Czy peelingi można robić latem?

ZABIEGI
Czy peelingi można robić latem?


Z peelingami chemicznymi wiąże się wiele mitów: że skóra zawsze się po nich łuszczy płatami, że nie można ich robić w lecie, że przy słonecznej pogodzie powodują przebarwienia… Ale to nie do końca prawda. Niektóre z peelingów z powodzeniem można wykonywać przez cały rok! Przeczytaj, jaki zabieg poleca ekspert z sieci gabinetów Idealnie.


Jak działają peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne to profesjonalne zabiegi, najczęściej opierające swoje działanie na właściwościach kwasów. A te mogą być różne. Niektóre kwasy wcale (lub prawie wcale) nie powodują eksfoliacji, czyli widocznego złuszczania naskórka. Mogą mieć działanie nawilżające, naprawcze, a nawet wspierające ochronę skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

Całoroczny peeling fotonaprawczy

Przykładem takiej substancji, która działa niczym filtr UV, jest kwas ferulowy, podstawa peelingu DNA RECOVERY PEEL. Jak mówi Joanna Grabińska z gabinetów Idealnie w Katowicach i Gliwicach, „to doskonały zabieg zarówno przed letnim wyjazdem, jak i po urlopie. Skierowany jest do osób w każdym przedziale wiekowym i o każdej porze roku, ze szczególnym zaleceniem do stosowania w lecie, kiedy skóra narażona jest na nadmierne działanie promieniowania UV.”

Oprócz działania fotonaprawczego, zabieg DNA RECOVERY PEEL neutralizuje również wolne rodniki i spowalnia proces fotostarzenia, którego oznakami są zmarszczki, opadający owal twarzy, przebarwienia oraz pogrubienie i poszarzały odcień naskórka. „Widoczne efekty to rozjaśnienie skóry, poprawa jędrności, napięcia oraz nawilżenia” – tłumaczy Joanna Grabińska.

Jak wygląda zabieg?

Specjalista, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i analizy skóry, dokładnie przygotowuje ją do zabiegu. Następnie kolejno nakłada warstwy peelingu chemicznego, odczekując do ich wyschnięcia. Zabieg można także personalizować, w zależności od wskazań i potrzeb skóry – „w naszym gabinecie peeling możemy wzbogacić dodatkami np. dodającym blasku serum z witaminą C, antyoksydacyjnym proszkiem Resveraderm czy dającym natychmiastowy efekt liftingu żelem” – opowiada Joanna Grabińska. – „Dla dopełnienia zabiegu nakładamy warstwę kremu DNA RECOVERY PEEL, którą klient zmywa w domu, po 8-12 godzinach od nałożenia”.

Pielęgnacja po zabiegu

Aby efekt peelingu utrzymał się jak najdłużej, po zabiegu koniecznie trzeba stosować odpowiednio dobraną pielęgnację domową. Joanna Grabińska podpowiada: „zalecamy demakijaż pienistym kremem bez mydła, wyrównanie PH skóry za pomocą płynu liposomowego, a następnie aplikację serum FERULAC.” Nie można także zapominać o fotoprotekcji. Wysoka ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna przez cały rok, niezależnie od pogody czy poddawania się zabiegom w gabinecie. Bezpośrednio po peelingu lub pomiędzy jego kolejnymi sesjami należy stosować najwyższy filtr UV – SPF 50.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Gabinetami Idealnie w Katowicach i Gliwicach.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Pożegnaj zmarszczki

Pożegnaj zmarszczki

Przeczytaj o tym, dlaczego nie musisz godzić się ze starzeniem skóry i dowiedz się, jaki jest przepis na pożegnanie zmarszczek zdaniem lekarzy najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?

Czy znasz zalety terapii PAN lub fototerapii LED?

Za każdym razem, gdy podziwiasz tęczę, obserwujesz zjawisko rozszczepienia światła. Kolory, które wtedy widzisz, tworzą widmo światła widzialnego. Jednym z najnowszych i najbardziej istotnych odkryć w pielęgnacji skóry jest ich dobroczynna moc.

„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

„To genialny zabieg” - Avanti testuje Ferulac Valencia Peel

Sprawdź, jak redakcja „Avanti” oceniła przebieg i działanie peelingu Ferulac Valencia Peel, a także dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonywać.