne działanie antyoksydacyjne, depigmentujące i przeciwstarzeniowe. Skóra młodnieje dzięki usunięciu warstwy martwego naskórka i pobudzeniu wymiany naskórkowej, hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu odpowiedzialnego za przebarwienia – stymulacji tworzenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Tak wielokierunkowe działanie odmładzające dedykowane jest wszystkim rodzajom cery, bez ryzyka silnego podrażnienia, zaczerwienienia i hiperpigmentacji. Dla spotęgowania efektu zabiegu możemy dołączyć retinol w kilku formach.


KATARZYNA OBIDOWSKA, 43 lata
Kwasowy peeling zakraplany jest na twarz warstwowo i wmasowywany. Pachnie miodowo-migdałowo. Lekko mrowi. Potem nakłada się także warstwami retinol w trzech postaciach. Za pierwszym razem miałam zabieg bez tego etapu, bo wyjeżdżałam na słoneczne wakacje, wówczas złuszczanie było niezauważalne. Skóra była rozjaśniona, ładnie napięta, jak po zabiegu bankietowym. Po retinolu złuszczała się wyraźnie, ale nie tak, by wyłączyć mnie z aktywności. Najlepiej robić zabieg w czwartek. Wtedy naskórek przez weekend schodzi najpierw dużymi, a potem drobnymi płatkami. Można robić makijaż, choć lepiej może nie iść na pierwszą randkę... Potem jest super. Twarz jest jasna, zdrowa, gładka, bardziej zwarta i młodsza. Koloryt bardziej wyrównany, choć z „cieniem przebarwień”. To genialny zabieg.

Tekst pochodzi z grudniowego wydania magazynu Avanti. Testy zabiegu zostały przeprowadzone w gabinecie RevitaLife.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Jesień to pora roku, gdy gabinety przeżywają prawdziwe oblężenie. W wywiadzie dla "Claudii" dermatolog, dr Monika Rogala, poleca swoje ulubione zabiegi, które o tej porze roku najlepiej sprawdzą się w walce z przebarwieniami skórnymi.

Retinoidy, które nie podrażniają

Retinoidy, które nie podrażniają

W najnowszym wydaniu Twojego Stylu dr Ewa Chlebus opowiada o zastosowaniu peelingów z retinolem. Przeczytaj artykuł, w którym tłumaczy, na jakie zabiegi najlepiej udać się do gabinetu.

Podkreślenie naturalnego piękna ust

Podkreślenie naturalnego piękna ust

Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. O aktualnych trendach opowiada dr Magdalena Potembska-Eberhardt, chirurg plastyk.