Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania

ZABIEGI
Oto 10 powodów, aby wypróbować zabieg mikronakłuwania


Często sądzimy, że zabiegi medycyny estetycznej polegają na kosztownych zabiegach chirurgicznych i są obarczone ryzykiem związanym z koniecznością położenia się na salę operacyjną. Zapominamy jednak, że w gabinetach mamy do dyspozycji wiele różnorodnych zabiegów. Techniki minimalnie inwazyjne również dają widoczny efekt odmłodzenia, a oprócz tego są w zasięgu każdej kieszeni. Jednym z takich zabiegów jest mikronakłuwanie.


Czym jest mikronakłuwanie?
Mikronakłuwanie, znane również pod angielską nazwą microneedling, to zabieg kosmetyczny, który tworzy w skórze mikronakłucia, w celu stymulowania procesu autonaprawy i zwiększenia przeznaskórkowej absorpcji odmładzających składników aktywnych, takich jak czynniki wzrostu, kwas hialuronowy czy witaminy.
Za pomocą urządzeń wyposażonych w mikroigły, w naskórku tworzone są kanaliki, które uruchamiają naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Dzięki tym niewielkim otworom, które zamykają się samoistnie po dziesięciu minutach, specjalista wykonujący zabieg osiąga lepszą penetrację składników aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, antyoksydanty czy witaminy. Ale głównym efektem mikronakłuwania jest to, że indukuje czynniki wzrostu oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dając w ten sposób widoczny efekt odmłodzenia.

10 powodów, aby odmłodzić skórę za pomocą mikronakłuwania

1. Bez sal operacyjnych i związanego z nimi ryzyka
Główną zaletą mezoterapii mikroigłowej jest to, że daje dobre efekty bez potrzeby operacji lub znieczulenia. Sesje mikronakłuwania w celu odmłodzenia skóry twarzy wykonywane są po konsultacji ze specjalistą i bez potrzeby znieczulenia, ponieważ nie powodują bólu.

2. Bez problemów ze zwolnieniem lekarskim czy wyłączeniem z aktywności
Ponieważ jest to zabieg małoinwazyjny, nie potrzebujesz specjalistycznej opieki po zabiegu. Możesz wykonywać sesje mikronakłuwania regularnie, nie zmieniając zwykłego rytmu życia. Zabieg nie powoduje siniaków, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne.

3. Minimalnie inwazyjna i bezbolesna technika
Ponieważ biostymulacja polega na wykonywaniu mikronakłuć w naskórku za pomocą mikroigieł o długości od 0,5 do 2 mm, nie powoduje bólu, poza lekkim dyskomfortem i zaczerwienieniem obszaru poddawanego zabiegowi, które zanika stopniowo w ciągu następnych 24 godzin.

4. W pełni spersonalizowany zabieg
Zabieg dostosowuje się do konkretnych potrzeb skóry. Mikronakłuwanie umożliwia specjaliście zaprojektowanie zabiegu pod kątem konkretnych potrzeb skóry, dzięki możliwości dobrania odpowiedniej długości igieł i prędkości ich działania oraz składników aktywnych. W ten sposób możesz poddać się zabiegowi antyoksydacyjnemu, rewitalizującemu, przeciwzmarszczkowemu czy depigmentującemu, a nawet połączyć je podczas jednej sesji mikronakłuwania. W zależności od twojego głównego problemu i stanu skóry, lekarz zaprojektuje zabiegi tak, aby spłycić zmarszczki, usunąć przebarwienia, przywrócić witalność i blask, zmniejszyć worki i cienie, a nawet usunąć blizny.
Oczywiście nie wszystkie urządzenia do mikronakłuwania są takie same i mają taką samą wydajność pod względem prędkości i długości mikroigieł, dlatego ważne jest, aby specjalista do którego się wybierzesz, miał niezawodne, bezpieczne urządzenie najnowszej generacji takie jak Nanopore Stylus firmy Mediderma.

5. Nie ma ryzyka „sztucznego” wyglądu, ponieważ skóra naturalnie się odmładza
Jedną z zalet mikronakłuwania w porównaniu z innymi zabiegami estetycznymi jest to, że nie powoduje ono diametralnej zmiany naszego wyglądu. Sprawia, że skóra odnawia się równomiernie, odzyskuje naturalny blask, bez niedoskonałości. Możemy więc pozbyć się lęku o nienaturalny efekt, który często towarzyszy zabiegom medycyny estetycznej.

6. Minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych
Najczęstszym niepożądanym efektem wywołanym przez mikronakłuwanie jest zaczerwienienie obszaru poddawanemu zabiegowi, które stopniowo znika w ciągu 24 godzin. Możemy je bezproblemowo ukryć za pomocą makijażu.

7. Nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji przed lub po zabiegu
Po zabiegu mikronakłuwania konieczne jest odpowiednie oczyszczanie skóry i unikanie długotrwałego wystawienia na słońce w ciągu 8 dni od zabiegu. I oczywiście stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokim poziomie ochrony. Ale to musimy robić zawsze, jeśli chcemy, aby nasza skóra była zdrowa i młoda, nawet jeśli nie poddajemy się zabiegom w gabinecie.

8. Zmniejsza zmarszczki, przebarwienia i blizny potrądzikowe
Zabiegi mikronakłuwania dają natychmiastowe efekty. Głębokość zmarszczek zmniejsza się, przebarwienia są usuwane, a blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Biostymulacja mikroigłowa jest również skuteczna w regeneracji skóry starzejącej się z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce. Oprócz odmładzania twarzy, mikronakłuwanie daje również dobre efekty w zabiegach na ciało, na przykład na cellulit i rozstępy, a także na różne rodzaje łysienia.

9. Zabieg na każdą kieszeń
Mikronakłuwanie jest jednym z tańszych zabiegów i gwarantuje doskonały stosunek ceny do efektów. Ponieważ jest to technika niechirurgiczna, jest szybka i bezpieczna, a jej cena jest bardziej przystępna niż inne zabiegi odmładzające, takie jak wstrzykiwanie botoksu lub kwasu hialuronowego.

10. Możemy powtarzać tyle razy, ile chcemy
Ponieważ mikronakłuwanie stymuluje syntezę kolagenu, zaleca się przeprowadzanie sesji co 15-30 dni, aby nie zakłócać naturalnego cyklu produkcji tego białka. Zwykle zabiegi odmładzające trwają 6 sesji, chociaż zawsze to specjalista decyduje, ile sesji jest najbardziej odpowiednich dla danej skóry.

Wypróbuj zabieg mezoterapii mikroigłowej na własnej skórze. Aby znaleźć najbliższy gabinet wykonujący zabieg mikronakłuwania Nanopore Stylus, skorzystaj z naszej wyszukiwarki.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Najlepsze zabiegi na jesień okiem dermatologa

Jesień to pora roku, gdy gabinety przeżywają prawdziwe oblężenie. W wywiadzie dla "Claudii" dermatolog, dr Monika Rogala, poleca swoje ulubione zabiegi, które o tej porze roku najlepiej sprawdzą się w walce z przebarwieniami skórnymi.

Retinoidy, które nie podrażniają

Retinoidy, które nie podrażniają

W najnowszym wydaniu Twojego Stylu dr Ewa Chlebus opowiada o zastosowaniu peelingów z retinolem. Przeczytaj artykuł, w którym tłumaczy, na jakie zabiegi najlepiej udać się do gabinetu.

Podkreślenie naturalnego piękna ust

Podkreślenie naturalnego piękna ust

Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. O aktualnych trendach opowiada dr Magdalena Potembska-Eberhardt, chirurg plastyk.