„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

ZABIEGI
„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel


Sprawdź, jak redakcja „Avanti” oceniła przebieg i działanie peelingu Ferulac Valencia Peel, a także dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonywać.


OD REDAKCJI
Odmładzający peeling usuwający skutki fotostarzenia oparty na kwasie ferulowym i TCA.
Kwas ferulowy to silny antyoksydant, który naprawia posłoneczne uszkodzenia skóry, nawilża ją, pobudza syntezę włókien podporowych. Z kolei kwas trójchlorooctowy jest stosowany do złuszczania naskórka. Jego dobroczynne działanie widać w znacznej redukcji zmarszczek oraz przebarwień i wiotkości skóry. Ferulac Valencia Peel łączy te dwie substancje z kwasem salicylowym i askorbinowym (witaminą C). Taki skład preparatu stosowanego w zabiegu przynosi silne działanie antyoksydacyjne, depigmentujące i przeciwstarzeniowe. Skóra młodnieje dzięki usunięciu warstwy martwego naskórka i pobudzeniu wymiany naskórkowej, hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu odpowiedzialnego za przebarwienia – stymulacji tworzenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Tak wielokierunkowe działanie odmładzające dedykowane jest wszystkim rodzajom cery, bez ryzyka silnego podrażnienia, zaczerwienienia i hiperpigmentacji. Dla spotęgowania efektu zabiegu możemy dołączyć retinol w kilku formach.


KATARZYNA OBIDOWSKA, 43 lata
Kwasowy peeling zakraplany jest na twarz warstwowo i wmasowywany. Pachnie miodowo-migdałowo. Lekko mrowi. Potem nakłada się także warstwami retinol w trzech postaciach. Za pierwszym razem miałam zabieg bez tego etapu, bo wyjeżdżałam na słoneczne wakacje, wówczas złuszczanie było niezauważalne. Skóra była rozjaśniona, ładnie napięta, jak po zabiegu bankietowym. Po retinolu złuszczała się wyraźnie, ale nie tak, by wyłączyć mnie z aktywności. Najlepiej robić zabieg w czwartek. Wtedy naskórek przez weekend schodzi najpierw dużymi, a potem drobnymi płatkami. Można robić makijaż, choć lepiej może nie iść na pierwszą randkę... Potem jest super. Twarz jest jasna, zdrowa, gładka, bardziej zwarta i młodsza. Koloryt bardziej wyrównany, choć z „cieniem przebarwień”. To genialny zabieg.

Tekst pochodzi z grudniowego wydania magazynu Avanti. Testy zabiegu zostały przeprowadzone w gabinecie RevitaLife.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Pożegnaj zmarszczki

Pożegnaj zmarszczki

Przeczytaj o tym, dlaczego nie musisz godzić się ze starzeniem skóry i dowiedz się, jaki jest przepis na pożegnanie zmarszczek zdaniem lekarzy najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?

Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?

Za każdym razem, gdy podziwiasz tęczę, obserwujesz zjawisko rozszczepienia światła. Kolory, które wtedy widzisz, tworzą widmo światła widzialnego. Jednym z najnowszych i najbardziej istotnych odkryć w pielęgnacji skóry jest ich dobroczynna moc.

Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania

Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania

Często sądzimy, że zabiegi medycyny estetycznej polegają na kosztownych zabiegach chirurgicznych i są obarczone ryzykiem związanym z koniecznością położenia się na salę operacyjną. Zapominamy jednak, że w gabinetach mamy do dyspozycji wiele różnorodnych zabiegów. Techniki minimalnie inwazyjne również dają widoczny efekt odmłodzenia, a oprócz tego są w zasięgu każdej kieszeni. Jednym z takich zabiegów jest mikronakłuwanie.